Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

'4 éves vagyok, és van egy barátom, de a szüleim nem engedik hogy barátom legyen. Talált anyu egy olyan képet amin a barátommal csókolózunk és azt mondta hogy már nem vagy szűz, pedig csak csókolózás volt/van. Elmondtam anyunak hogy szűz vagyok, és korainak érzem a szexet de nem érti meg, el akar vinni nőgyógyászhoz.


Ja azt kifelejtettemm hogy anyu azt mondta: ha 18 éves korod elött veszted el a szüzességed kitagadlak!

pedig anyu 17 évesen szülte meg a nővéremet!!


Miért ilyen?:S


2011. jan. 5. 21:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs baj ezzel, én pont az előttem szólónak írtam, hogy nem értek vele egyet.


Különben nekem se tetszik, ha egy 14 éves cigizik, iszik és szexel, de nem feltétlenöl őket hibáztatnám ezért, nem gondolom, hogy ők akkor "rosszak" lennének. De ez most nem ide tartozik.

2011. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

21:45

és 22:oo


Nem azt mondtam, hogy nem engedném, hogy barátja legyen. De mostanában mindenhol azt látni, hogy csólkolóznak utcán, buszon, mindenhol ezek a gyermekek. Persze trend ezt lefényképezni és kirakni közösségi oldalakra. Ezek aztán az igazi nagy értékek!

Én a gyermekeimet értékekre fogom nevelni, és természetesen a szexről nyíltan beszélek velük, mondjuk ez nem tudom, hogy jön ide...

Amúgy rossz emberrel vitatkoztok mert van azért tudásom ezekről a dolgokról hiszen pedagógiát végeztem és jelenleg pszichológiát tanulok...:-S


És nem, nem elfogadott az, hogy 14 évesen komoly barátja legyen...persze bontogassa a szárnyait.

Mindegy gyermekeitek olyan értékek szerint nőnek fel, ahogyan nevelitek őket. Ha úgy nevelitek 14 évesen nem az lesz a legnagyobb, legfontosabb dolga, hogy pasija legyen és csókolózós fényképeket gyártson.

Mindegy. Persze az anyuka nem így kéne fellépjen és nem most kéne fellépjen mert már mindegy.

nekem végül is mindegy hogy ki hogyan lövi el az életét...

üdv

2011. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

09:59


Tanulod, vagy csak tanítják? Ha azt hiszed, hogy ki tudod nevelni a gyerekből a szexuális késztetéseket, és ki tudod tolni a szexuális érettségét, akkor marhára el vagy tévedve. És a legtöbb lány 14 évesen már szexuálisan érett, persze hogy pasizni akar (őszintén szólva, én inkább akkor lennék megijedve, ha a gyerekem nem akarna...) Persze ez nem azt jelenti hogy fűvel-fával össze kell feküdni, de csókolózni??? Uram atyám...

2011. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem tudom te mit értesz "értékek" alatt, én a becsületességet, szorgalmat, jó modort, segítőkészséget, empátiát, stb és nem az önmegtartóztatást...
2011. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

miaju


most őszintén, te hány éves korodba csókolóztál? ne ítélj már el azért mert 14 évesen barátom van!

A velem egykorúak cigiznek isznak, szarul tanulnak. Én nem!!

egyszer próbáltma ki a cigit, akkor is befulladtam tőle!! Az alkohol szagától rosszul vagyok, a tanulmányi eredményen 4.7!!

Szerintme nem olyan nagy baj ha 14 évesen barátom van és csókolózok vele! '5 éves a barátom, 10 hónapja vagyunk együtt, de NEM akarjuk a szexet, korai az nekünk, ráérünk 2 év mulva!!!

mégvalami: a gyerekednek meg fogod tiltani hogy barátja legyen? hány éves koráig szeretnéd ezen a téren félteni? 18?20?



Köszönöm a válaszokat

2011. jan. 6. 11:45
 16/23 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, 15 éves a barátom*
2011. jan. 6. 11:46
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem nem fogom kinevelni a szexuális késztetéseket, de arra rá tudom nevelni, hogy meglássa mi a helyes és mi nem az.

Mindegy nekem végül is, most csinálhattuk úgy mintha én lennék a helikopter...az az igazság nagyon nm érdekel ez a része a dolgoknak.

És állítom egy 14 éves lány szexuálisan még nem érett. Maximum testileg, de se érzelmi szempontból sem más olyan affektív tényezők szempontjából nem, mint ami kell egy párkapcsolathoz. Az is szomorú, hogy 13 évesen már elkezdted... de mindegy nekem

többet nem írok.


Nem megbántania akartalak, dicséretes, hogy tanulsz és nem cigizel stb. stb.

És elismertem már, hogy anyukád nem jól kezelte a helyzetet.

Mondhatni akkor, hogy a fenti írásom a mostani 14 évesekre általánosan vonatkozott.


Ja év válasz a kérdésedre: kb 16 évesen csókolóztam először és 17 éves korom óta van komoly kapcsolatom. Attól mert nem kezdtem 13 évesen még nem lettem degenerált.

2011. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ja és kislány, nem tiltom meg a gyermekemnek, hogy barátja legyen, de 13 évesen biztosan nem az fogja foglalkoztatni a legjobban, hogy kivel mikor készítsen csókolózós fotókat.
2011. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én nem ítéllek el, teljesen normális, hogy egy 14 éves lánynak barátja van, semmi rossz nincs ebben. Nagyon félreértetted, amit írtam, vagy én nem fogalmaztam világosan. Én anyukád viselkedésén vagyok felháborodva, igazán bízhatna a saját lányában!


9.59.

Pszichológiát végzett, évek óta a szakmában dolgozó ismerőseim nem ilyen magabiztosak, mint Te. Sőt egy egyetemi tanárom, ötven felett, 30 év tanítással, szakmai tapasztalattal azt mondja, hogy a pszichológus társadalom legnagyobb hibája az, hogy nem szerény és alázatos a laikusokkal, ne adj Isten a pszichológustól segítséget kérőkkel szemben.


Meg még annyit, hogy nem tűnt fel, hogy ebben az esetben az anya hazugsággal vádolja a lányát (t.i. nem szűz), teljesen alaptalanul. Ha tényleg nagy szaktekintélye vagy a pedagógiának/ pszichológiának akkor, egy kicsit gondolj bele, mekkora törés egy gyerek lelkének a szülő ilyen fokú bizalmatlansága az irányába!

2011. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én nem is azt mondtam hogy ez nem törés, hangsúlyoztam, hogy az anya nem helyesen járt el, de a mai világban más sincs, csak a 13-14 évesek szexuális élete. Hirdetik, hogy mennyire érettek a szexualitásra, hát nem azok. Mondtam is, utóbbi hozzászólásom általánosságban vonatkozott a tizenévesekre nem erre a kislányra.

Az meg, hogy miként állok a hozzám fordulók felé segítséggel, csak az tudja aki hozzám fordul.

De ezeknek a kislányoknak akik csak azt hangsúlyozzák, hogy ők biza felnőttek, és érettek mindenre másképp nem lehet mondani, mert olyan mintha az ember a falnak szólna...

mondjuk a gyakori ilyen szempontból egy "szép" hely

2011. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!