Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szereti a családját aki...

Nem szereti a családját aki nem akar élni?

Figyelt kérdés

Konkrétan öngyilkos lesz egy férfi. Feleség, gyerekek , unokák.Aktív életet él.Nincs komoly anyagi gond, oké, nincs audi A4se példának okáért, de megélnek azért. Nincsenek veszekedések, biztos van gond,mint mindenhol, de kivülről semmi nem látszik.

Most megmeri tenni, hogy eldobja az életét, nem szereti a családját?gyerekeit?unokáit?feleségét? Vagy ilyenkor bekattan, és nem is tudja mit csinál?????


2011. jan. 2. 10:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkosságot mindig beszűkült tudatállapotban követnek el az emberek. Ilyenkor egyfajta "csőlátásuk" lesz, képtelenek racionális döntést hozni. Ezért az általad felsorolt érvek se jutnak eszükbe.
2011. jan. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Most valahogy én is úgy vagyok hogy nem akarok élni.Teljesen egyedül érzem magam.És ilyenkor az ember nem a körülötte lévőkre gondol legelőször.
2011. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Voltam már iszonyatosan padlón, és csak a bátorságomon múlt, hogy meg merem-e tenni.

Ilyenkor nem jut eszükbe semmi, akkor a kín. Lehet önző dolog az öngyilkosság, de nem egy embernek ez jelent már kiutat a szenvedésből és nem lát túl a fájdalmon. Nehéz ezt átadni, át kellene élni.

2011. jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
az öngyilkosok beteg emberek.ezért az egyház is megbocsát nekik.ők valóban nem gondolnak másra olyankor.anyukám munkatársának a férje az lett anyagi gondok miatt.nem gondolt a feleségére és most szegény ő törleszti a dolgokat,amit az ő tudta nélkül halmozott fel a férje.
2011. jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés... én is úgy érzem, hogy nem akarok élni, hogy elegem van az egészből, és csak unom Itt magam, de azért rosszul érzem magam, ha a családomra gondolok, és azt hiszem részben ez visszatart.

Viszont aki tényleg eljut az öngyilkosságig az állítólag "nincs magánál" meg sokszor azért követik el, mert amikor "bekattan" nincs mellette senki.

2011. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakmabeli, csak olvasmányélményeim vannak, de a pszichiátria megítélése szerint az öngyilkosság egy nagyon elkeseredett segélykérő kiáltás a környezet, az univerzum felé, hogyha valaki már úgy érzi, hogy képtelen megbirkózni az őt körülvevő gondhalmazzal. Az persze relatív, hogy ki mit bír el, mennyire "terhelhető". Alapvetően az ember nem akar meghalni, az ember, mint minden élőlény élni akar. Ez mélyen bekódolt dolog, nem írja felül semmi, sem ideológia, sem vallás, de még az önsajnálat sem. Szociológiai szinten vizsgálva pedig az öngyilkosság nem más, mint egy puhány megfutamodás, nem szembenézni a dolgokkal, hanem az "egyszerűbb utat" választva kihátrálni az életből.

A valóság meg az, hogyha valaki nagyon elkeseredik és úgy érzi, nincs kiút, akkor valóban nem a többi emberen és a környezet véleményén gondolkodik, hanem kizárólag magával és a gondjaival van elfoglalva.

2011. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én nem tudom fölfogni, hogy bírta megtenni. Hisz ő volt a legjobban ellene az öngyilkosságnak. És teljesen biztosra ment, hogy véletlen se találjon rá senki, olyan időben tette, és biztosan sikerüljön, olyan módszerrel.

Köszönöm a válaszokat. Én úgy érzem belebolondulok amikor gondolkozok rajta, mert egyszerűen nem tudok kézzelfogható reális egzakt választ ami "megnyugtatna", elfogadhatóbbá tenné a dolgot.

Réegn amikor valaki ilyet tett úgy gondoltam "hát ha ezt tette, ő baja, ő akarta". Mivel ez most velünk trötént minden vélemyénem átíródott. Nem hittem volna hogy ezt ilyen nehéz "elfogadni", amilyen könnyűnek tünt idegenül, átélve annál nehezebb. És tényleg azért mert nincs rá egy olyan magyarázat ami segítene.

Ha rosszul éltek volna, ha kilátástalan lett volna az életük...nem értem.

2011. jan. 2. 11:59
 8/16 anonim ***** válasza:
Arra jó lenne ha már rájönnének az emberek, hogy BESZŰKÜLT TUDATÁLLAPOTBAN lesznek az emberek öngyilkosok, és nem a saját (éppen) nem beszűkült gondolkozásmenetével keresnék a logikát az ilyen tettekben. Azt is bírom, hogy aki még nem volt depressziós, hogy osztja azokat akik azok, hogy sajnáltatják meg megjátszák magukat.Ez kb olyan mintha egy cukorbeteget nem vennénk komolyan akinek éppen baj van a cukorszintjével.
2011. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom fölfogni, hogy bírta megtenni. Hisz ő volt a legjobban ellene az öngyilkosságnak."


ha valaki nagyon ellene van valaminek, az nagyon gyanús mint pl. az (ál)prűd emberkék

2011. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem:(

Nem olvastam el a hozzászólásokat, leírom inkább a saját példámat. Akartam már öngyilkos lenni, és komolyan gondoltam.

Kívülről teljesen rendes családnak tűntünk, szülők, testvér, minden megvolt, nem rossz anyagi körülmények között, bár gazdagság soha nem volt. Mint egy rendes átlagos család úgy néztünk ki. De csak a FELSZÍNEN!

A valóság (legalábbis amit én akkor valóságnak hittem), hogy csak elvoltunk egymás mellett, nem volt igazi család, nem beszéltünk meg semmit egymással, megkaptam az iskolába a kajapénzem, vagy amit épp be kellett fizetni, de ennyi, az már senkit nem érdekelt, hogy egyáltalán be megyek-e az iskolába, vagy nem, szüleim soha nem kérdeztek tőlem semmit, tesómmal se volt valami jó a viszonyom. 2 értelmes mondatot nem szóltunk egymáshoz (csak ha rokonok, ismerősök jöttek, olyankor játszottuk el a nagy családi idillt) amúgy 2 mondat után összevesztünk, így ment nagyon sokáig az, hogy mindenki elment egymás mellett a lakásban szó nélkül.

Igaz én még csak 16 éves voltam, de teljesen úgy éreztem, hogy nem szeretnek engem, és hiába csináltam bármit (hiszti, sírás, kiabálás, csapkodás) senkit nem érdekelt, csak rámmondták, hogy hisztis p**** vagyok. Az iskolában ezeket nem tudták, mert ott is úgy tettem, mintha minden OK lenne, hiszen ezt a példát láttam otthon, de valójában szenvedtem, hogy semmibe vesznek, és, hogy a saját családom nem szeret.

Aztán egy nap eldöntöttem, hogy a következő nap lesz az utolsó, aznap este sírtam is nagyon sokat, hogy soha többé nem látom újra azokat akiket a világon mindennél jobban szeretek, de úgy gondoltam, hogy nekik megváltás lesz, hogy már nem leszek.

Másnap teljesen nyugodt voltam, felszabadult, elmentem suliba, és mikor hazaértem akkor terveztem, hogy véget vetek az életemnek. Majdnem sikerült, de apám valamiért hazajött, és rögötn hívta a mentőket, kórház, kimosták a vérem, igazából erre már annyira nem is emlékszem. Legközelebb mikor magamhoz tértem, akkor a szüleim ott voltak nálam, halálra aggódták magukat miattam, és csak akkor láttam meg, hogy valójában mennyire szeretnek. Később átbeszéltünk mindent, azóta nem tennék ilyet soha. Most visszagondolva már belátom, hogy mekkora gyávaság volt, szégyellem is magam miatta.


Bocsi, ha hosszú lett, arra akartam rávilágítani, hogy szerintem egész biztosan ő is szerette a családját, csak olyan ember, aki ahelyett, hogy megbeszélte volna a problémát magában örlődött, és sajnos nem tudott ebből kilépni.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

2011. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!