Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzéhes lennék, mert a...

Pénzéhes lennék, mert a páromtól 3 év után is elvárom, hogy fizesse a mozi belépőt, éttermet és a közös programokat?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel összevesztem és ezt vágta a fejemhez. Mit gondoltok erről?

Nem mintha változtatnék miatta a dolgokon, de azért érdekelne mások mit gondolnak erről.


2011. máj. 22. 09:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Technikailag nálunk is a férjem fizet, mert így illik. Ugyanakkor közös kasszán vagyunk, tehát teljesen mindegy, hogy ki fizeti a számlát, mert végül ugyanúgy költség mindkettőnknek.


Szerintem nincs gond ezzel, amíg kölcsönös, egyenlően viselitek a terheket és mindketten így látjátok jónak.

2011. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha az otthoni kiadásokat közösen vállaljátok, akkor tulajdonképpen ez csak látszat kérdése - azaz konzervatív vagy és azt akarod, hogy a pincér azt lássa,hogy a férfi fizet. Nem?

Mi lazábban kezeljük ezt a kérdést, minket nem zavar, ha a pincér látja, hogy én (nő) fizetek, vagy közösen - de az emberek mások. Lényeg, hogy senki ne használja ki a másikat.

"Elvárni" talán furcsa. Nyilván az se szép, ha a pasi, főleg, ha lenne miből, egy mozijegyet sajnál a párjától - de az se, ha a nő katasztrófának éli meg, ha adott esetben be kell szállnia a költségekbe.

2011. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

És van átmeneti megoldás is, pl. elmentek együtt koncertre, a belépőket és az első italt a pasi fizeti, de utána mondjuk nem állja a teljes fogyasztásodat. Szerintem rendszeresen azt túlzás elvárni. De az se kelt jó benyomást, ha a pénztárnál számolgatod az aprót: "na ennek a barátja még a jegyet se képes kifizetni" SZóval a két véglet között kell megállapodni talán.

10.39

2011. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ha bundát meg kocsit vetetnél magadnak, cserébe a semmiért vagy a szexért, akkor az lennél. Ha a párodnak ez nem felel meg, akkor meg valószínűleg már szóvá tette volna 3 év alatt, vagy lelépett volna. Úgyhogy gondolom neki is megfelel. Gond egy szál se.

Azért az, hogy elvárod, az túlzás.

2011. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
15%
bunkó vagy! az az undorító, hogy elvárod! nem kell kuporgatni össze a pénzt, de neked sem esne nehezedre, ha pl. előre megveszed a mozijegyet! ki nem állhatom, ha a nők azzal jönnek, h én otthon főzök, takarítok, akkor ő ezt meg azt csinálja.... Pedig én is nő vagyok, legtöbbször a barátom fizet, de nem azért mert elvárom.és én is azt csinálom, hogy bizonyos dolgokat előre kifizetek, így nem magam felesleges, pénzhajhász qvának...
2011. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

jaaj, annyira unom már ezt a pénzéhes dumát. itt már mindenkire rásütik, aki nem átallja elfogadni az apró ajándékokat a párjától.


nálunk is úgy néz ki, hogy a barátom állja az ilyen jellegű költségeket, mivel az egész fizum a rezsire megy el. tudja, hogyha akarnám sem tudnék kifizetni egy drága belépőt vagy éttermet. sosem unszolom, hogy menjünk ide vagy oda. max sétálni, vagy ingyenes programokra.

még azért is letol, ha szóvá teszem, h ne vigyen drága helyre.


könyörgöm, ez hol pénzéhség??? nem a pénze kell, hanem elfogadom azt, amit ő a pénzéből vesz nekem.


együtt élünk már 3 éve, ki van itthon nyalva a popója, ő pedig viszonzásképp néha meglep egy közös programmal, amihez igen, kell némi pénz is.

2011. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

Mi az otthoni munkában is osztozunk.

Ott, ahol nem így van, hanem a nő csinál mindent, pláne ne sírjon a pasi, hogy fizetnie "kell".

10.39, 10. 41

2011. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
nem olvastam végig a válaszokat de az én véleményem az, hogy nem pénzéhes vagy de mindenképpen nagy bunkó. Az más ha a párod nem enged fizetni de, hogy te kierőszakoskodod meg elvárod az túlzás. Mi 5 éve vagyunk együtt de már fél év után a programok nagy részét közösen fizettük és sosem volt gond ebből
2011. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nem erőszakolom ki, egyszerűen az elejétől kezdve tudja a párom, hogy szerintem ez így normális. Ő ezek szerint elfogadta és nincs ezzel baja, mivel nagyon szívesen kifizeti ezeket a dolgokat magától, sosem kell noszogatnom.


Itt nem a pénzen van a hangsúly - mint már írtam, nem függök tőle anyagilag -, hanem a formalitáson.


Ez olyan, hogy nekem az sem fér bele, hogy egy nő kérje meg a férfi kezét (hiába egyre gyakoribb manapság), mert nem illik.

2011. máj. 22. 15:28
 20/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de kicsit fura a gondolkodásmódod. Az oké, hogy illik a férfinek udvariasságból a nőt meghívni erre-arra, de hogy mindig fizessen? A te párod sem sz*rja a pénzt, mint ahogy te sem, gondolom. Ezt elvárni elég tapló dolog.

Viszont együttélő párok esetén az természetes, ha nem nézzük, kinek a pénze, meg kifizet éppen, hanem egyszer egyvalamit másik, máskor másvalamit meg akkor fizetek én.

2011. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!