Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarják, hogy...

Miért nem akarják, hogy tovább tanuljak? És miért kell hülyének nézni az embert?

Figyelt kérdés

Most volt ugye a karácsony és összegyűlt nálunk is a család. Szóba került a továbbtanulás téma, mert vagy egy végzős unokatesóm, én meg most fogok végezni egy okj-s képzéssel és én is szeretnék tovább tanulni:). Beszélgetés közben előjött, hogy az unokatesóm és a húgom az ország hányadik legjobb gimnáziumába járnak, ilyen-olyan tagozatra. És akkor a családtagok elkezdtek azon filozofálni, hogy melyik az ország legjobb gimnáziuma, apám meg beszólt, - ami nagyon rosszul esett - hogy biztos az a szakközépiskola ahova én jártam (vidéki kis noname iskola). Ez nagyon rosszul esett. Utána unokatesómat interjúvolták, elmondta, hogy mi szeretne lenni (az egyik legnehezebb szakma), utána rám terelődött a hangsúly, megkérdezték, hogy én mikor akarok elmenni dolgozni?! Köpni, nyelni nem tudtam, mondtam én még tovább szeretnék tanulni, utána apám megint közbeszólt, hogy "minek, úgyse vesznek fel" (Ez volt két éve is, akkor kettétéptem a jelentkezési lapot) Nem szóltam semmit, de a sírógörcs kerülgetett:(

De igazuk van, nem? Nekem nincs két nyelvvizsgám, mint unokatesómnak, még angolból sincs, azt akarom most letenni. Amellett készülök az ismétlő érettségieimre, meg az szakmai vizsgára és szakdolgozatot is készítek:) Én tényleg próbálok megtenni mindent azért, hogy felvegyenek, de mindig az ilyen emberek húznak vissza.

Miért ilyen ellenszenvesek velem?

Arra nem lenne szükség, hogy dolgozzak, mert jól élünk, de most a vizsgákra készülés mellett, meg ugye szeptembertől a fősuli, ahol megint nem tudnék suli mellett dolgozni, mert legszívesebben azt szeretném ha angol nyelvű szakra vennének fel, (ezt még megemlíteni se mertem) ott meg rengeteget kell tanulnom majd:)

Mit tegyek? Zárkózzak teljesen magamba?

19/L


2010. dec. 28. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feküdj rá a tanulásra, és már csak azért se hallgass a szüleidre! Mutasd meg nekik, hogy igenis képes vagy rá! Gondolj bele, milyen jó érzés lesz az arcukba dörgölni a felvételi értesítődet, hogy felvettek :P:P:P:P
2010. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
:'( Köszi szépen! Ezt fogom tenni!
2010. dec. 28. 18:39
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
szerintem, meg menj el dolgozni, költözz el és a saját erődből tanulj tovább
2010. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Hát fura a hozzáállása apukádnak, de ne adj a véleményére, igen is jelentkezz, hadd csodálkozzon, amikor majd fölvesznek. Csináld csak meg a nyelvvizsgát, meg az érettséginek is menj neki megint, az okj-s képzést is beszámítják, ha van köze ahhoz a szakhoz, amire jelentkezel, szóval plusz pontokat is szerezhetsz. Az a kutyát se érdekli, hogy te hova jártál középiskolába (teszem hozzá, hogy én pl. egy távoktatásban jártam az utolsó két osztályt a dolgozók gimnáziumában - tudom, hogy most már nem így hívják -, szóval ez aztán a noname, nem egy sima szakközép, mégis felvettek és nagyon sok pontom volt, a ponthatár se volt épp alacsony).
2010. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanulni akarsz, akkor tanulj és ne hagyd magad befolyásolni vagy lebeszélni. Ne foglalkozz az unokatesóiddal meg senkivel sem. Ha tudod a célt, akkor el is fogod érni. Ez a lényeg. Kár volt széttépni akkor a jelentkezési lapod és nem kell sírni sem. Bárki akar visszahúzni, közöld, hogy akkor is megpróbálod. Menj előre és tedd azt, amiben hiszel. Csak az tesz boldoggá, amit sikerül elérned.
2010. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bunkó az apád! Már bocs, de egy szülőnek pont támogatnia kéne abban a gyerekét, hogy tanulni akar. Gondoljon már bele, melyik nagyobb büszkeség, ha elmész dolgozni vagy továbbtanulsz és lesz belőled valaki..
2010. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Igenis megpróbálom a felvételit és már nem szomorkodok!
2010. dec. 28. 18:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, szerintem se add fel. Vannak céljaid, vannak álmaid, és minden a kezedben van ahhoz, hogy megvalósítsd őket :)

Amúgy az én apám is ilyen, egy pillanat alatt le bírja rombolni az önbizalmamat, kb. az a hozzáállása, hogy amit én csinálok, az szar, és minden csak úgy lehet jó, ahogy ő gondolja. Az lett az eredménye, hogy totál nincs önbizalmam meg motivációm semmihez, tök közönyös vagyok a dolgok iránt. Most próbálom vhogy összekaparni magam.

Te nehogy ilyen legyél, szerintem simán menni fog a dolog :) Ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak. Sok sikert! :)


23/L

2010. dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
79%
a faternak az agyára ment a jómód...
2010. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Barátod van,vagy ő sem támogat?
2010. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!