Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom már idegileg. Mit...

Nem bírom már idegileg. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mamámmal élek,mert anyám "dolgozik" és abba a kis szabadidejében is a pasijával lóg.Tegnap délután itt volt a barátom és kiborultam,hogy apám eleve nem foglalkozik velem,az ország másik végében él,anyám meg elment 30 km-re egy másik városba pár napra és nem tudott volna felhívni.Mamám meg tovább fokozta a dolgot,hogy ugye a barátom nem az utolsó busszal akar hazamenni?!,de ezt telefonon keresztül mondta.Délután 4-től este 7-ig/fél 8-ig sírtam.A barátom inkább itt maradt és vigasztalt,lekéste a buszt.Úgy érzem,hogy nem szeret senki.:'((

Majdnem minden nap sírok és minden nap idegeskedek mert mamám mindig a tanulmányi átlagommal van,hogy a fiúm túl sokszor jön le egy héten (iskola időben 3szor,szünetben 4szer) mert így majd rontani fogok.4-esért már tőle szidást kapok. ://

Tehát tegnap nagyon kiborultam és a sírás beszélt belőlem.Nem tudtam lenyugodni.:((

A barátom írt anyámnak egy sms-t az én tudtom nélkül,hogy most azonnal jöjjön haza mert szükségem van rá.Anyu felhívta a barátomat és aztán odaadta nekem a telefont,hogy beszéljek anyummal.Szerinte most abban a korban vagyok,hogy úgy érzem senki se szeret.Meg,hogy nem elég nekem az a szeretet amit ő nyújt?!

Én nem tudom,hogy ez miben nyilvánul meg,mert születésnapomon kívűl egy puszit és egy ölelést se kapok.Semmi olyat nem mondd,hogy szeret bár ezt soha nem is mondta. ://

Aztán azt mondta,hogy majd holnap reggel (azaz ma) beszélünk erről.Mamámhoz jöttek.Én bent voltam a szobába,félálomban voltam.Hallottam,hogy kint vannak a pasijával,és beszélgetnek.Órákig itt voltak,de nem vette a fáradtságot,hogy bejöjjön hozzám. ://

Elmentek...nem tudom,hogy még ma visszajönnek e,meg azt sem tudom,hogy hova mentek.

Szilveszterkor nem kaptam tőle sms-t se,fel se hívott.

Ezen kívűl itt egész nap a veszekedést hallom,hogy papám és mamám hogy szívják egymás vérét,és néha én is belekeveredek.Ha anyuval vagyok,akkor belémköt azért is,hogy hogy nézek ki,meg hogy milyen ruhák ezek,mert neki nem tetszenek...És nem érti meg,hogy nekem ez a stílusom.

Lehet,hogy tőletek is a kioktatást hallom majd,hogy bírjam ki meg hasonlók.De nagyon rossz így. :((

lehet,hogy nem írtam le mindent,kérdezzetek ha valamit kihagytam. ://

13/L


2011. jan. 2. 14:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A te helyedben nem keresném a kapcsolatot az "anyáddal". Majd rájön előbb-utóbb, hogy nagyon elrontotta. Ne hívd, ne látogasd meg. Ha felhív, ne vedd fel a telefont, ne reagálj az sms-eire. Ha meglátogat, és szóvá teszi, akkor mondd meg egyszerűen, hogy nem látod értelmét, hogy csak a szemrehányásait hallgasd, holott neked lenne egyedül jogod neki szemrehányást tenned! MErt szeretetet nem kaptál tőle se törődést.


A mamáddal pedig próbáld normalizálni a viszonyt. Hiszen ő rendesnek tűnik, törődik veled. Ülj le vele, mondd el, hogy tudod, hogy fiatal vagy még a fiúzáshoz, de szereted, és ő foglalkozik veled. Mivel sajnos anyukád nincsen, mert a példány, aki elvileg az, nem törődik veled. És nagyon hálás vagy neki (mármint a mamádnak), hogy törődik veled, a gondodat viseli, és aggódik érted. Esetleg néha segíthetnél neki a házimunkában(ha eddig nem tetted volna).

Hidd el, tutira jól fog neki esni, ha látja hogy értékeled, amit tesz. Neki sem lehet könnyű, ráadásul csalódott anyukádban, hogy nem foglalkozik veled. Egyébként gondolj bele, hogy az ő idejében még máshogy voltak a dolgok, ezért máshogyan gondolkozik. De a szigorúsága csak azért van, mert félt téged, aggódik érted. És a jegyeid miatt is azért szekál, hogy vidd valamire az életben.. Mert ha ő már nem lesz, anyukádra nem számíthatsz.

Meg arra is gondolj, hogyha a nagymamád nem vett volna magához, intézetben lennél. Szóval ha másért, emiatt légy neki nagyon, nagyon hálás!!

2011. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A 7:55-nek válaszolva: Oké, hogy a szülei élik az életüket, de egy 13 éves GYEREKKEL FOGLALKOZNIUK KELL(ene). Nem pedig egyszerűen eldobni, ha már nincs rá szükségük.
2011. jan. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12:41-essel értek egyet.

A mai világban sajnos nem ritka h egy 13 éves lánynak barátja legyen, az ő esetében viszont normális, mert azt a szeretetet, amire vágyik, szinte csak a barátjától kapja meg. (és persze a nagymamától)

Azért az fura, hogy egyesek ilyet írnak h éljék a szülők a saját életüket, ezt ti se gondoljátok komolyan, ugye?? Ha már van egy gyereked, ő mindig az életed része kell legyen!!!!!!!!!!!!

Szóval az apuka is kicsit fura hogy csak úgy elhúzott, azért illene látogatnia a gyerekét.

Ilyenkor örülök neki, hogy én rendes családban nőttem fel.

Szívből kívánom neked, hogy rendeződjön a viszonyod, mert ha nem fog az lehet h a későbbi életedre is kihat majd.

Kitartást és légy nagyon erős kislány!! :))


21/F

2011. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Anyum 32,idén tavasszal lesz 33.Mamám pedig 57.

Anyámmal még mindig nem beszéltem vasárnap este óta,nem hív,sms-t se ír,nem is keres...

Mamám tényleg normális de azért neki sincs könnyű helyzete.A férje alkoholista /papám/,anyum testvére fogyatékos lett egy agyvérzés miatt,és a dédim,mamám anyja még mindig él és elég sok gond van vele.És még én vagyok itt a nyakán,így megértem,próbálom megérteni,hogy nehéz neki,de azért anyum is segíthetne annyiban,hogy nem sóz rá mamámra ilyen helyzetben.Legalább tanulnék egy kis önállóságot,hogy amikor nincs otthon akkor ellátom magam,de azt meg nem engedi,mert aggódna értem... ://

2011. jan. 5. 21:38
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok uralkodni anyám fölött,legyen a pasijával,vele semmi bajom,csak amikor velem van akkor ne b'szogasson a semmiért,hanem viselkedjen normális anya módjára-szerintem.
2011. jan. 5. 21:39
 16/16 anonim ***** válasza:

Édesanyád fiatalon megszült és egyedül férfi nélkül élte meg a legszebb huszas éveit. Igenis jár neki, hogy végre társra leljen. Rád áldozta, veled töltötte azokat az éveket, amiket a vele egykorúak pasizással és szórakozással éltek meg.

Egy kicsit légy már türelmesebb vele szemben. Nem dobott el magától, nem hagyott el...ott vagy a nagymamáddal biztonságban. Megérdemel pár nap szabadságot egy édesanya 13 év után! Az meg, hogy mennyi puszit és ölelést kapsz...háát...kétoldalú dolog. Te mennyi puszit és ölelést adsz???

2011. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!