Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik alkoholista apa mellett...

Akik alkoholista apa mellett nőttetek fel, mi a legrosszabb emléketek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 16:13
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az, hogy mikor utoljára élve láttam, részeg volt.

Engem nem vert szerencsére, de számítani nem lehetett rá semmiben, ígérgetett, tönkretett mindenkit, és semmi sem érdekelte.

Embertelenül hangzik, de valahol talán jobb, hogy meghalt.

2011. jan. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
92%

Nem volt alkoholista, de meglehetősen szerette az italt...

ha pl nem tudtam megoldani egy feladatot, ami ház volt, volt, hogy beleverte a fejem a falba, asztalba. Szavakkal... hát...a "Te még k.rvának se lennél jó, túl ronda vagy ahhoz is" kijelentése örökké megmarad bennem, azt hiszem. :/ Meg amikor berugva kitagadott a családból...és persze, nem emlékszik rá. Annyi alkohol után, nem csodálom...

18L

2011. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%
engem meg volt, hogy megrugdosott (józanul) a földön, közben meg szidott. Főleg az maradt meg meg fájt, hogy "b.zi". Egy lány hogy lehet b.zi? (23/l)
2011. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%
36 éves nő vagyok. Amióta az eszemet tudom, apám ivott. Hogy anyu miért nem akart tőle elválni, nem tudom, mindig csak azt mondta, hogy akkor semmije nem maradna. Nem lehetett volna elválni tőle normálisan. 20 éves voltam, kollégista, amikor arra mentem haza, hogy 7 késszúrás nyoma van a fürdőszobaajtóban, akkor fogtam anyut és elköltöztünk abban a ruhában, amiben voltunk.A gyerekszobába nem jött be anyu után cirkuszolni, így anyu velem aludt az ágyamban,ha részeg volt. A mai napig a franciaágy szélén alszom...Volt, hogy kis balta volt apám párnája alá téve, és úgy várta anyut az ágyban. Emlékszem, még a forgótárcsás mosógépünk volt, anyu mosott, apu hazajött a kocsmából, összevesztek, én már csak azt láttam, hogy repül kifelé a mosógép az udvarra. Számtalanszor láttam, hogy veri anyut, amikor nagyobb voltam, közéjük álltam, volt, hogy nekem is jutott a pofonból. Amikor 20 évesen elköltöztünk, akkor láttam utoljára. Rá 3 évre májkómában halt meg. Anyám elment a temetésére, de csak azért, hogy lássa, le rakják a föld alá. Szerintem nem szabad megvárni, míg ennyire elfajulnak a dolgok. Én már anyu helyében sokkal korábban elhagytam volna, lehet, hogy talált volna egy rendes embert, akivel ma is boldog lehetne. A gond az, hogy azóta egyedül él, és egyetlen férfiban sem tud megbízni. Nem is volt senkije azóta.
2011. jan. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

Nahát! Olvasgattam a válaszokat, nem is terveztem, hogy írok de most mégis.


Az én apám amikor itthon van és minden hétvégén iszik, ilyenkor vagy megver minket vagy ordítozik vagy néha a saját mocskában fetreng. Általában sajnos agresszív.


Lány vagyok és engem is mindig le szokott b.zizni!!!! Illetve nekem is azt mondja, hogy belőlem cigány.krva lesz, hogy majd velük fogok szexuális kapcsolatot létesíteni, hogy ne haljak éhen. Ő persze durvábban fogalmazott...


Engem sokszor köcsögnek is nevez, de ez már mindennapos.


Annyira jó, hogy mások is írták, hogy azt várják, hogy meghaljon. Én is hasonlóan érzek, de eddig azt hittem ez nincs rendben, így nem mertem beszélni róla. De komolyan annyival jobb lenne, ha meghalna. Nem verne meg többé, anyámat sem ütné meg, nem inná el a pénzt, nem tenné tönkre a házat, nem tenne tönkre idegileg, elkezdhetném felépíteni a saját életem stb. Nincs olyan, amiért hiányozna. Sosem törődött velem, semmit nem csinál itthon, egy kedves szava nem volt hozzám még életében sem csak a sok zavarba hozó ocsmányság és a terrorizálás.


Ha férfi lennék már biztos sz.rrá vertem volna.

Nekem egyébként rengeteg rossz emlékem van, volt. De mostanában az a legrosszabb, amikor anyám nemi szervére tesz megjegyzéseket. (Természetesen anyámmal semmi gond nincs, nem is csalja meg meg semmi ezeket csak ő mondja.) De olyan ocsmányságokat képes mondani, hogy rosszul vagyok ha hallom.

A legutóbbi pedig amikor múltkor összeverekedtek és apám a földön fetrengett alsónadrágban és zokniban és anyám fojtogatta (nem volt nagy szám, semmi baja nem lett). Annyira szánalmas volt (apám). Pár nappal később simán tettem a dolgom aztán egyszercsak bevillant, hogy úristen, na kész ennyi. Ez az ember az apám és, hogy egy senki. Akkor fogtam fel ezt az egészet, rendesen sokkolt.

Napokig az a kép járt a fejemben. Aztán most megint iszik, ismét kezdődik minden előlről. Azt kívánom bár meghalt volna vagy bár újra ott feküdne a földön!!!! De sajnos nem...


Engem mindig vert, kiskorom óta. Sokszor késsel, feszítővassal támadt rám és kergetett, a szívem majd ki ugrott. A szavak és a lelki terror már nem is érdekel.

De hogy totál elcseszett lettem miatta és most hétvégén is ez a "buli" várható az biztos...


21/l.

2011. máj. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Mazsull válasza:
17 éves vagyok és amióta az eszemet tudom apám (szar házi senki)alkoholista... habár már a gyerek korom lassan letöltöm még a mai napig számtalan élményt nyújt nekem és családomnak az "apám"...
2012. márc. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:
100%
én még mindig melledte élek. oké engem nem vert meg soha és a családot se csak lelkileg de azt nagyon. a legrosszabb talán az hogy 3. koromban nyáron hazajött részegen zongorázott anyámmal mi néztük a tévét meg a bátyjámmal és felhangositotta anyám a tvt és ezért anyámat kidobta a lakásból és bezárta az ajtot. és sirtam utána kinyitotta és anyámat vigasztaltam. utána 1 évig azon rettegtem hogy vajon mi lesz ha hazaér ne legyen balhé. nagyon rossz ezeket átélni. és még mindig. csak már lelkileg. hogy egyáltalán hogy képes ilyet mondani a saját lányáról hogy mennyire egy buta vagyok semmit nem érek el az életben utál minket... és csodálkozik ha józanul azt mondja hogy nem foglalkozol velem... anyukámat sajnálom leginkább mert apja verte ő is alkoholista volt... de most a férje is amit el kell tűrnie... én sokszor mondtam neki hogy menjünk el de azt mondta hogy nincs hova.. de egyre durvább... multkor a bátyjámat akarta megütni ... de nem sikerült neki... én szerencsére emeleten vagyok szóval nem tudna feljönni a lépcsőn... istenem... én még viszonylag jó helyzetbe vagyok mert engem nem ver... de akiket ver annak borzasztó lehet .... és igen.... nagyon rossz hogy nem hivhatok át senkit nyári szünetben hogy itt aludjon valaki mert csak látná a balhét meg hogy nem hivhatok át senkit... és azon kell izgulnom hogy mi lesz már megint... barátnőmnél látom milyen boldogok... és én meg ezt kaptam....
2013. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim válasza:
100%
Uhh durva dolgok ezek, elszomorítanak de van itt valami ami nem hagy nyugodni, az hogy ha ilyenek ezek az apák minek mentek a nők hozzájuk????? Baltával várta... Stb. fiú vagyok de legrosszabb rémálmomban se tennék ilyet,életem szerelmét nagyon boldoggá akarom tenni és a gyerkőcöket úgy segíteni az útjukon ahogy csak tudom!!! Valahol itt a nők nem voltak biztosak a dolgukban..
2013. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó: Én sem értem... Már egyetlen rövid beszélgetés alkalmával is meg tudom állapítani valakiről, hogy ő képes lenne-e megütni. (De lehet, hogy ez csak annak köszönhető, hogy az apám vert, nem tudom.)

Másokról nem tudok nyilatkozni, de az én anyámat és a testvéreit meg a mamámat az apjuk késsel kergette otthon esténként, így ő örült, hogy megszabadul onnan, azért is ment hozzá apámhoz. (Nekem sem szimpatikus döntés, de különbözőek vagyunk, én pl. nem tudnék ilyet csinálni, de sokan ezt teszik és valamilyen szinten érthető is, hogy miért.)

Illetve akkor még apám nem ivott és "jó partinak" tűnt.

Sokáig azt gondoltam, hogy anyám megérdemli, amit kapott. Gyorsan el akart kerülni otthonról, de úgy, hogy valaki máshoz tudjon menni és bár nem is szerette apámat (vagy csak úgy mondta, nem tudom, lehet nem merte beismerni, hogy szerette, mert mi ilyen érzelmekről nem szoktunk beszélni, vagyis ők sosem tették), mégis hozzáment, mert azt hitte gazdag és majd jó élete lesz. Azóta már megbocsátottam neki valamennyire (anyámnak), mert végül is honnan is kellett volna emberismeretet tanulnia, kis faluban lakott és akkoriban talán még nem is törődtek ilyesmivel, sokan azt sem tudták mi az... Én is olvastam azért könyveket is, nem csak magamtól tudok mindent.

Illetve még most is érzem rajta, hogy azért nem vált el, mert nem tudna egyedül boldogulni. Vagyis tudna, csak nem hiszi el. Ő mindig azt mondja, hogy a pénz miatt és mert nincs hová mennünk, ami részben igaz is, de azért ha belegondolok... Ha nekem lett volna egy gyerekem (akit elvileg szeretek), akit a párom ver, engem nem érdekelt volna semmi, ha mást nem, pár hónapig egy munkatársnál, barátnőnél laktam volna, vagy távoli rokonnál. Égés és valahol egy pici pofátlanság is lett volna kikönyörögni, de csak az érdekelt volna, hogy a gyerekem biztonságban legyen. Felajánlottam volna, hogy segítek a ház körüli munkákban, amikor nem dolgozom vagy ilyesmi, biztos nem dobták volna ki őt... Már 15 éve is nagy problémák voltak, akkoriban folyton sírtam, hogy menjünk el apukámtól, de ő még most sem vált el. Pedig pár napja is olyan veszekedés volt egyik este, hogy az nem igaz...


Szóval szerintem azok a nők, akik ezt eltűrik gyengének hiszik magukat, menedéket keresnek, menekülnek, ezért sokszor sajnos rossz döntéseket hoznak. Nem tudom, hogy olyan is csinál-e ilyesmit, aki jó, szerető családban nőtt fel (talán ők pont azért tehetik meg, mert nincs tapasztalatuk ilyen férfiakkal és nem ismerek fel, aztán pedig nem akarnak válni, mert egy házasság számukra szent, hiszen a szüleik sem váltak el, és kötelességüknek érzik összetartani a családot és azt hiszik nekik kell dolgozni a probléma megoldásán).


Elég nehéz ezt megérteni, mert én már akkor lépek, amikor egy hevesebb vita alakul ki (amikor már majdnem megüt az illető), ha elcsattanna egy pofon is akkor aztán biztos ott lenne vége a kapcsolatnak. De nem is jövök össze olyannal, akin érzem, hogy veszélye lehetne rám vagy képes lenne bántani.

Érdekes, hogy elvileg anyám is érezhetett volna így, hiszen őt is verte az apja. Ebből is látszik, hogy különbözőek vagyunk, nem tudom mi lehet az a kis dolog, ami miatt mi is más irányba indultunk el.

2013. júl. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:
20%
Utolsó előtti vagyok , szerintem ez olyan házasságban fordul elő ahol az apa nem azt vette el akit igazán szeret hanem vkit hogy mégis legyen valakije.. Ez pár évig jó aztán rájön hogy repül az idő felette, és nem boldog és saját kudarcát a családján vezeti le akiket igazából nrm is szeret....
2013. júl. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!