Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék új életet kezdeni....

Szeretnék új életet kezdeni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék új életet kezdeni. Új suliba szeretnék menni, új barátokat akarok szerezni, és szeretnék teljesen megváltozni, mert nem igazán vagyok megelégedve magammal. Egy kicsit bunkónak tartom magam, sokat káromkodok, és elég sok mindent elmondok másoknak, amit lehet nem kéne, ergo naiv vagyok. A sulihoz sokat kéne tanulnom, mert nem éppen a legjobbak a jegyeim, barátaim meg nem igazán vannak, folyton csalódok bennük. Túlságosan megbízok mindegyikben, és a végén nagyot koppanok.. Tudnátok nekem tippeket adni, hogy változzak?

16L


2010. dec. 30. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha új suliba mész,onnantól kezdve adja magát a többi dolog is. Kis odafigyeléssel a káromkodást lehet mellőzni. Ahhoz,hogy javuljanak a jegyeid tanulnod kell. Sok sikert!
2010. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. dec. 30. 20:44
 3/9 anonim válasza:
100%

Először magadon kell a változást kezdeni, különben minden hibát viszel magaddal az új életbe/suliba.

Tekintsd át a szokásaidat, vedd észre a tipikus reagálási módszereidet és mindennap egy picit csinálj valamit másképp, mint megszoktad.

2010. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok segíten(?),hogy ne törődj másokkal,ne bízz meg túlságosan senkiben,ha csalódsz,akkor tanulj belőle,de ne halj bele...így sokkal könnyebb szerintem. 18F
2010. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, hogy írd le egy papírra, hogy

- miben szeretnél megváltozni?,

- miért?,

- mennyi idő alatt?


Ezt a lapot ragaszd ki a szobádba, jól látható helyre, és ha sikerült véghez vinni valamelyik célodat (pl. holnaptól nem dohányzom), akkor azt pipáld/radírozd ki, vagy húzd át!


Másik: Ha van rá pénzed (pl. zsebpénz), akkor fizess be egy agykontroll-tanfolyamra, nekem ez nagyon sokat segített (karácsonyra kaptam, még 3-4 éve), vagy hallgass agykontrollos CD-t!


Sok sikert mindehez, kitartást, egészséget és pozitív gondolkodást kívánok 2011-re, és az elkövetkezendő évekhez!


,,Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!"

(Paulo Coelho)

2010. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! :) Nektek is boldog új évet kívánok!!
2010. dec. 30. 20:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontokba szedem a tanácsaimat, így valószínűleg átláthatóbb lesz:)


1) Suliváltás:

Először is nézz utána milyen suliba mennél át szívesen, nézd meg ott milyen + tanórákon kívüli lehetőségek vannak, amik még érdekelnének is (sport, énekkar, színjátszókör, bármi más).Aztán gyűjtsd össze a legfontosabb infókat a sulikról.Ezután ülj le beszélni a szüleiddel.Mondd el, hogy érzed magad a jelenlegi suliban és hogy ha sulit váltanál az milyen új lehetőségeket hordozna magában.Indokolt meg miért abba a suliba szeretnél átmenni.A lényeg, hogy őszinte és nyílt legyél.

2) Barátok:

Legyél nyílt és mosolygós.Egy mosolygós ember felé szívesebben nyitnak az emberek, mint egy komor, szomorú ember felé.Ha valakivel beszédbe egyeledsz legyél figyelmes, mutass érdeklődést iránta, sose ülj unott pofával és ne ásítozz feltűnően, valamint ne kezdj el telefonozni.Oké, hogy milyen jó facebookozni telóról, de bunkóság, ha közben valakivel beszélgetsz.Add mindig önmagadat.Olyanokkal ne foglalkozz, akik meg akarnak változtatni, mert ők nem barátok.A barátok nem akarnak megváltoztatni, elfogadnak olyannak, amilyen vagy.Egy iskolaváltás nagyon jó lehetőség új barátok szerzésére, valamint egy úgy hobbi is nagyon jó erre.Sport, kórus, színjátszókör, tánc, bármi ami érdekel és élvezettel csinálod.

3) Beszéd:

Azon, hogy bunkó vagy és sokat káromkodsz csak te tudsz változtatni.Legyen önkontrollod.Szabj ki egy kis büntetést, amit akkor fogsz alkalmazni, ha bunkó vagy, ha káromkodsz.Nagyon csúnya hallani ha egy lány káromkodik, persze ennek is vannak fokozatai és nem mindegy melyik illik rád.Az aki olyanokat mond, hogy b*sszus, f*szom, b*ssza meg, vagy az olyanokat mondasz, hogy a k*rva anyját, a k*rva életbe, g*ci stb.Az előbbiről könnyebb leszokni, mint az utóbbiről, de erről sem lehetetlen.Csak akarat kell és önkontroll.

4) Naivság:

Mielőtt bárkinek bármit is mondasz gondolt át mégegszer, ha kell számolj el 10-ig és csak utána szólalj meg.Legyen titkaid, nem kell mindent megmondani a barátoknak sem.Vannak dolgok, amiket elég ha te tudsz, max. a szüleid még.Ezt meg lehet tanulni.Ez is, mint a káromkodás és bunkó stílus önuralom és akarat kérdése.

5) Tanulás:

A tanulás bizony nagy dolog.Osztályfőnököm mindig azt mondja, hogy nekünk az iskola a munkahelyünk, itt kell teljesítenünk és a fizetésünk a jegyeink.Elgondolkoztam rajta egyszer és akárhogyan is nézzük, ez bizony igaz.

Én azt gondolom, hogy mindenkinek meg kell találni azt a tanulási módszert, ami a legjobb neki.Nekem ez 2 évembe telt, de megérte.Igazából 8.-ig annyira nem érdekelt a suli, 4-4,5 közötti átlaggal vígan elvoltam és kész.8.-ban mégis csak ráhajtottam a továbbtanulás miatt.Sokat tanultam, de nem jól.Ez látszott is, mert hiába tanultam napi 3-4 órát mégsem voltam 5-ös.Most napi 2-2,5 óra tanulással vagyok 4-es, 5-ös tanuló, néha becsúszik egy-egy 2-es, 3-as.Pedig most, 10.-ben csak több a tananyag, mint 8.-ban.

Anno mindig úgy tanultam, hogy írtam, írtam, írtam.Aztán olvastam, olvastam és olvastam.Végül csak megragadt.

Tavaly rájöttem, hogy ez nem megoldás ... a középiskola nem arról szól, hogy írunk napi fél oldalt és tanuld meg.

Most már úgy tanulok, hogy megírom a házit, majd elolvasom a könyvben amit meg kell tanulni, kihúzom a lényeges részeket és átolvasgatom.Utána átolvasom a füzetet is, majd felmondom magamnak félhangosan 2-3x.Igen, fontos, hogy felmondjuk az anyagot, mert így rájövünk, hogy valóban tudjuk-e amit kell, vagy csak azt hisszük.

De valójában mindenkinek más módszer válik be, ezt bizony ki kell tapasztalni.

A legegszerűbb, ha kikapcsolod a gépet, tv-t, zenét, leülsz az asztalhoz, kizársz mindent és csak a tanulásra öszpontosítasz.

Tessék, itt találsz bővebben a különböző tanulási módszerekről, valamelyik neked is beválik, hidd el:

[link]



Remélem tudtam segíteni!

Sikerekben Gazdag, Boldog Új Évet Kívánok!:)

15/L

2010. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hosszú választ, megfogadom a tanácsaidat :)
2010. dec. 30. 21:07
 9/9 A kérdező kommentje:
És neked is boldog új évet kívánok!! :)
2010. dec. 30. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!