Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Ha magamat...

Access kérdése:

Melyik a jobb? Ha magamat adom minden áron, vagy ha elvesztem a személyiségemet de senkinek sem ártok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 16:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Végletekben gondolkodsz. Nem vagy Skorpió véletlenül? Ne add fel a személyiségedet, de figyelj oda hogy ne bántsd a környezetedet.
2010. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

azokkal kerülhetsz konfliktusba, akik benned látják meg azt amire ők képtelenek, őket az zavarja ami benned van, és belőlük hiányzik. Szituáció függő az egész, hogy kik is ezek az emberek barátok, család stb.. irigyek-e ezekre a tulajdonságokra és benned keresik a hibát tán? Te hogy érzed magad ezeknek az embereknek a társaságában kik ők, mindenképpen kell velük találkozni?

a kérdésed melyik jobb? ha magad adod vagy ha feladod azt aki vagy? ha magadat adod és ez nem kell senkinek, akkor azzal a társasággal megoldandó feladatod van, nekik kellene, hogy tanuljanak a saját hibáikból, vagy neked az ővékből, aki nem tudja elfogadni a másik embert annak saját magával kell szembenéznie a másik ember által, azaz a másik ember mutat neki tükröt, és ha abban meglátja saját magát, hát nem mindig tetszik neki és ennek hangot is ad, ezt kapod te jelen esetben...mit is akarsz akkor most? :-))

2010. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Oroszlán vagyok, bár nem hiszek a horoszkópban. Egyenlőre túl fáradt vagyok, hogy eldöntsem mit akarok. Egyszerűen túl sok minden jött most össze. Köszönöm a válaszokat amikor kicsit kipihentem magam akkor még gondolkodom ezen.
2010. dec. 29. 18:28
 14/17 anonim ***** válasza:
ha a párod meg full tökéletesen szocializálódik hozzád képest, akkor irigyelni fogod őt.
2010. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Azt értem személyiség alatt, hogy maximalista, egocentrikus, merev, "eltántoríthatatalan" vagyok. Ezek egyben rossz és jó tulajdonságaim is szerintem viszont a többiek szerint ez mind negatívum.


Oké, de KI! a maximalista, egocentrikus, merev, "eltántoríthatatlan"? Csak most azt ne mond, hogy "én". Hiszen az annyit jelentene, hogy te, a tulajdonságaiddal azonosítottad magad, ami lássuk be igencsak korlátozott ént jelent. Ráadásul folyamatos védekezésbe/támadásba kényszerít, mert ha valamelyik tulajdonságod létjogosultsága megkérdőjeleződik, az úgy hat rád, a személyes énedre, hogy annak viselője, valódi lényed létezése kerülne veszélybe?! És így élni nehéz, szűk, kényszeres.

Ezért megismétlem a kérdést:

KI! a maximalista, egocentrikus, merev, "eltántoríthatatlan"?

2010. dec. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sztem meg kell találni az arany középutat... én legalábbis ezt fogom tenni, mert eddig nagyon csak az elvárásoknak akartam megfelelni (ebbe belejátszik az is, hogy nem jól neveltek), és senkit nem akartam megbántani... de hidd el, az sem jobb, mintha mindig kendőzetlenül megmondod, mit érzel, mert így sokkal többet fognak elvárni tőled, mint másoktól (mert te amúgy is "tökéletes" meg aranyos vagy), és ha hibázol, ezerszeresnek fogják számítani, és a legkisebb hibádba vagy ellenállásba bele fognak kötni, meg fognak sértődni, és olyan dolgokat fognak belelátni, amik nem is igazak, és a végén csak te fogod megsínyleni az egészet...

szval én most megpróbálom jobban érvényesíteni a saját személyiségemet/akaratomat, de nem fogok sem bunkó, sem tudálékos, kioktató lenni... remélem, sikerül...

2010. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én az elsőt választottam mégsem ártok sok embernek (persze olyan ember nincs aki sosem zavar senkit). Tudod miért? Azért mert attól hogy pl nem foglalkozol valakivel vagy nem veszekedsz vele az igazad miatt még nem adtad fel magad. Attól még magadban ugyanúgy gondolhatod hogy igazad van és neki is megmondhatod de az hogy nem akarjuk elfogadni hogy másnak más a véleménye szerintem nem egy személyiségjegy.
2011. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!