Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a szülőnek...

Miért nem lehet a szülőnek visszabeszélni? A szülő egy felsőbbrendű lény?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy mondhat hülyeségeket, lehet igazságtalan. Miért kell mindig nekik igazat adni?
2011. jan. 4. 16:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
azt a szót ismered, hogy tisztelet?
2011. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
mert ő a felnőtt, eltart téged, iskolába járat, öltöztet, etet, stb, és tisztelettel tartozol neki.
2011. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
És a gyereknek nem jár tisztelet? Mi jogosítja fel arra a szülőt, hogy úgy bánhat a gyerekkel mint egy tárggyal?
2011. jan. 4. 16:13
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
El lehet mondani, ha más a véleményed, de TISZTELETTEL!!!
2011. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Az a szülőt minősíti, ha úgy beszél vele mint a kocsis.
2011. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem illik visszabeszélni a saját szüleidnek, még ha úgy is érzed, hogy igazságtalanság veled szemben. Ők csak óvnak, és segítenek téged.

2. Ameddig ők tartanak el, ruháznak fűtenek és tetőt tesznek a fejed a felé, még nagyobb bunkóság visszabeszélni nekik.

Általában mindent meg lehet nyugodtan, érvelésekkel beszélni. Vannak kivételek persze, de ezt általánosságban írtam.

2011. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Morfologus ***** válasza:
67%
Mert nagyon fontos a TISZETL'
2011. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell, csak a rossz gondolkodásmódú szülők ilyenek. Ha te egyszer szülő lszel, vagy esetleg már vagy, emlékezz erre. Beszélgetni kell a gyerekkel, nem üvöltözni, és nem jó végső érv az, hogy "az anyád vagyok, ezért..." vagy hogy "amíg nálam laksz, addig...". A gyereknek is lehet igaza, a szülő is lehet igazságtalan, vagy egyszerűen fáradt, vagy rosszul méri fel a helyzetet. A gyerek alapvetően tisztelje a szüleit, de csak akkor, ha azok megérdemlik a tiszteletet. Az, hogy összehoztak egy gyereket, és esetleg felnevelik, az nem dicsőség, az kötelesség. Tiszteletreméltó az, aki jó szülő. Viszont a gyerek az igazát szintén ne bántva, kiabálva, vagy sírva mondja, mert annak semmi értelme. Szépen nyugodtan. Szerintem nincs olyan probléma, amit ne lehetne megoldani, de mnidenhez két oldal kell...
2011. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

A "tisztelet" kollégának és a kérdezőnek egyaránt:


Ad1 A tiszteletet kiérdemelni kell, nem "kipofozni a büdöskölkéből".

Ad2 Aki képtelen belátni, ha hibázik és mindenáron a hierachiai helyzetével él vissza az igaza erőltetéséért (főnök, szülő, tanár stb) az nem hogy nem felvilágosultan gondolkodik, hanem egy nem hiteles, kicsinyes és szűk látókörű ember is egyben.


Aki így viselkedik, az annyira félti, hogy enélkül elveszne a pozíciója, hogy inkább agresszív, durva, jobb esetben "csak" intoleráns lesz az "alattvalójához".

Ezt Napóleon-komplexusnak is hívhatnók. Valóban a kishitű, de diktátor beállítottságú ember az, aki így viselkedik.


Nincs tökéletes ember. Aki azt állítja magáról, hogy tévedhetetlen és mindig igaza van, az nem hiteles ember.

A tisztelet is csak akkor működik, ha oda-vissza megy. Egy szülő, felnőtt, főnök, tanár akárki is kell, hogy partnerként, emberként TISZTELJE azt, akivel épp dolga van.

Legyen az tanítvány, beosztott, saját gyerek stb.

Az erőszakoskodó és egyoldalúan önfényező embert mindenki megutálja. Maximum félelemből nem mutatja ki, de utálja őket mindenki, mint a szart.

2011. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
30%
ez egy jó kérdés..én is sokat gondolkoztam ezen..engem nem is a szülő "tévedhetetlensége" zavar, hanem, hogy sosem ismerik el, hogy nekem is lehet igazam, pl ha kinézek és azt mondom, kék az ég, és ők rávágják, hogy nem is, mert piros, akkor nem bizonyítom be nekik, hogy kék, mert én gyerek vagyok és nekem nem lehet igazam(szerintük)..mondjuk ez nem is annyira a szüleimmel szokott előfordulni(csak ritkábban), hanem az egyik rokonommal, na őt tényleg nem győzöd meg olyan alapdolgokról, hogy pl beszélő tehén stb hülyeség nem létezik, (csak ha vki nála idősebb az győzheti meg..) szval ilyenek vannak...amúgy nem felsőbb rendű, de miután eltart, elvárja a szülő, hogy tiszteld..ez eddig oké is, és helyes, de azt amúgy én sem értem, ha valami nem úgy van, ahogy ő gondolja, mért nem enged visszabeszélni(normálisan persze). Mondjuk ez nálunk ritka,bár van ilyen tényleg ...
2011. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!