Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarják, hogy...

Miért nem akarják, hogy tovább tanuljak? És miért kell hülyének nézni az embert?

Figyelt kérdés

Most volt ugye a karácsony és összegyűlt nálunk is a család. Szóba került a továbbtanulás téma, mert vagy egy végzős unokatesóm, én meg most fogok végezni egy okj-s képzéssel és én is szeretnék tovább tanulni:). Beszélgetés közben előjött, hogy az unokatesóm és a húgom az ország hányadik legjobb gimnáziumába járnak, ilyen-olyan tagozatra. És akkor a családtagok elkezdtek azon filozofálni, hogy melyik az ország legjobb gimnáziuma, apám meg beszólt, - ami nagyon rosszul esett - hogy biztos az a szakközépiskola ahova én jártam (vidéki kis noname iskola). Ez nagyon rosszul esett. Utána unokatesómat interjúvolták, elmondta, hogy mi szeretne lenni (az egyik legnehezebb szakma), utána rám terelődött a hangsúly, megkérdezték, hogy én mikor akarok elmenni dolgozni?! Köpni, nyelni nem tudtam, mondtam én még tovább szeretnék tanulni, utána apám megint közbeszólt, hogy "minek, úgyse vesznek fel" (Ez volt két éve is, akkor kettétéptem a jelentkezési lapot) Nem szóltam semmit, de a sírógörcs kerülgetett:(

De igazuk van, nem? Nekem nincs két nyelvvizsgám, mint unokatesómnak, még angolból sincs, azt akarom most letenni. Amellett készülök az ismétlő érettségieimre, meg az szakmai vizsgára és szakdolgozatot is készítek:) Én tényleg próbálok megtenni mindent azért, hogy felvegyenek, de mindig az ilyen emberek húznak vissza.

Miért ilyen ellenszenvesek velem?

Arra nem lenne szükség, hogy dolgozzak, mert jól élünk, de most a vizsgákra készülés mellett, meg ugye szeptembertől a fősuli, ahol megint nem tudnék suli mellett dolgozni, mert legszívesebben azt szeretném ha angol nyelvű szakra vennének fel, (ezt még megemlíteni se mertem) ott meg rengeteget kell tanulnom majd:)

Mit tegyek? Zárkózzak teljesen magamba?

19/L


2010. dec. 28. 18:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Még soha nem volt barátom, de szerintem még nem is vagyok elég érett ehhez:)
2010. dec. 28. 19:10
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

ezaaaaz.:)

Látom akkor én sem vagyok ennyire hülye a dolgokhoz,igaz nekem 20Fként nem volt.

2010. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%

mi az az ismétlő érettségi?

nem akarlak elkeseríteni, de ha az, amire gondolok (nevezetesen egy elbukott érettségi megismétlése), akkor nem sok esélyed van egy főiskolán, egyetemen. És akkor édesapád inkább reális volt, mint bunkó. Szép dolog, hogy ennyire rászántad magad, ha félreértettem, akkor sok szerencsét és sok sikert a tovább tanuláshoz, ha nem értettem félre, akkor jobban jársz egy keresett szakmával, és minél több munkatapasztalattal.

(mellesleg ma már annyi a diplomás munkanélküli, hogy emiatt továbbtanulni nem mindig éri meg).

2010. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%
az ismétlő érettségi lényege az,hogy vagy új tárgyból is tegyünk érettségit,vagy egy már meglévő tárgy vizsgaeredményét feljavítsuk.
2010. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ismétlő érettségit akkor is lehet tenni, ha valaki mondjuk matekból négyesre írta az érettségit, de ötös kellett volna neki ahhoz, hogy elérje a kívánt ponthatárt. Nem csak azoknak való, akik valamiből megbuktak.
2010. dec. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!