Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

'4 éves vagyok, és van egy barátom, de a szüleim nem engedik hogy barátom legyen. Talált anyu egy olyan képet amin a barátommal csókolózunk és azt mondta hogy már nem vagy szűz, pedig csak csókolózás volt/van. Elmondtam anyunak hogy szűz vagyok, és korainak érzem a szexet de nem érti meg, el akar vinni nőgyógyászhoz.


Ja azt kifelejtettemm hogy anyu azt mondta: ha 18 éves korod elött veszted el a szüzességed kitagadlak!

pedig anyu 17 évesen szülte meg a nővéremet!!


Miért ilyen?:S


2011. jan. 5. 21:05
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
14* bocsi elírtam
2011. jan. 5. 21:06
 2/23 anonim ***** válasza:
Talán mert nem szeretné, ha te is 17 évesen szülnél és félt, mert fiatal vagy még...mondjuk nem a legmegfelelőbb módszereket alkalmazza ennek megakadályozására...
2011. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
Azért mert félt. Erre nincsen más indok. Valószínűleg ő sem akarta, hogy 17 évesen gyereke legyen, utólag felnőtt fejjel már megbánta, és Téged is csak ettől akar óvni, azonban túlzásba esik szerintem. Milyen a viszonyod az anyuddal? Ha mindent meg tudtok beszélni, akkor ebből sem lesz probléma. Kezeld úgy az anyukádat, mintha a barátnőd lenne. :) Természetesen csak akkor, ha ő is vevő rá.
2011. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Ugy irtad, hogy a szuleid. Apukad is ilyen? Lehet fel, hogy neked is koran lesz gyereked, lehet nem volt konnyu neki es csak meg akar kimelni teged.
2011. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Stan Mars válasza:
Nagyon valószínű, hogy azért, mert nem szeretné, hogy te is elkövesd ezt a hibát, mint Ő. A szexel még várnék 1-2 évet a helyedben. Nyugtasd meg, hogy te 10 éven belül nem szeretnél gyereket, és ha arra kerül a sor akkor védekeztek!
2011. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

anyukámmal nem jó a viszonyom, mindenért leszól, levegőt se vehetek

amúgy, anyu tervezte a nővéremet az akkori férjével, szóval nemtudom hogy mi a baja:S


apu csak annyit mond hogy ha szexelünk akkor védekezzünk, meghogy nemlesz semmi. de azt nehezen fogadja el hogy barátomvan

2011. jan. 5. 21:15
 7/23 anonim ***** válasza:
4%

én se örvendenék ha a 14 éves lányomról csókolózós képeket találnék. Hadd ne mondjam mit gondolok az ilyen 14 éves lányokról és szüleiről.

Mondjuk anyukád tényleg nem a legjobb módszereket alkalmazza, hanem a legrosszabbat.

Sajnos nem most kellene siránkozzon, mert ha megfelelő értékekkel nevelt volna akkor most nem ez lenne.


Vajon miért van az, hogy a párom 14 éves húga (aki szép, okos) nem csókolózik és nem azzal gyanusítgatják, hogy nem szűz?

Talán mert a barátnőivel jár fagyizgatni, sétálni, este 9 kor mindig otthon van, tudja mi a helyes és elsősorban a tanulás van előtérben. Ettől nem lett nyominger.


Szerintem nézz egy picirit magadba, mert attól, hogy a mai 14 éveseknek az a trend, hogy "párjuk" (pasijuk, barátjuk, szerelmük) legyen nem biztos, hogy az a helyes.

Természetesen anyukádat hibáztatom elsősorban, hiszen Te még gyerek vagy...


21-L

2011. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Azért kicsit erősnek érzem, amiket írsz. Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy egy 14 évesnek barátja van és már megcsókolták. Ebben a korban már "dolgoznak a hormonok", érdeklik őket a másik nem, egy kis összebújástól miért lenne valaki "rossz lány". Mondom ezt úgy, hogy én 17 évesen csókolództam először életembe.


A kérdezőt pedig megértem, anyukáját viszont nem. Addig ok, hogy nem akarja, hogy a lánya hasonló helyzetbe kerüljön., De könyörgök, ezt talán nem úgy kellene elérni hogy fenyegetőzik és hazugsággal vádolja a saját lányát. Talán nehezebb volna az, hogy leülne a lányával és elmondaná neki, hogy úgy érzi: ő nem helyesen csinálta a dolgokat.


Persze az őszinte beszéd, a saját hibáinak a beismerése biztos fájna, de aki ilyen görcsösen kapaszkodik a szülői tekintélybe, az nagyon hamar elveszi azt.

2011. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

miaju


szerintem semmi baj sincs azzal hogy most barátom van.!!! a korombeliek cigiznek, isznak, és már nem szüzek!!

2011. jan. 5. 21:55
 10/23 anonim ***** válasza:

21:18


Uram atyám, már miért ne lehetne egy 14 éves kamasznak barátja? Igaza van az előttem írónak, ilyenkor már működnek a hormonok, teljesen természetes hogy érdeklődnek a másik nem iránt.

Te talán mit fogsz csinálni, megtiltod a gyerekednek? Vagy belemagyarázod hogy a "szex rossz", "bűn", "nem neki való", és egy életre lelki nyomorékká teszed? Hidd el, ha nem vagy őszinte, baráti kapcsolatban a gyerekeddel, akkor majd a hátad mögött fogja csinálni, és isten tudja mi történik, ha te nem világosítod fel, nem veszed meg neki a fogamzásgátlót, stb. Tudnék erre szép kis példákat mondani, pl hogy anyukám egyik munkatársának a lánya hónapokig titkolta hogy terhes, mert rettegett a konzervatív, begyöpösödött anyjától, inkább kirakosgadta a kukába a betéteket, mintha menstruálna...


Kérdező! Sajnálom hogy anyukád ilyen. Próbálj meg beszélni vele, hátha megjön az esze. Mondd el hogy szeretnéd, ha ő lehetne a bizalmasod, de ha így áll a dolgokhoz, akkor félsz hogy el fogtok távolodni egymástól. Muszáj megértenie hogy ebben a korban már igényed van a randevúzásra, ettől még tudsz felelősen viselkedni.

2011. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!