Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik alkoholista apa mellett...

Akik alkoholista apa mellett nőttetek fel, mi a legrosszabb emléketek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 16:13
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
rendszeresen visszahallottam suliban, gyakori téma volt. és hát abban a korban még nem sok diszkréció van az emberben. nem volt könnyű, de megtanultam nem foglalkozni vele.
2015. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 Quasar07 ***** válasza:

Te jó ég....Szörnyű ezt olvasni, undorítóak az ilyen emberek! Gyűlölöm az ilyet.

A mi családunk sem tökéletes de hálás vagyok a sorsnak, hogy az ilyenek kimaradtak az életemből.

2015. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim válasza:

Az én apám is alkoholista. Úgy keményen kb. 10 éve. Amiket leírtak nálunk ez körülbelül 90%-a mind megtörtént. Nagyon magamra ismertem a történetekből. Először még csak anyámat ütötte meg egyszer kétszer, aztán természetesen jött sorba a többi. Lelki bántalmazás zsarolás is mindig ment természetesen. Anyámat és engem is mindenféle mocskos k****nak elhordott (teljesen alaptalanul) engem még drogosnak is :D Egyszer egy egész éjszakán keresztül vert és ordibált velem hogy valljam be én elloptam az antidepresszánsát ( amire ő ugye rendszeresen ráivott) reggelre már olyan szinten kész voltam lelkileg/fizikailag hogy inkább bevallottam hogy persze én voltam csak takarodjon már el onnan. Mindennaposak voltak az éjszakai ordibálások, verések. Anyával rendszeresen menekülnünk kellett itthonról vagy a nagyszüleimhez vagy rokonokhoz az éjszaka közepén.(Suliba sokszor nem is tudtam menni, úgy megvert.) Hozzájuk azonban nem tudtunk soha huzamosabb ideig elköltözni mert mindegyik apám rokona volt, anyukámnak meghaltak a családtagjai, csak apja van de az is alkoholista. Nem is tartják a kapcsolatot.


Egyszer hallottam hogy apám már az utca végén ordítozik mint egy őrült, aztán bejött a házba összetörte a konyhaszekrényt szétdobált mindent, (a házunkba már egy lámpabúra sincs mindet darabokra törte) aztán anyámat is megtámadta, az meg kiszaladt az utcára. Apám jött fel az emeletre és pizsamában voltam megfogta a kék nyelű disznószúró kését és lerugott az ágyra a nyakamhoz szorította a kést, közben ordibált hogy mondjam meg hol van anyám vagy kiráncigál az utca közepére és ott vágja el a torkom. Talán ez volt a legdurvább élményem, ami azóta is sokszor előjön.


De olyan is volt hogy anyámat fojtogatta az emeleten a lépcső előtt, anyám meg próbálta nekem mondani hogy hívjam a rendőrséget. Hívtam is, de természetesen a rendőr csak annyit mondott hogy váljanak el :) Meg hogy amíg vér nem folyik addig ő nem viszi el apám. Szánalmas az egész.


Anyámra is haragszok, mert rohadt gyenge volt mindig is, pedig az ő felelőssége lett volna hogy kihúzzon ebből a helyzetből, akárhogyan is. Jogos hogy nem volt sok pénzünk, de soha nem ezért nem mentünk el. A vicc csak az hogy azóta is tudja szeretni és kinyalja a seggét apámnak.


Fél éve elköltöztem otthonról albérletbe egyetem miatt, de az emlékek azóta is minden nap bennem élnek....


19/l

2016. jan. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:

a gyógyszerét másnap megtalálta persze :D

és én is mikor már 16 éves körül voltam megvédtem anyát, és szembe szálltam apámmal ha verekedett.


előző voltam.

2016. jan. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
aztarohadt...
2017. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:

Apam alkesz lett, anyam elzavarta...aztan lett egy nevelo fater, aki normalis volt, amig le nem szazalekoltak..ivott o is..ezerrel..10eves koromtol 18eves koromig mindennap azt mondta, h egy nulla vagyok es semmire sem viszem az eletbe..faluban laktunk, kibeszelt minket a kocsmaba, amit masnap az osztalytarsamtol tudtam meg, m az o apja is kocsmazott neha..ez egy ordogi kor, ha faluban elsz. Hozzateszem, h pestrol koltoztunk oda, 18 evesen vissza is mentem. Utalok mindent ott, m csak a rosszra emlekeztet. Ja es anyam tartotta el 20 evig, iden halt meg. Sosem bantott fizikailag, csak szavakkal, de epp ennek koszonhetoen nincs onbizalmam, es undoritoan beszelt. Miatta van gerincferdulesem, mert mindig gorbe hattal mentem, m meregetett..Anyamat is hibaztatom sok dologban, m egesz eleteben sodrodott..


tudjatok mi a durva? az, h mindekinek vannak rossz dolgai az eletben..betegseg, nemi eroszak, halal a csaladban, mely szegenyseg, molesztalas..stb..es annyire borzaszto, h nem mi valasztjuk meg, h hova szuletunk. Kozuletek volt olyan, akit vertek, molesztaltak stb..ez borzaszto..es nagyon sajnalom. Van egy olyan mondas, hogy az eletben azert kapjuk a nehezsegeket, hogy erosebbekke valljuk..sajnos sok szituacio van, amitol csak gyengulhet az ember..

2017. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 Betty26 válasza:

Hát nem is tudom hol kezdődött. Talán mikkor a bátyám meghalt anyám meg csalta folyamat. Alkoholista lett de az agresszívebb fajtából. Legtöbbször csak anyámat bántotta legtöbbször csak szavakkal de sokszor még is ütötte. Bár sose felejtem el mikkor a bátyám lábába bele dobot egy kést mert elvett egy palacsintát. 12 évesen elhagyot minket anyám más miatt aki persze még jobban verte szánalmas komolyan. Majd vissza jöt mert vitt volna minket a gyámügy.

Komolyan azért imádkoztam vinnének inkább.

Sokszor mondta hogy utál semmire való vagyok és hogy reméli olyan párom lesz aki jól agyon vér. Sokszor aludtam késsel a párnam alatt. Folyamat ivot és kiabált.

Folyamt futottunk és féltünk.

A sok félelem miatt rengeteget fájt a hasam és depressziós voltam. Éveken át rémálmaim voltak, hogy elfog ez akkor változót meg mikkor elköltöztem akkor megfordult az álmom, nem kap el és mostanra elmúlt ez az álom. Bár már évek otta nem lakók ott hála. Sokszor kívántam én is haljon már meg. De visszakapta a sorstól mert beteg és alig él.

2019. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 Evszii válasza:
Tavaly nyáron a szemem láttára ment tönkre teljesen. Olyannyira, hogy a wcről is nekem kellett kihúzni szó szerint, anyukám dolgozott egész nap mert ugye valamiből meg kellett venni a piát. A legrosszabb az volt, és ezért szó szerint néha hibásnak éreztem magam, hogy nem tudtam rá haragudni, de ezzel úgy éreztem hogy cserben hagyom anyát. Aztán augusztus utolsó hetében kórházba vittük. Az orvos azt mondta hogy az már tényleg az utolsó utáni pillanat volt. Egy hetet volt ott és amikor hazajött egy teljesen más ember volt. Az apukám, akire mindig is vágytam. Azt ígérte hogy befejezi az ivást, mert rengeteg betegsége derült ki, az alkohol miatt. Ezt egészen januárig bírta. Azt hiszem az volt az egyetlen karácsonyom a 19 évem alatt amikor nem csak a kiabálásról és a vodkáról szólt minden. Komolyan mondom szent este elsírtam magam. Aztan február elején elkezdődött minden elölről. Először csak egy kicsit ivott, szinte észre se vettük rajta. Aztan megint jött az hogy ha nem fogtuk ketten már megállni se tudott egyedül. És ez azóta egyre csak rosszabb.
2020. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!