Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezd durva lenni a helyzetem,...

Kezd durva lenni a helyzetem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy 2 éve nem tudom eldönteni, hova menjek továbbtanulni és a szüleimen látszik, hogy már nemnagyon bírják a jelenlétemet itthon, meg persze állandóan ezzel cseszegetnek, tiszta rosszul érzem magam egész nap... Mit tegyek? Volt már más is ilyen helyzetben, hogy nemtudta mit szeretne csinálni?


20/f


2011. jan. 3. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén így voltam vele 20 éves koromban. Otthagytam egy főiskolát, amit utáltam, de nem, tudtam mit is akarnék tanulni. Ezért kimentem egy évre babysitter-nek Angliába, hogy világot lássak és nyelvet tanuljak.


Ha még nem tudod, mit is akarsz csinálni valójában, keress valamit, amit szívesen csinálsz pár évig, amíg döntesz és hasznod van belőle. Ha jelenleg nem dolgozol/ nem tanulsz a szüleid részéről jogos, hogy elvárják: csinálj valamit!


Remélem, minél előbb rájössz, mi az amit tényleg szívesen tanulnál! Sok sikert!

2011. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

dolgozz! próbáld ki magad pár területen. ha csak otthon ülsz, abból nem tudod kideríteni, hogy mi az, amit utálsz és mi az amit szeretsz csinálni.


ha megtaláltad, akkor menj fősulira vagy szakképzésre.

megértem, ha a szüleid nem nézik jó szemmel, hogy 20 évesen sem tudsz mit kezdeni magaddal...

2011. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogyha még nem is tudod, pontosan mit szeretnél, akkor keress valamilyen munkahelyet, hogy a megélhetésedet ne ők állják, és akkor majd munka mellett ráérsz gondolkodni, mit seretnél és munka mellett is továbbtanulhatsz.
2011. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az első hozzászólóval. Bébiszitterkedni tényleg jó ötlet. Én már bánom, hogy anno nem mentem ki Angliába, vagy Németországba. Nem a pénz miatt, hanem megismerni 1 új országot, és ingyen nyelvközegben elsajátítani a nyelvet.

Remélem sikerül rájönnöd, hogy mit akarsz majd tanulni. Sok sikert hozzá!

2011. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik gombamód szaporodunk mi tengő lengő fiatalok.Én megértelek szintén két éve végeztem.Most kezdtem rájönni h ez így nem állapot és a nagy gondolkodások alatt vmit tenni is kéne.A sok tanácsolónak azért nem ártana egy két konkrét tippet is adnia hogy milyen területen keressünk munkát mert igen nehéz elhelyezkedni még alantas melókhoz is.Az ember lánya örülhet ha áruházba felveszik árut pakolni stb..Én pl nem vagyok túl perfect angolos nem tudom a kérdező az e..de a külföldi munka sem varázsvilág mindenkinek.
2011. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindneképp meggondolandó mit tanulsz tovább és el e tudsz helyezkedni benne ez az 1 lehetőség van.
2011. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Huhh először azt hittem én tettem fel a kérdést hirtelen. Én is 2 éve végeztem, aztán egyetem otthagyva... Valamelyikőtöknek nincs kedve szerencsét próbálni Ausztriában? Közel van, mosogatók, konyhai kisegítők 1000Euro netto körül kapnak + szállás, étkezés. Mit szóltok srácok? 20/F
2011. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lány vagyok, két éve érettségiztem, nem vettek fel. Bár tudom, hogy mihez akarok kezdeni az életemmel, nem fogok tudni semmit se csinálni (annak az egyetemnek annak a szakára menni, amelyikre szeretnék, a ponthatárok miatt)

Szóval, elkezdtem egy OKJ-s képzést, amiről a környezetem azt gondolta, hogy mennyire jó lesz nekem, és illik hozzám.


Naponta megküzdeni azzal, hogy nem értem el semmit, és egy senki vagyok, elég rossz érzés. Sőőőt. Most nem tudom, hogy jelentkezzek-e újra, vagy mit csináljak...?


Szerintem keress valami munkát: pl. csomagolás, vagy kasszás (Pennybe most keresnek embereket), vagy telefonos melók, esetleg gyorsétterem (KFC-be pl. felvesznek főállásba is), vagy valami eladói munka (ruhabolt, CD bolt, stb.) ha jó vagy valamilyen tantárgyból, korrepetálhatsz kicsiket, vagy vigyázhatsz gyerekekre.

2011. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el dolgozni. Csak akkor jöhetsz rá, hogy mivel szeretnél foglalkozni, ha kipróbálod az egyes területeket. Még ha a legaljára is kerülsz be egy szervezetnek, lesz némi rálátásod, hogy mit csinálnak a többiek, így rájöhetsz, mi az ami érdekel. Ezzel együtt a szülőknek is meg tudsz felelni, hiszen pénzt hozol a házhoz.
2011. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tetris ***** válasza:
Hát édes fiam! Ha két éve otthon lébecolsz, persze hogy ki vannak akadva a szüleid. Addig is, amíg eldöntöd, hogy mit tegyél, tessék átmenetileg valami pénzkereseti lehetőség után nézni. Meddig akarod még eltartatni magad? Igazán szégyellheted magad!
2011. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!