Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék a barátomnak egy...

Szeretnék a barátomnak egy "túlélőcsomagot" készíteni, mivel most leszünk 1 evések és megy el külföldre dolgozni. Mit tegyek bele?

Figyelt kérdés

Készítek egy fényképalbumot, mivel tudom, hogy erre mindig fog emlékezni, írnek melle egy levelet és kommentálnám a képeket. Tudom, hogy ezt szereti, mivel minden egyes ilyen levelet és kepét, meg apróságot megtartott és boldogan emlékszik vissza rá.

Szeretnek neki valami olyant adni, ami mindig felvidítja, hogyha ott egyedül lesz és szomorú, esetleg akkor is, hogyha csak akar egyet emlékezni az elmúlt időkre.


2011. jan. 2. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez jó ötlet, de mellé lehetne egy kicsit viccesebbre is venni a dolgot. Egy táskába/ zsákba/ valami hasonlóba tennék olyan apróságokat, aminek akár hasznát is veheti majd. Pl. ha nem tud főzni, akkor zacskós leves, a munkájához kapcsolódó valami apróság, ilyesmire gondoltam.
2011. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

majd kiveri magának :P

utolsó jók az ötletek köszi

2011. jan. 2. 20:10
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én anno páromnak a szülinapjára csináltam egy "ilyen az életutad" füzetet, amiben rajzolt és ujságokból kivágott, ragasztott képek voltak, hogy is telt a gyerekkora meg ilyenek de vicces formában, szét röhögte magát.

"pl: egy unalmas estén fogantál mikor nemvolt jó film" és egy kanapén tévéző pár képe stb.

de rakhatsz neki egy rózsát/plüsskulcstartót, bármit ami elég pici, hogy egy tenyérnyi dobozba beférjen s a dobozban a parfümöd illata érződjön. Csináltathatsz a fényképpel nyomatott bögrét, kocsibarakható akasztót stb.

Van olyan képeslap ami rögzíti egy mondatod s lejátsza azt mikor kinyitja. (pl:várlak téged nagyon)

esetleg a kedvenc szappanját, vagy egy medált, papucsot amibe hímzel valami szépe motívumot.

Csinálhatnál dvd-n vidit a képeitekből s kedvenc zenéitekből, videókból.

Kézzel készített bőrkarkötő.

2011. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ... olyat szeretnél beletenni, aminek tényleg hasznát is veszi (és ő lehet, nem gondol rá) vagy ilyen emlékzacsit? Mert ha előbbi, akkor, tudom, nem túl romantikus, de lehet beletenni tényleg zacskóslevest, kedvenc csokit (sztem mondjuk poén lenne vmi magyar csoki, vagy láttam ilyen retrócsokikat), manikűrkészletet, elemlámpát (ilyen picit is lehet :D), gyógyszercsomagot (amit magától elfelejtene :D fejfájáscsillapítótól kezdve egészen a Fenistilig mindent), ajakápolót, fogpiszkálót, öngyújtót (ha cigizik, persze)...


Ami meg ilyen emlékes cucc... írhatsz neki CD-t a kedvenc számaitokkal, amikhez vmi emléketek fűződik, és CD-borítónak meg készíthetsz kis füzetkét, amibe leírod a te gondolataidat a dalokról, apró kabalafigurát/szebb gyöngyöt/bármit, ami pici, és mindenhova magával viheti... pici fénykép (akár még indulása előtt készíthettek közösen ilyen pici igazolványképet), egy fecni, amire ráírtad, hogy szeretlek... (ha meg nagyon poén kategória, akkor mehet bele matyóhímzés meg paprikafüzér :D).

2011. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer Valentin-napra összeszedtem Wordbe a kezdeti e-mail-ezgetésünket, mert akkoriban rengeteget leveleztünk. Kinyomtattam, és betettem egy dossziéba. Amúgy spirálozni vagy köttetni akartam, de mivel épp beteg voltam, odáig nem jutottam el. Amúgy szerintem soha nem olvasta el. Nem is azért csináltam, hogy elolvassa, hanem inkább azért, mert úgy éreztem, hamarosan jön a harmadik, és szerettem volna hogy emlékezzen, milyenek voltunk. Nem tudom neki segített-e, de nekem igen, amikor nekem jött volna a harmadik...
2011. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Óvszert, nehogy összeszedjen valami nemibajt, amit elkapsz majd tőle.
2011. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
egyedi kotont vegyél neki, valami szép színeset, vagy valami figurásat.
2011. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a gumióvszer a legmegfelelőbb dolog egy túlélőcsomagba. Halálos fertőzéstől menthet meg.
2011. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatnád úgy, mint a P.S. I love you-ban, ha láttad a filmet. Írj egy csomó levelet, és dugd el a cuccai között, olyan helyeken, amiket valószínűleg nem fog az első héten használni, de mondjuk az első lehetne a tusfürdőjéhez ragasztva, vagy valami.
2011. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Felfújható gumibabát.
2011. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!