Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szereti a családját aki...

Nem szereti a családját aki nem akar élni?

Figyelt kérdés

Konkrétan öngyilkos lesz egy férfi. Feleség, gyerekek , unokák.Aktív életet él.Nincs komoly anyagi gond, oké, nincs audi A4se példának okáért, de megélnek azért. Nincsenek veszekedések, biztos van gond,mint mindenhol, de kivülről semmi nem látszik.

Most megmeri tenni, hogy eldobja az életét, nem szereti a családját?gyerekeit?unokáit?feleségét? Vagy ilyenkor bekattan, és nem is tudja mit csinál?????


2011. jan. 2. 10:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy nem szereti. Aki hagyja annyira beszűkülni a tudatállapotát, az nem szereti!

Nem hiszek abban, hogy nem felelünk a tetteinkért. Én nem mentem fel az alkoholistákat és az önsorsrontó embereket.

És ezt teljes joggal meg merem mondani, mert az ilyen emberek tették tönkre az egész életemet!

Kezdve az anyámmal, akinek soha komolyabb gondja nem volt az életben, a tutyi-mutyi apámat leszámítva persze, de ha anyámra rájött a dili, hónapokra elvonult tőlünk, nem főzött heteken át, azt ettük gyerekként, amit találtunk, de nem főtt ételt. Ha olyanja volt, bevonult az idegosztályra, mert élvezte, hogy olyankor az egész család őt ajnározza, szegény beteg anyukám...

13 éves koromban karácsonykor bevonult a kórházba, otthagyott minket az ünnepi asztal mellett és bevitette magát és majd 1 évig nem láttam, mert ott jobban érezte magát. Sok-sok évbe telt, mire ki mertem mondani: nem beteg vagy, hanem egy önsajnálatban fuldokló bal...fa...sz!

Ott volt 2 kamaszodó gyereke, a férje, aki ugyan egy rakás szerencsétlenség, de imádta, a szülei, akik mindent megadtak neki, sosem kellett a holnaptól rettegnie anyagilag, valószínű ez is volt a baj, mert emiatt sose nőtt fel. Túl erős szülőkkel rendelkezett. Nekem gyenge szüleim voltak, ezért lettem sziklaszilárd.

Én tudom, hogy nem lehetek olyan mélyen, hogy a gyerekemnek ne adjak enni. Hogy ne kérdezzem meg, hogy telt a napja. Lehetek nagyon fáradt, de a kutyáimmal akkor is van erőm törődni, ha nem tudok 100%-os lenni, akkor is jut nekik a szeretetemből. Ha szomorú vagyok, akkor is.

Voltam nagyon mélyen, mikor végignéztem a nagymamám szenvedését a rák miatt 1,5 éven át, mialatt átéltem a 20 éves korban kötelező szerelmi csalódást. Minden összejött rövid időn belül, alig ocsúdtunk fel egyik gyászból, jött a másik, az öcsém öngyilkos lett, minden amiben addig hittem, darabokra hullott. A kortársaim ekkoriban férjhez mentek, gyereket szültek, boldogok voltak, én meg ott álltam huszonévesen és többet gyászoltam, mint más egy egész élet alatt. És nem ugyanaz elveszíteni valakit a rendelt időben, vagy idő előtt. Nem ugyanúgy éltem meg öcsém halálát, mintha már öregek lettünk volna vagy betegek, és maga a mód, hogy ő maga vetett véget az életének, szörnyűbbé tette más halálnál. Teljesen elvesztettem a hitem az életben. Emlékszem, telt egyik nap a másik után és csak az vígasztalt, hogy nem kell ennek örökké így lennie, hisz az én életem sem végtelen. Felszálltam a buszra, leszálltam a buszról és közben nem emlékeztem, hogy telt el az idő, bementem a fürdőbe, letettem a hajcsatom és amikor legközelebb feleszméltem, már meg is fürödtem, a munkahelyemre menet mereven bámultam a metró síneit, milyen lehet oda leugrani, amikor jön a metró...De borzalmasnak találtam és gyáva voltam megtenni. A tükörbe nézve megláttam 40 éves önmagam, pedig a legszebb éveimnek kellett volna lennie. Számtalanszor küzdöttem az érzéssel, hogy tulajdonképp rohadtul értelmetlen ez az egész. Anyám inni kezdett, apám nem győzte őt vígasztalni, nagyon egymásra találtak a gyászban. Az én apám nem lépett le a felesége mellől, mint olyan sok férfi a bajban. Együtt örültek és együtt gyászoltak. Sok mindent elsza...rtak az életben, de ezt nem. Csak közben elfelejtették, hogy van még egy lányuk is.

Minden az öcsém körül forgott onnan kezdve. Minden beszélgetés. Mindenhol az ő fényképei. Ha anyám életében feleannyit törődött volna vele, mint halálában, akkor talán az öcsém se jut oda, ahova jutott. De addig persze nem fordítottak annyi energiát a gyerekeik lelkére, amíg éltek. Anyám úgy döntött, hogy nekem nincs szükségem rá, olyan önálló, határozott személyiség vagyok, ezzel igazolva magának, hogy ő nyugodtan ihat és nyalogathatja a saját sebeit, ahogy mindig is tette. Eleinte mellette álltam, de aztán elegem lett. Elég volt abból, hogy észre se vette, hogy van még egy gyereke!

Fogtam egy papírt, és felírtam rá azokat, akik miatt még muszáj itt maradnom a földön.

Közte volt az anyám, az apám, a nagyapám és a 2 kutyám.

Teljességgel lehetetlennek éreztem az öngyilkosságot addig, amíg ők vannak. Pontosan tudtam, mi történne velük, ha megtenném én is. Öcsémet nem érdekelte, mi lesz velünk, de én nem tudtam ilyen beszűkült roh...adék mo...cskos tetű lenni. Mai napig meg van az a papír. Kellett már kihúznom róla nevet sajnos.

De tudjátok, ma sokkal több név van rajta, mint akkoriban.

És nem leszek öngyilkos, amíg akár csak egy nyomorult kutya sorsa ia múlik rajtam. Nem tudnám nyugodtan álomra hajtani a fejem abban a rohadt sírgödörben, ha nem tudnám biztosan, hogy a kiskutyámnak lesz mit enni nélkülem is.

Mindenem megvan ahhoz, hogy felmentsem magam, és ne gondolhasson senki önzőnek amiért megteszem:

genetikai örökség, ami miatt nem is merek gyereket vállalni. Egy sor fiatalon öngyilkos rokon...

Jól elcse..szett fiatalság, és nem én csesz...tem el magamnak, mint ahogy sokan jódolgukban teszik, hanem gondoskodtak róla kedves önsorsrontó rokonaim, hogy így legyen.

És mégse tudom megtenni azokkal, akik függnek tőlem.


Ennyit a beszűkült tudatállapotról!

2011. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valahol mindenkivel egyetértek.

Egyrészt hiszem,, hogy beszűkül a tudatállapot, és nem tud mit tenni, csak az a szűk kis látócső vezérli.

Másrészt meg nem hiszem el, hisz aki beszűkül az órák alatt teszi, nem? Nem napok alatt. És az illető minimum 2 napja erre készült.Mindent elrendezett maga körül. Szó szerint értem. Amit nem akart, hogy megtudjunk, az eltűnt. Amibe tudott segített az utolsó napoban. Levelet is írt.

De teljesen biztosra ment. Esély se volt rá, hogy bárki is csak épp véletlen megtalálja,és megakadályozza.

Ezért forronganak bennem a dolgok, olyan mintha ez a két tudat folyton boxolna bennem....amíg a kisgyerekemet (ovodás) pszicholügushoz járatom.

Mert ha valaki betegségben hal meg, az is borzasztó szomorú, de tudjuk hogy nem akart meghalni, küzdött, de a jóisten döntött. az is ugyanakkora fájdalom de mégis más.

De az hogy valaki, tudatosan, kitervelten ilyet tegyen, én azt érzem nem szeretett minket minden csak képmutatás volt, de amikor ez eszembe jut , jön az hogy ha beszűkült a tudata, nem is tehetett erről amit tett.

Szóval a gyász mellett ez kész tudathasadás. És a legrosszabb amiért szégyellem is magam, hogy sokszor nem aztérzem, hogy sajnálom, hanem iszonyat haragot és dühöt érzek, és legszívesebben beolvasnék, hogy hogyan tudott ilyet tenni. Borzasztó.

Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 2. 16:39
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális érzés, ha mérges vagy! ÉS lehet hogy jót tenne, ha te is beszélgetnél egy pszichológussal. Ártani nem árthat!
2011. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyébként valami ok mindig van. Ki kell deríteni, hogy megérthesd. De ettől változatlanul azt mondom, nem magatehetetlen az ember és felelős a tetteiért.

Az, hogy valakin nem lehet észrevenni, amellett szól, hogy még ő sem biztos igazán benne, hogy meg fogja tenni. Csak játszik a gondolattal. Tervei vannak, eszedbe nem jutna mire készül. Még ő sem tudja, hogy meg fogja tenni valóban, ezért te honnan tudnád? De aki 2 napra előre elkészít mindent, az szerintem se volt beszűkülve.

Amúgy nem vádképpen mondom, de azt hiszem, nagyon sok mindent nem veszünk észre egymáson, mert állandóan megy a Tv és megy a net. Megkönnyíti, hogy ne vegyük észre, hogy a másik bajban van. Ettől függetlenül azt mondom, aki meg akar halni, az haljon meg, én eleget szenvedtem az ilyenek miatt.

2011. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Düh az a gyászreakció része.
2011. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én amikor erre készültem,az volt vagy 3hét kb.Mindenkinek levelet írni,jól megszervezni a dolgokat,stb.Ez nem egyik pillanatról a másikra jön.Az ember belelovalja magát,hogy milyen jó lesz mikor megszűnik minden.Viszont szerintem ha nekem sikerült volna,és tegyük fel tudatomnál lettem volna az utolsó pillanatban,ott lehet hogy átfutott volna az agyamon,hogy talán mégse akarok meghalni,de már késő...
2011. jan. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!