Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire jó ez, amit csinál/nak?...

Mire jó ez, amit csinál/nak? Hogyan is kellett volna erre reagálnom? Már nem először zsarol meg.

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, szombaton a barátomnál aludtam és amikor hazajöttem vasárnap kivolt pakolva a szobámban az egyik fiókomból.

Mint kiderült apám turta fel, mert ő nálam kereste a mulatós cd-jét. És mindent kiturt, elég nagy kupit hagyott maga után.

Kérdeztem hogy mit keresett? erre elkezdett velem ordítani, hogy én elcsórom a cd-jét

(igen nekem a szarjaira van szükségem)

mondom neki higgadtan, nem szeretem ha turkálnak nálam, kérdezze meg ha kell valami. Ha én zenét akarok hallgatni letöltöm netről és nem mulatóst hallgatok.

Erre bátyám benyögi hogy nálam volt a cd.

Ma kinyitottam egy csokit, ottvolt a karifa alatt, erre apám nekemállt hogy az az övé... mondom jólvan, nemtudtam, de akkor egye meg. És felhánytorgatta hogy ő turkált nálam...még ő van megsértődve.

És holnap szeretnék menni fodrászhoz végre, és anyám szerint engedélyt kell kérnem rá apámtól:O

Én nem akarom hogy megint megzsaroljon.

Mint 2hete szalagavatómon, megsértődött mert a pasim nem akart velük ebédelni a szalagavatóm után, mivel én nem voltam ott. És akkor körmöshöz akartam menni és zsarolt apám hogy nem mehetek stb. És igy a barátom fizette ki a körmömet.

Unom a zsarolásait. Nehogymár ne szoljak azért, hogy ne kutakodjon az ÉN szobámba AZ ÉN fiókomban.

Totál megalázó már amit művel

Most pitizzek azért hogy 18évesen el akarok menni évente 1x fodrászhoz végre?? Mert olyan a fejem hogy már gáz a hajam miatt?


2010. dec. 28. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

18 éves vagy,így érthető ha bizonyos szabadságot akarsz.Abban is van valami,hogy senki sem szereti ha turkálnak a cuccai között.

Azt,hogy szalagavatóra ebéddel készültek,és te nem voltál ott,nos a kérdés,hogy miért nem voltál ott? Feltételezem,hogy úgy tervezték,hogy te is ott leszel.

Azt,hogy évente egyszer mész fodrászhoz,ebben nem igazán mondtál igazat szerintem,mert a szalagavató miatt is voltál,a ballagás miatt is leszel,és tuti voltál párszor csak úgy.A műkörömre nekem indok sem kell,én arra egy fillért sem adnék.

Az igazság az,hogyha nincs titkolni valód akkor nem kellene ekkor hisztit kivágni a kutakodás miatt..Kutatott apád,bár ez nem jó,de ez van..Ezt már megtette..

Egyébként mivel is zsarol apád?Mert ez nekem nem jött le..

De mint írtam 18 éves vagy.HA nem tetszik az életed ahogy most van akkor változtasd meg.Ha nem tetszik apád viselkedése akkor lépjél.Menj,költözz a barátodhoz,vagy menj albérletbe.Így is el lehet kezdeni...

2010. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

nem nálunk "dugunk" hanem barátoméknál:Dde semmi baj:D

és 1000x elmondtam már hogy TUDTÁK H AZ EBÉDEN NEM TUDOK OTT LENNI DE NEM ZAVARTA ŐKET.

2010. dec. 28. 15:18
 13/18 anonim ***** válasza:
34%
Korod ellenére elég hülyécske vagy...
2010. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én olvastam azt a kérdést is amit egyszer már feltettél a szalagavatós dologgal kapcsolatban,és akkor is elég flegma válaszaid voltak mint most is!

Szerintem a fodrásszal neked nem az a bajod hogy nem engednek el mert már 18 éves vagy nincs szükséged engedélyre, hanem inkább az hogy apukád nem ad rá pénzt! Ebből az egész történetből csak az jön le nekem hogy ha ő rögtön adna neked pénzt amikor te azt csak kéred, meg rögtön úgy ugrálna ahogy te fütyülsz csak akkor lenne neked jó!:S

2010. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mivel zsarol?,mert még mindig nem értem!!!
2010. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem tűnik elsőre érthetőnek és összefüggőnek, amit leírtál, ráadásul az írásjelek hiánya még érthetetlenebbé teszi. Zsarolásnak nevezed, hogy a szüleid próbálják meghúzni a határt, hogy ezt lehet, ezt más nem, hogy engedélyt kell kérned dolgokért. Pedig hiába vagy akárhány éves, ha nem úgy viselkedsz... Szerintem a legtöbben már a kérdésed felénél nem olvasták tovább, mert ki akar segíteni annak, aki nem fogadja el a saját álláspontján kívül senki másét? Vagy pl. a körmös meg a vacsora, hát nem csodálkozom a válaszokon! Az erre reakciódból ("felesleges okoskodnod") és amennyit az írásodból "kihámoztam", szerintem a szüleidnek nagy problémát okoz a viselkedésed. Úgy érzem és értem, hogy anyukád egyáltalán nem is tud veled mit kezdeni, apukádra hagyja az utat és a felelősséget, apukád meg kétségbeesetten abba kapaszkodik, amibe tud, ilyen tiltásokkal és a fenti módszerekkel próbálkozik "megnevelni". Ők úgy látják szerintem, hogy túllőttél a célon, valahol le kell téged állítani, a saját érdekedben, mert ezzel a hozzáállással az életben nagyon nagyot koppanhatsz (erre sajnos van egy élő példám: a húgom!), és ezt próbálja apukád elérni. Olyan módszerekkel, amiket tud, hogy vedd már észre magad még időben, és boldog életed legyen, amiben a másik emberhez tudsz alkalmazkodni! Szerintem lásd meg benne a segítőkészséget! Ha még nem dobtak ki, biztos, hogy szeretnek, ha még mindig foglalkoznak veled, hogy változtassanak rajtad, ezt a segítőkészséget lásd meg!!

Még egy megjegyzés: "Ha elmész bezárod az ajtót.18 vagy nem kell engedélyt kérned, mivel nagykorú vagy." Az ilyesfajta tanácsadóknak és főleg Neked is ajánlom, hogy nézz utána jogi oldalakon, hogy mihez van jogod 18 évesen! (Mert ehhez messze nincs, viszont el lehet költözni saját erőből.)

Szerintem téged az vinne előbbre, ha azt néznéd, hogy mi a legjobb amit tehetsz, és ha kérdéseket tennél fel, hogy vajon hogyan tudnál a szüleiddel kapcsolatodon változtatni? Ha közelednél hozzájuk és keresnéd a kommunikációt velük. Mivel még velük laksz, ők tartottak el eddig, nem követelheted, csak kérheted, hogy szeretnéd, ha lenne egy személyes szférád. Cserébe Te is jobban figyelsz az övükére. (Pl. más ajándékára -csokijára- a fa alatt: előtte megkérdezed, kié, ha nem egyértelmű, visszavágás pedig teljesen kizárva.) Kérheted, és ha nemet mondanak, azt is tudomásul kell venned, mert joguk van és lett volna eddig is, sok mindenhez, amit eddig engedtek! A közeledés 2 oldalú: szerintem már úgyis eleget engedtek neked, ha eddig iskolás létedre fizették a szükségesnél extrább fodrászszámláidat (ha ez nem egy sima, egyszerű, olcsó frizura a náluk kiválasztott olcsó fodrásznál évi 3-szor) sőt még körmöshöz is járhattál, most neked kell az álláspontodat hozzájuk közelíteni. Megmutatni, hogy felnőtt vagy (ha vagy?, vagy legalábbis errefelé akarsz változni), hogy nem akadsz ki hülyeségeken, nem visszavágsz (a csokival), hanem normálisan is tudsz kommunikálni. Mi lenne, ha miután átgondoltad, hogy amiket kaptál tőlük, ami neked eddig természetes volt, az nekik extrát jelentett, amiket nem kell természetesnek érezned, hanem köszönettel tartozol érte(!) (pl. nem mindenkinek engedik meg, hogy 18 év alatt a barátjánál aludjon!) - miután mindet átgondoltál, mi lenne, ha erről megbeszélést kezdeményeznél velük?

36 éves nő

2010. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ahogy kiveszem a szavaidból nem dolgozol, nyilván mindent ők fizetnek neked, így vannak jogaik, mivel ők tartanak el és nem te magadat! Amíg nem dolgozol húzd meg magad, és örülj h kifizetik a fodrászod! Meg gondolom ruhákat is stb. nekem semmit sem vettek anno, csak most tudom magamnak megvenni amikor már dolgozom. Ja és túl "szentnek" tűnsz az irományodban, biztos h nem olyan szemetek a szüleid h így neked ugorjanak, csak úgy ok nélkül, te is hibás vagy benne, ezt 1000%-nak tartom.
2010. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Első kérdésedre bőven kifejtettem, szerintem miért. (Egy mondatba sűrítve: hogy anyád nem tudja, mit tegyen, a felelősséget apádra hárítja, apádat sem tanította meg senki, hogy kellene, és kétségbeesetten mindenbe belekapaszkodik, hogy észrevedd, amiket kapsz tőlük és amit engednek, azok nem természetesen járó dolgok, amik az ölünkbe hullanak, hanem pluszok, amikért hálásnak kéne lenned, ha van, és tudomásul venned, ha nincs.)

Folytatom:

"Hogyan is kellett volna erre reagálnom?"

Szerintem a kutatásra: "rosszul esett, hogy a személyes holmijaim között turkáltál", ezt kifejezni, DE elfogadni, hogy joga van hozzá, és nem meggondolatlanul hadakozni meg vagdalózni a szavakkal. "Szeretném, ha lehetne egy olyan fiók/szekrény, ahová más nem nyúl bele sosem." Tehát szóvá tenni, amit érzel, amit szeretnél, de elfogadni, amit engednek, és elfogadni, hogy amíg ott laksz, erről ők döntenek. (Mégha 40 éves leszel, akkor is! Tehát: ha mást akarsz, és ők úgy állnak hozzá, hogy neked nem felel meg, tegyél érte, hogy később legyen saját lakásod.)

Csokisra: ott befejezni a mondandót, hogy "jólvan, nemtudtam". ("De akkor egye meg" nélkül.). És ha felhánytorgatja, hogy még ő turkált nála - akkor ezzel azt akarta mondani, hogyan is várhatod el, hogy figyelemmel tartsák a Te dolgaidat, értékeidet, ha Te nem teszed, mert csak úgy megeszed a másét? Szerintem itt erre gondolni és emiatt ott befejezni, hogy nem tudtam.

"Most pitizzek azért hogy 18évesen..." Miért, 18 évesen mindent megengedhetsz magadnak, kitúrva a szüleidet a pénzükből? Tudod Te, hogy a szegény országokban élők "pitiznek" egy külföldi jó munkáért, életkortól függetlenül?

Fodrászhoz: engedélyt kérni apádtól. És minden másért is engedélyt kérni, amihez az ő hozzájárulásuk (pénzük) kell. Ha már keresel, ha a zsebpénzedből, akkor (de csak betöltött 18 év után!) azt csinálsz vel, amit akarsz.

Mindez szerintem.

Még egy tanács: mielőbb kimondassz valamit (vagy leírsz ide) "hasból", gondolj a következményére, vagy gondolj arra, ha neked mondják, milyen reakciót váltana ki belőled, érdemes-e kimondani.

Remélem, segítettem, a javadra válik és tanulsz belőle!

16.01

2010. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!