Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sokat kérdezek! Hogy...

Túl sokat kérdezek! Hogy szokjak le róla?

Figyelt kérdés

A párom megállapította, hogy mindig kérdőre vonom, mindig érdekel merre járt, mit csinál stb. Neki meg már idegesítően kezd hatni, pedig én korántsem vallatásból kérdezem, hanem pusztán mert érdeke mi volt vele. Ő úgy éli meg, hogy mindenről be kell számoljon nekem, pedig általában mindent elmesél anélkül, hogy én rákérdezzek.

Az is idegesíti, ha megkérdezem hogy telt a napja a munkahelyén, vagy éppen mit dolgozott. Beszámolásnak éli meg, én pedig az alapvető kedvességnek érzem, azt tartanám bunkóságnak, ha meg sem kérdezné milyen volt a napom...

Ezt leszámítva minden jól működik a kapcsolatban.

Hogy köthetnénk kompromisszumot, mert én már azt sem tudom mit kérdezzek meg s mit ne :(


2011. jún. 27. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én párom is ilyen.

Napi kérdés mi volt a munkahelyén,napi szinten jön a válasz hogy semmi.

7éve még igy reagáltam volna mint te,mostmár beérem ennyivel,ha valamit el akar mondani ugyis elmondja,nem vallatom.

2011. jún. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,én is pont ilyen vagyok mint te!

A párom nem problémázik rajta. :)

2011. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem ezt meg kellene beszélni vele: látom, hogy zavar a sok kérdésem és nem akarlak zavarni. Érdekel minden, amit mesélsz magadról, a napodról, de nem kérdezek. kedvesen beszéld meg vele:))
2011. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem kérdezek sokat, különben ő is elkezdene kérdezni, és annak nem lenne jó vége :)
2011. jún. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 napietus ***** válasza:

10:24 LOL


kérdező, felnőtt ember vagy, csak van Benned önkontroll. használd. ha van valami érdekes, úgyis elmeséli, ne faggasd.

2011. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy milyen stílusban/hanglejtéssel/szavakkal kérdezed. A "Mi volt ma a munkahelyeden?" kérdés tipikusan olyan, mint amikor a csemete hazamegy az iskolából, és megkérdezi tőle anyuapu, hogy "Na és Józsika, mi volt ma az iskolában?" erre is mindig az a felelet, hogy "Semmi."


Próbálj meg más kérdéseket feltenni, és ha látod, hogy nem akar válaszolni, akkor ne faggasd. A beszélgetés célja nem a skalpvadászat ("Akkor is elmeséled, ha addig élsz!")


Nekem is van ilyen barátom, aki naponta felteszi ugyanazokat a kérdéseket, vagy egy nap többször is megkérdezi ugyanazt, és idegesítő.

2011. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Ne kérdezz tőle kb 1 hétig SEMMIT sem.

Majd meglátod, hogy sz@rul fogja érezni magát..

2011. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Én se szeretem, ha a feleségem rákezdi.

Kérdez, felelek, kérdez, felelek.

Ez akkor a legidegesítőbb, amikor csak az információ érdekli: akár kérdőívet is elém tolhatna.


Egyrészt nekem igényem, hogy ne tudjon mindenről (kell a magánélet),

másrészt meg ha lelassul és kissé rámhangolódik:

máris jobbak a kérdései, vagy önként beszélhetnékem támad.

2011. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem se kell kérdezni. Hazajön a munkából, örül, hogy eljött, a kérdéseid által lelkileg vissza kell mennie. Inább hagyd megnyugodni.


Ha mégis kérdezni akarsz, kérdezz más dolgokról, "Találkoztál valami régi, kedves ismerőssel?" "Elmehetnénk csütörtökön koncertre?" "Kivirágozták már a Petőfi utcán a babarózsafák? "

2011. jún. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!