Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 évesen felnőttnek kell lennem?

19 évesen felnőttnek kell lennem?

Figyelt kérdés

Mert szilveszter után megkaptam, hogy már nem szabadna innom..Nem hánytam meg semmi, lehet kicsit megcsúszott a pohár, de ez abban merült ki, hogy be nem állt a szám egész éjjel. Am sem szoktam nagyon inni, max 2-szer egy évbe...

szülinap és szilveszter.


2011. jan. 2. 23:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%
igen, felnőttnek kell lenned. el kell tudnod döntened, hogy mennyit iszol.
2011. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
26%
egyáltalán nem. majd 30 felett de inkább 40 addig meg partyyyyy :D 23/f
2011. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy érzed... de ennyi idősen már neked kell eldöntened!

Utolsónak: te mindenhol azt hirdeted, hogy 40 éves korunkig ne vállaljunk felelősséget a tetteinkért, és bulizgassunk?? Hát az élet nem erről szól...

2011. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Még van időd eldönteni, hogy neked mi a jó. Ha úgy érzed, hogy nem kéne inni, akkor ne igyál. Tök mindegy hány éves vagy, te hozod a döntéseidet, csak vannak, akik néha okosabban érvelnek ilyesmi dolgok ellen, vagy mellett :)
2011. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A körülmények döntik el, hogy felnőttként kell-e viselkedned vagy sem.
2011. jan. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ki mondta neked ezt a baromságot?
2011. jan. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

19 évesen még nem felnőttnek kell lenned, hanem inkább keresned önmagad, belefogni mindenbe, kitalálni, mihez akarsz kezdeni az életeddel. Inni pedig bármilyen korban szabad! Nem azzal van a baj, ha valaki iszik, hanem ha nem ismer határokat - igen, a tizenévesek szoktak detoxig piálni - vagy függővé válik, és mondjuk agressziót vált ki belőle..

Szóval ne izgasson mások véleménye, a felnőttkor éppen arról szól, hogy te magad felelsz az életedért, és szíved joga kiereszteni a gőzt, feszültsége (ami a korral jár), és mindezt ésszel, felelősséggel teszed.

2011. jan. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Utolsónak: te mindenhol azt hirdeted, hogy 40 éves korunkig ne vállaljunk felelősséget a tetteinkért, és bulizgassunk?? Hát az élet nem erről szól..."

Nem értem, hogy az ivás a felelősség között egyáltalán milyen kapcsolat van. Sőt hogy az eredeti kérdéshez is szóljak, azt sem értem, hogy az ivás és a felnőttség között milyen kapcsolat van.

Mindenkinek a magánügye, hogy iszik-e, és igenis, lehet inni 18 évesen, és lehet inni 38 évesen is. Most az, hogy kulturáltan, vagy nem, elég tág kérdés, és nem hiszem, hogy szabályozni kéne. Amíg az ember nem zavar másokat, addig azt csinál, amit akar, függetlenül attól, mennyire "felnőtt" már. Itt szó nincsen arról, hogy valaki ne vállalná a felelősséget.

Persze ha már van feleség, gyerek, esetleg másnap munkába kell menni, netán vezetni kell, stb., az már felelősség. De amíg az ember önmaga, és mint mondtam, nem zavar másokat, addig annyit ihat, amennyi jól esik neki.

2011. jan. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen erkölcscsőszök voltak fiatal korukban a legnagyobb piások -> tapasztalat.
2011. jan. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

21 év felett felnőtt az ember igazából.

A zsidóknál meg 30 év fölött!


Lány vagy vagy fiú?

Én lányra tippelek, de majd válaszodból kiderül...!


Egyébként meg akkortól vagy felnőtt, amikor te azt jónak érzed! Mindenki annyi éves, amennyinek érzi magát! Jó dolog meghagyni a bennünk szunnyadó gyermeket, a gyermeki énünket, de emellett felelősségteljesnek is kell lennünk, ha azt akarjuk, hogy boldoguljunk az életben! Szóval én azt mondom neked, hogy ihatsz, de mértékkel, meg kell tartani az egyensúlyt, úgy ahogyan a gyermeki és komoly, döntésképes felnőtt én egyensúlyát is meg kell tartani, mivel egyiket sem tanácsos túlzásba vinni, az sem jó, ha túl komoly vagy, és az sem, ha túl gyerek, ja és tudni kell, hogy mikor és hol lehetsz felnőtt és gyerek!


24/N

2011. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!