Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 évesen felnőttnek kell lennem?

19 évesen felnőttnek kell lennem?

Figyelt kérdés

Mert szilveszter után megkaptam, hogy már nem szabadna innom..Nem hánytam meg semmi, lehet kicsit megcsúszott a pohár, de ez abban merült ki, hogy be nem állt a szám egész éjjel. Am sem szoktam nagyon inni, max 2-szer egy évbe...

szülinap és szilveszter.


2011. jan. 2. 23:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Épp ez az hogy mostmár ihatsz alkoholt :D

nem 15 évesen kell

2011. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb ezt mondják nyugodtan válaszold azt, hogy nem vársz kisbabát.

Ekkora butaságot, egyébként attól függ miben, meg hogy te annak érzed-e magad.

Szerintem az a felnőtt aki maga fizeti a villanyszámlát,szóval amíg nem neked kell lehetsz gyerek de ez az én véleményem

2011. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Valahogy én kibírtam tinédzser koromban is alkohol nélkül és most sem hiányzik.

Semmi köze a felnőtté válásnak az alkoholfogyasztáshoz.

22/L

2011. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
A felnőttek is szoktak néha lazítani. Semmi bajod nem lesz ha évente egyszer kétszer megiszol pár pohárral. 19 évesen ennyi igazán belefér attól nem leszel részeges.
2011. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Az a legjobb ha az emberben mindig megmarad egy gyerekes pajkosság és nem besavanyodott mogorva ember lesz 30 éves korára. Az nem jó egyáltalán nem jó. De ugyan akkor fontos a felelősség tudat is. Persze néha bulizni nem felelőtlenség.
2011. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Hát hogy "már" nem szabad innod, mert már felnőtt vagy, enyhén szólva furcsa. Elírtad, nem? Ami azt illeti, a felnőtté válás egy egyénileg változó, igen hosszú érési folyamat. Nem eldöntés kérdése. Akkor felnőtt az ember, ha már tud felelős, önálló döntéseket hozni, tud önmagáról gondoskodni, van exisztenciája, és képes rövid, közép, és hosszútávon is megtervezni a mindennapjait, az életét, és a nehézségekkel képes önállóan, (de persze nem feltétlenül egyedül (!)megküzdeni. A leginkább pedig akkor növünk fel, amikor elveszítjük a szüleinket, a háttérországot.

Ami pedig az alkoholt illeti: az ivás jelenti legkevésbé a felnőttséget. Érett fejjel az ember már el tudja dönteni, hogy mit, mikor, és főleg mennyit iszik. Addig, amig előfordulnak ilyen "balesetek", meg nem vagy felnőtt.(Csak a Btk. szerint.):)

2011. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én 39 leszek áprilisban és még nem nőttem fel.

És erre inkább vagyok büszke, mintsem egy, a korába belecsökött valaki legyek.

F

2011. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!