Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, ha 19 éves...

Tényleg gáz, ha 19 éves koromra csak ennyit értem el?

Figyelt kérdés

egy 4,00-es érettségi egy jogsi, 1 000 000 spórolt pénz a bankba, egy laptop és egy motor.

Mert megkaptam a szüleimtől, hogy másnak van már nyelvvizsgája (én februárba megyek csak)

és, hogy nem sportolok és nem zenélek semmit.


2010. dec. 27. 08:24
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
77%

20 éves vagyok, 5,00-ás érettségi, kb 200. ezer spórolt pénzem volt a bankban, ezt határozatlan időre kölcsönadtam a szüleimnek, ezen felül van kb 10 ezrem kpben. Ez a 200 ezer ballagási és születésnapi pénzekből jött össze, nagyobb arányban egyetemi ösztöndíjból, és dolgoztam tavaly nyáron. Az asztali gépem 7, a laptopom 4 éves, a mobilom 5, egyiket se szándékozom lecserélni a közeli jövőben.

Ellenben van két nyelvvizsgám (angol-francia)és egy jogsim, amit jármű hiányában nem igazán használok. ELTE jogra járok, elég jó jegyekkel.

Sport: reggelenként futok a villamos után, zene: éneklek a fürdőkádban.


Sztem nem gáz, az 1 millió az elég jól hangzik. Az előttem hozzászólok kiemelték, hogy azt is kaptad valakitől, de szerintem már elég jó, ha nem vertél el mindent, amit kaptál, mint ahogy sokan csinálják.

Szakma, vagy felsőoktatás, vagy vmi ilyen terv a jövőre? Még az hiányzik, aztán igazán senki nem mondhat neked semmit.

2010. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Egyetemre járok!
2010. dec. 27. 10:43
 33/40 anonim ***** válasza:
akkor idáig én állok "nyerésre" :)
2010. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Szerintem sok 19 éves örülne, ha lenne ennyije. Nekem 23 évesen sincs jogsim, mert nincs pénzem rá. Mivel ugye az is pénzbe kerül. Nyelvvizsgám is csak 22 éves koromban lett, pedig már 8. osztályban is meg tudtam volna csinálni, de azért is fizetni kell ugye.

A zenéléshez meg tehetség is kell, nem lehet mindenki ugyan abban tehetséges. Nem tudom, mégis mit kéne elérned 19 éves korodra. Tanulsz, van spórolt pénzed, ezen kívül mi kéne még? Azzal alapozod meg a jövődet, amit most tanulsz. Majd 30 évesen kell elgondolkodni azon, hogy elértél-e valamit a mostani erőfeszítéseiddel, nem 19 évesen. Most inkább a célokat kell kitűzni, és tenni azért, hogy elérd őket.

2010. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz. Nekem 19 éves koromban volt egy 2,9-es átlagú érettségim, kb. 30 000 Ft spórolt pénzem, meg egy mandulaműtétem. Nem volt jogsim, laptopom (olyan még nem is volt akkor), motorom. Nem volt barátnőm se. Volt egy szar állásom, és néhány klassz haverom. Alapjaiban véve innnen indulva most van családom, két házam, autóm, különböző elektronikai eszközök (számítógép, LCD tv, másik tv), jogsim, diplomám, jó állásom. Szóval "megvagyok". Összegezve: nem állsz rosszul!
2010. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a pénz, a laptop és a motor nem elért eredmény. Az érettségi és a jogsi igen.

Akárcsak a nyelvvizsga, a sport, és a zene. Ahhoz, hogy megvegyél egy laptopot, csak be kell menned egy boltba, fizetni, és kész. De mondjuk ahhoz, hogy sportolj valamit, és eredményeket érj el, ahhoz te magad kellesz. Az akaraterőd, a kitartásod, az állóképességed, a szorgalmad... lehet, hogy a szüleid ezt hiányolják.

2010. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Az iskolában az egyik legjobb érettségi az enyém lett. A nyelvvizsga, tudod, olyan dolog, hogy akkor értékes igazán, ha van mögötte valódi, használható tudás. Amúgy meg, csak egy papír. Nem ez tesz értékes emberré.


Nagyon helyes, hogy spóroltál, továbbra is gyűjtögesd a pénzt, a megszerzett holmijaidra, pedig, vigyázz, mert akkor később lesz szükség cserére!

2010. dec. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Én is 19 éves vagyok, közepes érettségi, jogsi (azt félig szüleim állták), egy régi autó, most vettem tél elején, és 300000 ft spórolt pénzem van még, amit munkával kerestem meg. + Van egy laptopom, februárban vettem. Ne úgy fogd fel, hogy "csak ennyit értem el". Legyél büszke magadra inkább :))
2010. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Szerintem büszke lehetsz magadra, nekem ennyi idősen egy 4,8-as érettségim volt (még a régi rendszerben, lehet, h az könnyebb volt), egy középfokú nyelvvizsgám és nem sok pénzem. Laptopom 27 évesen lett, egymillióm 25 évesen, jogsim most sincs, igaz nincs is rá szükségem. Ha nem érdekel a sport meg a zene, akkor kit érdekel, hogy nem csinálod? Ami érdekel, abban biztos jó vagy.
2010. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen anya lettem (és örülök neki)terhesen raktam le a 4 érettségit és büszke vagyok rá hogy végig tudtam csinálni ,mert amúgy nagyon lusta vagyok És valamikor tovább is fogok tanulni és összeszedem magam.spórolt pénzem kemény 50.000 Ft meg pár ezer a fiókba.Se jogsim se laptopom,se semmim.Nem volt lehetőségem a spórolásra,és nem is tudtam dolgozni,és az ősöktől se nagyon kaptam.Csak mikor terhes lettem akkor nyúltak a zsebükbe,de azt ugyebár az unokájukra költöttem.Most spórolunk a párommal hogy külön tudjunk költözni,legyen autónk lakásunk.

Szerintem legyél büszke arra amit elértél és csak így tovább!

2010. dec. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!