Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tennél, valakit akaratlanul...

Mi tennél, valakit akaratlanul megbántanál és ő rádzúdítaná ezt mások előtt?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó - sőt a legjobb - barátnőm. Azt hittem, mindent meg tudok vele beszélni. Aztán egy teljesen váratlan pillanatban, mások előtt rám zúdította, hogy egy csomószor megmondom, hogy ő mit akarjon, meg hogy belemagyarázom, hogy ő hogy gondolja a dolgokat, stb. Sajnos én ebből az egészből semmit nem éreztem, hidegzuhanykánt ért. Elgondokodtam, részben igaza van, ezt meg is beszéltük. Ő azóta szerinem nem neheztek rám, én viszont nem tudok túllépni azon, hogy hogyan mondta el (mások előtt, kicsit furcsa stílusban), ráadásul mennyi ideig várt vele. Egyrészt bánt, hogy ezek szerint akaratlanul bántom, másrészt kicsit rosszulesett, hogy ennyire nekem esett. Nem tudok ezen túllépni, mit kellene tennem?
2010. máj. 7. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Én a helyedben 1 kicsit nem találkoznék vele.1 kicsit jegelném a dolgot.És megmondanám neki h ez neked rosszul esett és hogy ha legközelebb bántja valami akkor azt kettesben veled beszélje meg veled ne mások elött.
2010. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Lépj túl rajta. Én is jártam így ahogy a barátnőd. Kevés barátom van, mindent elnéztem neki mert gondoltam ez az elfogadás meg ő is ezt teszi de aztán tett valamit ami már túl sok volt és azt már nem tűrhettem és akkor megszakítottam vele a kapcsolatot. Ő a mai napig nem hiszi el hogy rosszat tett és rám akarja kenni... De hát ez van. Az hogy mások előtt monta el, hát istenem ez nem túl nagy tragédia ha ez történik az emberrel. Máskor jobban kéne figyelni.
2010. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Az ember tiszteli azokat, akik képesek megbocsájtani. Bocsájtsd meg neki, ő az a típus, aki lenyeli a fájdalmait, mert nem akar másokat bántani, de egyszer csak magától kitör belőle - ez már nem is szándékos, hanem egyszerűen túlcsordult a pohara. Ha meg tudod érteni, haérzed, hogy kicsit igaza is van és szereted őt, akkor el tudod ezt neki nézni.
2010. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Jó hogy nem mindjárt a barátnőd lesz a szemét...
2010. máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Ott és akkor betelt neki a pohár.Kissé szánalmas,hogy hiúsági-kérdést csinálsz belőle.Mit tegyél?Térj észhez és örülj,hogy ő nem neheztel.Ne te légy még megsértve.
2010. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem érzem úgy, hogy ő a szemét. Egyszerűen azóta minden mondatomat átgondolom, mielőtt beszélünk, hogy ne bántsam, és megfogadtam, hogy semmiről nem mondok véleményt a életével kapcsolatban, amíg ő nem kérdez. Csak ez így egy kicsit erőltetett. Az ami neki rosszul esett, az pedig szerintem egyszerűen félreértés volt, én viccelődni próbáltam, ő komolyan vette. Olyan, mintha elbeszélnénk egymás mellett. De nem baj, lehet, hogy ez nem az a mély kapcsolat, amire gondoltunk. Csak kicsit nehéz elfogadni.
2010. máj. 7. 12:40
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Az sem tetszene ha azonnal szólna minden kis dologért...
2010. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Második vagyok. Amitől betelt a pohár az nálam is vicc volt szerinte. Csak hogy nem minden vicces. Gondolj bele neked is van olyan az életedben ami neked halál fontos de ezt más nem értheti és viccet csinál belőle az neked milyen? Nem kell állandóan viccelni... Veled van a baj ha nem érted... Egy mély kapcsolatban sem mondhatsz akármit és tehetsz akármit... Van egy határa az elfogadásnak meg megértésnek.
2010. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Le vagyok pontozva de én akkor is leülnék vele megbeszélni h máskor akkor szóljon ha kettesben vagytok.Lehet h megbántottad de szerintem 1 barátság lényege h megtudjátok 1mással beszélni h mi a problémátok(egymással is).

Elsö voltam

2010. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A másodiknak: köszi, ezek szerint az a megoldás, ahogy te is tetted, hogy szakítsuk meg a kapcsolatot? Ha a másik bánt engem valamivel - nem mások előtt és nem szándékosan - akkor mások előtt, igen érdekes stílusban tulajdonképpen megsemmisítem a barátomat? Ezek szerint néhány buta vicc miatt ez nekem jár? OK. megértettem.
2010. máj. 7. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!