Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi vita! Segítesz?

Családi vita! Segítesz?

Figyelt kérdés

Mindig vitázok a szüleimmel..

Persze megvan az oka, de segítsetek

- lusta vagyok tanulni, nem érdekel az anyag

ha hazajöttem nagyon elálmosodok igy inkább bealszok és nem tanulok.

-nagyon sokat gépezek szinte már függő vagyok..

-nem segítek itthon, mert hangulatom sincs hozzá

ha meg megkérdezem a szüleimet, hogy kell segíteni akkor azt mondják, hogy nem kell.


Micsináljak hogy jobban menjen a tanulás? jobban érdekeljen?


nem szeretek balhézni :(


15/L


2010. dec. 31. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:

dokid csináljon teljes vérképet....ha kiderül, hogy vas vagy magnézium vagy más nyomelem hiányzik, akkor azt lehet pótolni és nem leszel fáradt


de a lustaságodon csak az akaraterőd fog segíteni

2010. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
szerintem minden csak akarás kérdése na meg persze hozzállás
2010. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szép dolog, hogy őszintén bevallod a hibáidat. Ha a beteg belátja betegségét, az már fél gyógyulás, mondják a függő betegekre. Hazamész, alszol egy-két órát, vagy pihensz. Aztán ezerrel beleveted magad a tanulásba, majd vacsora, utána kérdezés nélkül összeszeded a tányérokat és mosogatsz. Fürdés, este 8-kor egy film és 21:30-22:00-kor irány az ágy. Ha ekkor fekszel le minden este, próbálj meg kicsit hamarabb, hogy délután frisebb legyél.
2010. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten természetes h a korodban így érzel és néha semmi kedved a tanuláshoz/segítéshez. De: tudnok kell h ez nem vezet sehova. Ha nincsenek céljaid, egy otthonülő léhűtő leszel. Találd ki h mit akarsz mi érdekel és kezdj el vele foglalkozni. Légy kicsit céltudatosabb, a családod meg megérdemli h néha besegíts otthon
2010. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem érdekel az anyag.. úgy gondolom a diákok 90%a ugyan igy van ezzel, de sajnos muszáj,mert ez a dolgod. Tanulás nélkül szerinted mi lesz veled 5-10 év múlva? Most még könnyű helyzetben vagy, de később el kell magadat tartani és gondolom vágysz is egy bizonyos életszinvonalra. Még távolinak tűnik, de már nem vagy kicsi, van eszed, úgyhogy jobb, ha elgondolkodsz azon mit szeretnél elérni. Tűzz ki magadnak célokat. Egy nyelvvizsga mondjuk. Biztos szeretnél később utazgatni, világot látni. Nem hiszem egyébként, hogy semmi nem érdekel.

A gépezésről azt gondolom, hogy ez csak egy doboz. Inkább találkozz egy-két órácskára a barátaiddal és élőben beszéljétek meg, ami foglalkoztat titeket.


Nem hinném, hogy buta lány vagy, hisz beismerted, hogy mit csinálsz rosszul.

2010. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Otthonelo lehuto abbol lesz, akit szulei megengedik. Gyerekeimnek tutak/tudjak itt vagy tanulnak, amit 100%-ba tamogatok, vagy munka. Munkanelkuliseg, itthon dogles, szolukon eloskodni, nincs.
2010. dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem semmi nincsen abban hogy beismerem a hibáimat:)

igen valóban, van eszem csak nem használom, még ahoz is lusta vagyok.

Lehet hogy elkéne mennem sétálni, vagy egy kicsit mozogni, hogy legyen erőm mindenhez:)

2010. dec. 31. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:

sétálj a suliból hazafelé, szellőztesd ki a fejedet.

ha hazaérsz, akkor a szobádat is.

igyál meg egy kávét vagy cappucinót reggel, hogy délutánra ne fáradj ki nagyon.

ha nem is betegesen tanulsz, a leckét mindig írd meg, és olvasd el a törit, az idegen nyelvet, meg a magyart, ami aznap volt.

hetente takarítsd ki a szobádat.

vegyél multivitaminos pezsitablettát, és igyál meg egyet mikor hazaérsz.

egyél narancsot, banánt, almát.

2010. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elég érdekes lenne suliból haza sétálni :O

Meg a főúton..ahol járda sincs.. Hernádon lakok, és dabasra járok suliba..

2011. jan. 1. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!