Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párválasztásnál mennyire...

Párválasztásnál mennyire követtétek a szülői mintákat?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy a pár hasonlít akár külsőleg, akár belsőleg az azonos nemű szülőtökre, vagy homlokegyenest más típus?
2011. jan. 4. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

semennyire, legalábbis én nem érzem így! mondjuk anyám eléggé értelmes, én is értelmesebb nőt választottam

21/F

2011. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Külsőre teljesen más típus, a gondolkodásmódjuk is nagyon különbözik, viszont mindkettő elég magabiztos, akaratos, makacs típus. Úgyhogy nem igazán követtem a mintát, de nem is pontos ellentétet választottam.
2011. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Más...

A párom állandóan viccel, ironikuskodik, piszkálódik. Mindent meglehet vele beszélni, nyílt közvetlen. A szüleimre ez nem nagyon jellemző.

A küső tulajdonságokban sem látok hasonlóságot, apukám magas, majdnem két méter, a párom nálam is alacsonyabb, a szüleim barna szeműek, a párom kék...

2011. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tetris ***** válasza:
Isten ments, hogy nekem olyan párom legyen, mint amilyen a fater volt!
2011. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem pont az olyan pasik nem jönnek be, mint apám. Nincs vele gond, de nekem nem az esetem. Személyiségben sem olyat keresek, mint apa.

19/L

2011. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Külsőleg nem, de belsőleg egy kicsit, amolyan "nekem mindegy, dönts te csak ne cs*szegess" típus (de nem papucs!). Anyámnak szerencséje volt, 19 éve boldog házasságban élnek, nekem kevésbé, bő egy év után szétmentünk.
2011. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semennyire...elég mások, de van egy minimális hasonlóság is.
2011. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig hasonló karaktert keresek mint apám. Fiatalabb korában vagány, bulizós, igen fiatalon találkoztak anyummal, egy év után összeházasodtak, persze előzetes együttélés nélkül, (18-21 évesek voltak házasságkor) mindenki azt mondta egy éven belül elválnak...hát nem így lett, állítólag (szerintük) az ember már a kapcsolat elején érzi, hogy az illetővel le tudná élni az életét, pár év múlva gyereket vállaltak, nagyon jó apa, és amennyire meg tudom ítélni házastárs is, nem az a hagyományos típus, pl. sokszor ő főz, mosogat, és takarít is amit egyes hímsovíniszta egyének nem tesznek meg (pedig manapság a nő és a férfi is dolgozik napi 8 órát, így az ilyesmi is közös feladat kéne, hogy legyen, mert régen ok, hogy a nő csinálta, ő volt otthon háztartást vezetni, gyereket nevelni, a férfi pedig munkahelyen).... érdeklődési körünk is nagyon hasonló (pl. történelem).

22N

2011. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Homlokegyenest más típus a férjem, mint apukám. Édesapám folyamatosan csalta anyukámat és verte is. Én egyszerűen nem tudnék úgy élni, ahogy anyukám. Nem szerettem azt sem apuban, hogy folyamatosan kocsmázni járt. Úgyhogy olyan férfit kerestem, aki nem agresszív, nem iszik és hűséges.
2011. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tetris válasza:

Isten ments, hogy nekem olyan párom legyen, mint amilyen a fater volt!

Szerinted ez a válasz hasznos.

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:19


Tökéletesen egyetértek! Homlokegyenest különbözik a párom (akivel 6 éve vagyok együtt), és az apám.

Ha nem így lenne, nem is lennénk együtt.

2011. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!