Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, ha 19 éves...

Tényleg gáz, ha 19 éves koromra csak ennyit értem el?

Figyelt kérdés

egy 4,00-es érettségi egy jogsi, 1 000 000 spórolt pénz a bankba, egy laptop és egy motor.

Mert megkaptam a szüleimtől, hogy másnak van már nyelvvizsgája (én februárba megyek csak)

és, hogy nem sportolok és nem zenélek semmit.


2010. dec. 27. 08:24
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
77%
En 18 vagyok, 4-es erettsegi, egy millio a bankban, kulfoldi elet, laptop, jogsi. Buszke vagyok, mert masoknak meg a fele sem sikerult. Ez nem azt jelenti, hogy en jobb lennek, csak, hogy ok maskepp csinaljak es mas a fontosabb. En nem oroklok, lakas a celom, ezert pedig mindent megteszek.
2010. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, aki 1 milkát félre tud tenni a bankba 19 éves koráig, az vagy nagyon sok zsebpénzt kap, vagy dolgozik tanulási idő alatt is, mint a güzü, haza pedig egy fillért se kell adnia ( nekem bezzeg kellett anno ), az már elért "valamit" az életben.
2010. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 25 évesen van érettségim, jogsim, egy közös használatú autóm, egy szintén közös használatú bankszámlán kb. 3000 euró, ami vészhelyzetekre, szerelésre, illetve halaszthatatlan felújításokra van félretéve, itthon lakom és ez jó ideig nem is lesz másképp, nyelvvizsgám valószínű sose lesz, mert Ausztriában nem a papírt nézik, hanem hogy tényleg tudok-e németül. Szóval, nálam többet értél el. :)

25/L

2010. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 8:57, nálam megbuknál magyarból, az biztos...


Kedves Kérdező, semmi okod panaszra. Sokat segíthetett a családod, így is szép, hogy becsülöd a javakat. Majd ha magad dolgozol meg a pénzért, meg a laptopért, ennél is többet fog érni, meglátod.

2010. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
77%
én 21 vagyok, tudok zongorázni, van nyelvvizsgam, jogsim, 3 félévem programtervező info szakon, egy microsoftos melóm, 4 éves kapcsolatom, saját pénzből élek egy albiban. Anyum annyiban segít, hogy a hétvégi kaját viszem el. Van 1 millió bankban, és pár háziállatom, akiknek szintén én viselem gondját.
2010. dec. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
77%
utolsó vagyok, kihagytam, hogy laptopom is van, egy anyummal közös autó, motor, és ház. Ezek azért, mert apum meghalt. 21/L
2010. dec. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez inkább álszerény dicsekvés, semmint panasz, mert másnak ennyire sem futja. Én pl. életemben ballagásomra,mindenre összeszámolva összesen kaptam 80 ezer forintot eddig...

De most lesz meg az egyik nyelvvizsgám (ám önerőből tanulva lassan eljutok a másodikig is), művelt vagyok (gyerekkorom óta rengeteget olvasok), tehetségesen írok és rajzolok (épp most sikerült egy jó helyen gyakornokként elhelyezkednem), az érettségim 5-ös lett, ebből egy emelt szinten...

Nincs motorom, jogsim, nincs egymillió forintom, de cserébe vannak olyan képességeim, amelyekért hosszú évekig megdolgoztam. Én magam.

2010. dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Én 18 vagyok. Van olyan 1 300 000 megspórolt forintom a bankban. Ennek 80%-a euroban van; azt mondják ez sokat jelent hogy euroban van, de én nem értem miért. Suliban nem vagyok olyan jó tanuló, nem érdekelnek azok a tantárgyak: 3-as vagyok. Viszont érettségire 80% felett fogok teljesíteni (előkészítőkre járok, gyakorlok rengeteget). Van egy majdnem 90%-os középfokú nyelvvizsgám, tavasszal megyek felsőfokra. Jogsim nincs, de nincs is kocsink, szóval ha lenne se tudnék mit vezetni. Laptopom nincs, de már dolgozom az ügyön.. szeretnék egy ilyen kisebbet kapni szüleimtől, mert jövőre ha felvesznek egyetemre muszáj lesz. Motor sincs, de semmi pénzért nem mennék vele forgalomba, utasként sem persze. Nem sportolok, soha nem is sportoltam. Zenélni sem zenéltem soha.
2010. dec. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok..

4-es érettségim van, 2 nyelvvizsgám, egyetemre járok mellette dolgozom, bankban kb. 50 ezer forintnyi spórolt pénz. Laptopom van, de úgy kaptam nem saját pénzből. Jogositványom még nincsen, autót nem tervezek jó ideig venni, mert nem is tudnám fenttartani. Sportolni sportolok ugyan. Amit megkeresek a suli mellett az pont elég arra, hogy fedezzem a kiadásaimat (ruhák, kikapcsolódás egyebek, hogy ne kelljen a szüleimet lenyúlni....de igy is otthon élek) Szerintem nem gáz, hogy ennyit értél el, sőt! Nagyon is szép, hogy 19 évesen tudtál magadnak motort, laptopot venni. Én a saját részemet se érzem gáznak, ugyan én nem vagyok az a spórolós tipus, de attól még magam fedezem minden kiadásomat, és megkeresem rá a pénzt... Sok huszonévest ismerek akik még otthon laknak évek óta nyögnek egy egyetemet, mint évismétlők, nyelvvizsga sincsen, diplomázni ők se tudják mikor fognak, dolgozni nem dolgoznak semmit se, sőt még fel vannak háborodva, ha nem kapnak zsebpénzt anyucitól! Na ez az ami gáz.


Nekem sokszor rosszul esik, hogy még pl nem tudok fenttartani egy lakást, de aztán arra gondolok, hogy az érettségi óta igy is rengeteget önállósodtam, és ez csak jobb lesz!

2010. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
51%

Ha egy minimális józan logikád lenne, tudnád hogy a nagyátlag ennél jóval gyengébben teljesít.

Se pénz, se jármű, se jó jegyek.


Nem hiszem hogy ennek újdonságnak kéne lennie.

Sem azt, hogy komoly lenne a kérdés, tehát ez semmi másra nem jó, mint FELVÁGÁSRA.

2010. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!