Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nem kedveli az anyósát,...

Aki nem kedveli az anyósát, milyen gyakran találkozik vele?

Figyelt kérdés
Szerencsére az anyósom több száz km-re lakik tőlünk, de a férjem szeretné, ha időnként én is hazalátogatnék vele hozzájuk és csak a párom kedvéért szeretném letudni ezt az egész látogatást időnként, mert nem akarom fájdítani a szívét.
2011. jan. 6. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Havonta egyszer muszáj meglátogatni :S

Viszont tavasszal költözünk külön anyukámtól, és szerintem anyósom elég sokat ott lesz nálunk. Na majd teszek róla, hogy elmenjen a kedve :)

2011. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kisnita ***** válasza:
100%
Hát ezt nektek kell megbeszélni. Ha tényleg olyan messze lakik akkor úgysem kell minden nap elviselned. Nagyobb ünnepekkor karácsonykor, húsvétkor esetleg nyári szünetben egyszer-egyszer illik meglátogatni neked is. Én sem vagyok a legjobb viszonyban anyósommal de a párom miatt és a gyerekem miatt el kell hogy viseljem. Nem akarom kizárni a gyerek életéből anyósomat mert a nagymamája és joga van látni attól függetlenül hogy én nem rajongok érte és fordítva. Az én anyósom közel lakik, de nincs itt minden nap szerencsére, hetente, 2 hetente mikor hogy jön látogatóba. Mi ritkábban megyünk mert nincs autónk és rossz a busz közlekedés, neki viszont van autója ezért gyakrabban tud jönni. Anyák napjára szoktunk menni akkor viszünk egy kis ajándékot ott vagyunk 1-2 órát és ennyi. Egy évben 1-2x szerintem te is kibírod ha másért nem a párod miatt.
2011. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs semmi bajom vele,de lehet azért mert karácsony,husvét,plussz kb 2havonta vagyok ott 2-3 órát,és csak 20km-re lakunk


lehet ez a titok:D

2011. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem kedvel a menyem, ezért csak akkor találkozunk, ha szükség van a segítségemre (unoka iskolaszünet, ovodaszünet), vagyis én vagyok a "szükséges rossz". Ilyenkor persze ő is megideologizálja azzal, hogy "a férjem kedvéért". Ennek tudata eléggé megalázó. Mivel nem kedvel, én egyáltalán nem keresem a társaságát, és sokkal becsületesebbnek tartanám, ha ő is így tenne. Gondolom, hogy amikor nem lesz szükség a szolgálataimra, így is fog tenni. Tudom, hogy nem anyósok véleményét kérdezted, amiért mégis írok, az az, hogy érzékeltessem, az ellenszenv kinyilvánítása, ha őszinte és következetes, sokkal tiszteletre méltóbb, mint a szemforgatós kényszer-látogatások, amelyekkel látszólag engem aláz meg, valójában egy viselkedési mintát ad pl. a gyerekei számára.
2011. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagyon jólelkű anyósom van, de mióta kirepültek a gyerekei a férje mellett nagyon unatkozik, nem beszélgetnek és neki általában szómenése van.

Mi lakunk hozzá a legközelebb és itt lesz először unoka is, előre félek, hogy folyton itt akar lenni. Nagyon szeretem, de kikészít, ha több napig itt van, mert ha wc-n vagyok is hallom, hogy hozzám beszél.

Most a legújabb ötlete, hogy megszületik a baba akkor ő ideköltözik 1 hónapra...megbeszéltük már egyszer, hogy nem, ide nem költözik senki csak látogatás max 1x-i ittalvással.

Gyerek mellett meghalnék, ha még ő is lökné a rizsát. Így azt próbáljuk követni, hogy egy évben max 5 találkozó ( mert amúgy 300km a távolság) és akkor így jóban tudunk maradni.

2011. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

11.17. nagyon okos gondolatokat írtál és szerintem ha nem is vagytok jóban a menyeddel, elég pozitív személyiség lehetsz!

Nálunk közel laknak (kocsival 10 perc) és kéthetente találkozunk, de nem mondhatnám hogy jó a kapcsolatunk. Ez elég sokrétű dolog, igazából olyan ellentétek vannak amiket nem tudok soha megbocsájatni úgy igazán nekik, de sajnos nálunk a szemforgatós látogatások vannak :(((


Lgtöbbször ők jönnek és egyértelművé teszik számunkra hogy haragszanak de mégis jönnek, volt hogy én éreztem magam ellenségnek a saját lakásomban. Jött, levegőnek nézett és ha beszélgetni akartam is csak "aha" meg "ühüm". Ha itt vannak, a gyerekkel elvannak (féléves) de mi a férjemmel csinálunk amit akarunk. (egy nagyszoba van szóval általában ülünk a kanapén és pár udvariassági téma kimerítése után lázasan keresgélünk mit lehetne még beszélgetni hogy a feszültség oldva legyen)

Nem mindig van ez, a de a látogatások kb. 80%-ában.


Én sem értem hogy ha nem bírnak akkor miért ragaszkodnak a látogatásokhoz, főleg így hogy egyértelműen beszólogatnak már a telefonban is.

Na jó, oké, a gyerek miatt jönnek, de ez ránk nézve nagyon megalázó hogy a lakásunkban megy mindez.

2011. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Soha, és ez így is marad, pedig egy köpésre lakik... max, ha meglátom az utcán.
2011. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hetente 2x. Pedig nekem elég lenne ritkábban is, de követeli a találkozást, pedig ő se szeret engem. Szereti a látszat-jópofát vágni, én nem igazán.
2011. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi 3-szor találkoztunk a másfél év alatt. De ez is sok volt.

Már akkor utált mikor 2 hét után összeköltöztem a fiával. Abból a 3 alkalomból 2-szer megbántott de nagyon. Több lehetőséget nem adok neki,hogy megalázzon. A fiát választottam ,rá nem vagyok ezek után kíváncsi.

2011. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyira nem vészes a helyzet, hogy jópofiznom kelljen, úgyhogy nem akarok tiszteletlen lenni és egy évben néhányszor meglátogatom.
2011. jan. 10. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!