Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akaratlanul de állandóan...

Akaratlanul de állandóan piszkálom a húgomat, szegényke most is sír. Hogyan szokjak le erről, de sürgősen?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Önkontroll...

Bővebb probléma meghatározás pontosabb válaszokat hoz. ;)

2009. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha tudod hogy mi zavarja, akkor egyszerűen szokj le róla!Ha nem akkor kérdezd meg és utána szokj le róla, főleg ha nem is akarod bántani.
2009. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehet, hogy nehezen tudod kimutatni a szeretetedet, érzelmeidet?

És ezzel védekezel, hogy egy falat emelsz magad köré és ha kezd forró lenni a talaj valami megjegyzést teszel?

Mert én sokszor viselkedem így, régen szinte állandóan.

Sebezhetőnek érzem magam, ha nem ilyen vagyok.


Menj oda hozzá és kérj elnézést, öleld meg. Ha ez túl nyálas neked, akkor csak menj oda és mondj neki valami vicceset és nevessetek. Ebből is tudni fogja, hogy amúgy szereted. Vagy egyszerűen vigyél be neki egy csokit vagy valamit, amit szeret és mondd, hogy "hoztam neked is, mert tudom hogy szereted" vagy valami egyszerű mondatot aztán ha nem vagy érzelgős fajta ki is jöhetsz.

Ha nem tudsz megváltozni időnként dicsérd is meg, hogy ezeket ellensúlyozd.

De egyébként valóban önkontroll. Én azt szoktam, hogy amikor be akarok szólni ránézek és akkor rájövök mennyire szeretem, és inkább nyelek egy nagyot, de nem szólok semmit. Nekem nincs húgom, de mással is működik :D

2009. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a természeted, elég randa de ez van! Talán ha más bántaná a húgodat úgy ahogyan te, akkor nem védenéd meg? Dehogynem igaz? Na látod neked sem lehet azt tenni amit másnak sem engednél meg. Ez is valami már hogy segitséget kérsz, a jó szándék megvan benned, akkor mire vársz?!
2009. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Ha elég elszánt vagy és tényleg le akarsz erről szokni, akkor elmehetsz családállításra vagy pszichodráma csoportba. Ott megláthatod, mi az oka a viselkedésednek, ki "helyett" teszed ezt.

A családállítással tudok segíteni.

2009. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!