Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye nem hagy nyomot a lelkében?

Ugye nem hagy nyomot a lelkében?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan helyzetben vagyok, hogy haza kellett költöznöm a szüleimhez a két gyerekemmel. Apám egy igazi idióta, a nőket nem nézi semmibe, rossz természetű ember. Az egyik unokáját szereti, mert ő fiú, de a 12 éves kislányommal nagyon gonosz. Megjött a menstruációja, véres lett a nadrágja, bedobta a szennyes tartóba, erre apám kivette, és mindenki előtt elkezdett vele üvölteni, hogy mit képzel magáról, jó lesz neki még az a nadrág, nem fogunk rá ennyit mosni. Mit csináljak, nincs hova menni, apámnak nem merek visszaszólni, mert akkor azt mondja, hogy menjünk a házából. A volt férjemre nem számíthatok.
2011. jan. 5. 15:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Igen valószínű sajnos. Mielőbb próbáljatok eljönni onnan, bármi áron. Ez nagyon megviseli a lányodat lelkileg, tényleg csak annyit tudok tanácsolni, hogy rád legalább számíthasson!
2011. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
A kislány érdekében muszáj lenne eljönnötök onnan. Épp kamaszodik, borzalmas lehet neki.
2011. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Én próbálok mindent megtenni, de sajnos nem tudom mindig megvédeni. Milyen következményei lehetnek?
2011. jan. 5. 15:27
 14/27 A kérdező kommentje:
Sajnos a fizetésem albérletre, meg rezsire sem lenne elég.
2011. jan. 5. 15:28
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós is lehet, ami komoly dolog. Rossz esetben szerintem fóbiás is lehet, félhet az öreg bácsiktól is. Szerintem. Elvesztheti a bizalmát az emberek felé, önértékelési problémái lehetnek, kisebbségi komplexus hogy ő semmire sem jó, semmirekellő... szerintem a párkapcsolataira is kihathat a dolog.
2011. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon is nyomot hagy a lelkében. Legalábbis ha arra gondolok vissza, hogy az anyám miket vágott a fejemhez, hogyan alázott meg kiskoromban. A mai napig bennem vannak ezek.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem lesz később normális élete, de az biztos, hogy nem tesz neki jót. Jó lenne minél előbb elhúzni onnan.

2011. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más választásod, csak hogy elmenjetek onnan. Apád sújos lelkibetegséget fog okozni a lányodnak, és ez egész életébe kihat majd neki. A lányod érdekében most cselekedj, míg nem késő!!
2011. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Sajnos ha albérletre nem lenne elég a pénz és rezsire akkor nem igazán tudsz csinálni. Valami pluszmunka, vagy megtakarítások? A volt férjed abszolút nem hajlandó segíteni, amíg talpraálltok?
2011. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy nőgyűlölő apa mellett nőttem fel és szörnyű volt. Sajnos azóta is, ha valaki akár csak egy halvány női nemet becsmérlő megjegyzést tesz rögtön kétszázzal ver a szívem és borzasztóan ideges leszek. A közeli ismerősökön kívül nem nagyon merek más emberekkel beszélgetni, főleg férfiakkal nem, legalábbis nagyon hosszú időre van szükségem, hogy megszólaljak. Az önbizalmam abszolút nulla volt, amíg meg nem ismerkedtem a párommal, de azóta sem túl sok.

Szóval gondolom ha a kislányod huzamosabb ideig ki van téve a nagyapja dühének, akkor hasonló eredményre lehet számítani.

De most jogi egyetemre járok már 3. éve, amiért apám nagyon utál és minden sikeres vizsgám után csodálkozik, hogy hogy tudtam megcsinálni, ami egy kis diadal számomra. :)

21/L

2011. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 tetris ***** válasza:

Ha nem tudsz albérletbe menni, mert nincs rá keret, akkor ott kell maradnotok. Szerintem azzal tudnál segíteni a lányodnak, ha leülnél vele négyszemközt, él megpróbálnád elérni nála, hogy megértse: a nagypapa egy zsémbes, életunt, kötekedő, önző, megkeseredett alak, ezért üvöltözik, és vádaskodik állandóan, de nincs igaza!!!

Próbáld megértetni a lányoddal, hogy ezeket a bántásokat el kell engednie a füle mellett. És igérd meg neki, hogy amint lehet el fogtok költözni onnan.

Egyébként, hogy valami bíztatót is kapj, lehet, hogy a lányodat éppenhogy megerősíti ez a sok negatív dolog. Úgy értem, hogy lehet, hogy edzettebb lesz lelkileg. Megtanulja már korán, hogy az élet nem habostorta.

Más rokonok? Nagyszülök? Nem tudnának segíteni rajtatok?

2011. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!