Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a hazudozásról?

Hogyan szokjak le a hazudozásról?

Figyelt kérdés
üdv, sajnos mostanába elég sokat hazudozok, és ezzel nagyonsokszor megbántom a szüleimet is, valamit nagyon szeretnéktenni ellene mondok egy példát kapok egy 2 est elakarom mondani de végül valahogy elferdítem...
2011. jan. 1. 15:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
16:56 válaszoló teljes mértékben igazad van, valóban attól félek hogy nemlesz se számitógépem, se biciklim ( az utóbbi inkább zavar )
2011. jan. 1. 17:35
 12/14 tetris ***** válasza:

Azért hazudozol, mert van valami az életedben, amit nem tudsz, nem akarsz felvállalni mások előtt. Ezért inkább elferdíted a dolgokat. Más akarsz lenni, mint ami vagy. Kamaszkorban egyébként gyakori a hazudozás. ( 3 fiú anyjaként mondom )

A személyiséged még nem alakult ki teljesen, még nem stabilizálódott, keresed az utadat, keresed önmagad. Még most alakítod ki azt a képet, amilyenné szeretnél válni.

Ebből fakad a sok hazudozás. Majd kinövöd, no para!!!!

2011. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen, előttem szóló jókat ír,mondja, hogy kinövöd, szerintem is. De figyeld ki, hátha más ok is van, ez pedig a félelem lehet. Figyeld meg magadon, hogy félelemből hazudsz-e vajon. Ha igen, akkor valahogy határozd el, hogy nem félsz. Vágj bele, lesz ami lesz. Esetleg meg is mondhatod: Anya félek tőletek, és ezért hazudok, nem jó ez így. Beszéljétek meg, mit lehet elvárni tőled, pl. nem biztos, hogy kitűnőnek kell lenned, ha nem arra születtél, stb.

Az is lehet, hogy szeretetre, elismerésre vágysz, és csak így kaphatod meg, ha szebb képet festesz magadról. Ha ezt felismered, hogy így van, azt teheted, hogy megpróbálos magadat az önmagad által elképzelt jó emberré alakítani, és így a hazugság igazsággá válik.

2011. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
félre ne értsetek, én nagyon szeretem a szüleimet, és őkis nagyon engem vagyis ezt onnan tudom hogy tőrődnek velem és látszik rajtuk... én inkább a büntetéstől félek hogy se gép, se bicikli :S
2011. jan. 2. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!