Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a hazudozásról?

Hogyan szokjak le a hazudozásról?

Figyelt kérdés
üdv, sajnos mostanába elég sokat hazudozok, és ezzel nagyonsokszor megbántom a szüleimet is, valamit nagyon szeretnéktenni ellene mondok egy példát kapok egy 2 est elakarom mondani de végül valahogy elferdítem...
2011. jan. 1. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Szedj nátrium-pentatolt, vagy legyél illuminált állapotban, amikor igazat akarsz mondani. :)
2011. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt az igazán hasznos választ..
2011. jan. 1. 15:53
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos az a rossz hírem van hogy a gerincességet, becsületességet nem nagyon lehet tanulni, az ennyi idős korodra vagy kialakult, vagy nem. Ha te gátlástalanul hazudozol mindenkinek, beleértve a szüleidet is ott már nagy gondok vannak. Nem tudok neked mit mondani, talán csak annyit hogy gondold át mit nyersz a hazugságokkal. Semmit, mert úgyis kiderül előbb utóbb és ezzel csak rontasz a helyzeten.
2011. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Egy példa alapján: nem tudod vállalni a felelősséget a tetteid után. Tanulj, és akkor nem kell hazudnod. Nem tűnsz kényszeres hazudozónak, csak nem mersz szembe nézni a következményekkel, amikért csak és kizárólag magadat okolhatod.
2011. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Marha egyszerű: újévi fogadalom: nem hazudok többet.

A tettek mezején: ne hazudj! Amikor késztetést érzel, gondolj a fogadalmadra.

2011. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésre a válsz engem is érdekelne. Nekem is hasonló gondjaim vannak. Idegeneknek hamis néven mutatkozok be, ha jó jegyet kapok azt elferdítem, vagy ha rosszat azt is. Mindegy, hogy mi van, a lényeg a hazugság, amiről nem olyan könnyű leszokni, mint ahogy azt föntebb írták.


Sztem menj el orvoshoz, lehet hogy ő tud segíteni.

2011. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg akarsz ellen küzdeni, és nem tudsz, akkor ez lehet egy Münchausen-szindróma nevű pszichés zavar (kényszeres hazudozó). De az ilyenek inkább lódítanak, hogy vagányabbnak tűnjenek.


Én úgy gondolom, Te inkább a büntetéstől való félelmedben, a veszekedés elkerülés érdekében hazudsz. Csak ha megszokod, akkor más helyzetben is majd könnyen hazudsz, és ez nem lenne jó, ha rászoknál. Ha egy kicsit is normálisak a szüleid, mondd el nekik ezt az egész problémát. Szeretnél hozzájuk őszinte lenni, de ne szedjék már le a fejed.

2011. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bizony, sok múlik a nevelésen, még több az öröklésen!

Tudod, sok olyan embert ismerek, akiknek szuperek, becsületesek és igazán jófejek a szüleik. De a gyerek már olyan rossz, gonosz, pimasz, hazug..., hogy a szülők semmit sem tudnak tenni ellene.

Sajnos a hazugságról nem lehet leszokni. Ez úm. egy választás. Ott állsz a kérdés előtt, a szituáció előtt, és vagy az igazat mondod, vagy hazudsz. Erről nem lehet "leszokni". De mindig jobb, ha az igazat mondod, szörnyű és ronda dolog a hazudozás. Sok embert, akik előtte bíztak benned, elveszíthetsz, és nem fognak neked hinni akkor sem, ha már igazat mondasz. Ez hosszútávon meg nagyon nem jó, ugyanis garantáltan, valahogyan, nem tudom hogy hogyan, de MINDIG, ismétlem, MINDIG kiderül. Mondhatod a "Hamarabb utolérik a hazug embert mint a sánta kutyát" közmondásra, hogy ócska közhely, de ha belegondolsz, nagyon is igaz. Ha hazudsz, az mindig kiderül, reménykedhetsz, hogy nem, de előbb-utóbb az illetékes személy úgyis megtudja.

Az is igaz, hogy a hazugság hazugságokat szül- mindig egyre többet kell miatta hazudnod, és már annyira belebonyolódsz, hogy nem fogod tudni abbahagyni, majd BUMM! felborul a "rend" és minden kiderül.

Bocsi, hogy regényeket írok, de ezzel csak azt bizonyítom, hogy a hazugság felesleges, ócska és rossz dolog.

Úgyhogy, kedves kérdező, mintmár említettem, ez egy döntés: vagy igazat mondasz, vagy nem. A döntés a kezedben van, csak rajtad függ, hogy mit teszel :)

Szerintem mondd az igazat, mégha az a nehezebb dolog is! A hazugság gyáváknak való! Légy bátor :) Sok sikert :)

2011. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bizony, sok múlik a nevelésen, még több az öröklésen!

Tudod, sok olyan embert

2011. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elnézést, csak lusta a gépem :) És nem akaródzik neki csicskáskodni :) Semmi baj! :P
2011. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!