Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért kell mindig elcsesznie a...

Mért kell mindig elcsesznie a karácsinyt?

Figyelt kérdés
Szóvál arról van szó, hogy drága apámmnak mindig sikerül valamivel elrontania mindint pedig anniyra vártam már ezt a napot ,hogy a család eggyütt lessz és nevetünk meg mindinen...erre apám elcsesz mindent a morgolódásával és ,hogy beleköt minndenkibe és mindenbe. Egyik ismerősünk szerint ez azért van mert gyerekkorában nagyon rossz volt a karácsonya és ,hogy soha semmi jó szót nem kapott. Jó én ezt meg is érettem és sajnáltam is és próbáltam neki segíteni, beszélni vele de egyszerűen lehetetlen..még ha nem iszik akkor is idegesítőek a megjedzései de ha még be is iszik ( ami elég gyakran van ) hát akkor teljessen elviselhetetlen és ha vissza szólok neki kicsit emeltebb hangon akor fölvan háborodva, hogy hogy merészelek én vele ijen ha hangon beszélni és , hogy ha valami nem tetszik akkor mehetek amerre látok, vissza se nézzek. Anyum is nagyon szomorú miatta és szerintem a 4éves öcsém is érzi, hogy valami nincs rendben mert olyankor álltalában hisztini kezd. Szerintetek mit tegyek hogy kicsit megváltozzon és belássa hogy ez a család nem a régi családja és hogy boldog is lehet karácsonykor kötözködés nélkül ?
2010. dec. 24. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Fogadd el az papadat, de ne akard meg nevelni! Tudod a papad mar volt gyermek es akkor Neki kellett alkalmazkodnia es turnie. Igy most, hogy mar felnott vegre szeretne elni az eletet, tehat mar nem gyermek, s igy a sajat otthonaban engedjetek meg, hogy erezze azt, hogy otthon van, es O a csaladfo. Adjatok Neki tobb tiszteletet, s ne most az unnepek alatt probaljatok Ot megvaltoztatni.

Az unnepek elott volt arra lehetoseg, hogy a Mamad beszeljen Vele errol, s az unnepek utan is meglehet ezt tenni, de Te ne szolj bele, mivel ez a szuleitek elete!

Ez kettojukre tartozik, de Te most gyermek vagy, es alkalmazkodj hozzajuk es turj ugy, mint a Szuleid is tettek ezt annak idejen.

2010. dec. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy alkoholistával nem lehet értelmesen beszélni,nem érdekli semmi önmagán és a pián kivül. Ezért reménytelen,és nem éri meg rá sem hangos szót pazarolni,azt meg végképp nem érdemli meg hogy te megsajnáld azért mert az ő gyerekkora szar volt. ugyanis azt ,hogy a tietek is szar ő teszi veletek. Vagy az nem számit? Neki nem,mert önző alkoholista disznó aki miatt szégyenkezni kell.. elsővel abszolút nem értek egyet,látszik hogy fingja nincsen az ilyen emberekről. Vagy talán az ő apja is ilyen/ilyen volt és felmentést akar keresni a viselkedése alól..

Ja és mégegyet jegyezz meg a piásnak nem számit,hogy milyen nap van. Csak a pia és a saját nyomorúsága,az év 365 napján.

Ha ezen felül tudsz kerekedni mentálisan (ami nagyon nehéz),akkor boldog lehetsz. Ahogy megszünik létezni számodra apád a karácsonyodat sem fogja elbaszni.

Egyébként miért laktok vele? Mert anyád ezzel cinkostársa apádnak,hogy nem szabaditja meg a gyerekeit ettől az életviteltől..a 4 éves öcséd meg simán levágja a szituációt.Már ennél fiatalabb gyerekek is megérzik,hiszen a szar az minden életkorban szar marad.

2010. dec. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és az apád viselkedése és az ünnepek közti kapcsolatot nem értem. Vagy ünnepek alatt is az ő faszsságával kell foglalkozni?Hogy nehogy beletiporjanak a lelkébe,úgy kell bánni vele mint a himestojással?Könyörögni kellene,hogy legalább ünnepek alatt viselkedjen normálisan? Ezt komolyan nem értem,az első hozzászólóhoz cimzem a kérdéseim..

Nem elég,hogy az év összes többi napján az ő kénye kedve szerint kell élni,a gyerekek sirnak,hisztiznek,ismerősök mentegetik a részeges apukát,még ünnepekkor is _RÁ_ kell tekintettel lenni?? És a kölykeire mikor lesz végre tekintettel? dec 27.én sem fog máshogy viselkedni,bárhogy kéri a családja. A december 27 (ünnepek után) is csak egy ugyanolyan bekúrunk és terrorizáljuk a családot nap lesz fater életében.

2010. dec. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát az első válaszolóval én sem értek egyet de köszönöm a válaszod.

20:12

Neked tényleg igazad van mert én is pont így érzek... csak annyit akarok mondani,hogy apám nem olyan , hogy állandóan piál..csak neki nagyon könnyen egy kicsi is a fejébe száll és már attól elviselhetetlen tud lenni. Hát anyumtól én is nagyon sokszor kérdeztem amikor megint össze vesztek, hogy miért nem vál el de erre nem kapok választ csak annyit, hogy :" hiszen ismered apádat állandóan morog valamiért". Nos ez a válasz naggyából igaz de nem a kérésemre a válasz de ilyenkor nem akarok még én is jól össze veszni anyámmal hanem ahol tudok segítek neki, hogy ne azt érezze , hogy egyedül van.

2010. dec. 24. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

20:40

Egy asszony nagyon sokat tudd tenni, s nem a szentesten kell ezt elintezni, hanem az evkozben pl.

En megertelek kedves kerdezo, de hidd el, hogy En pl. nem lennek szomoru akkor, ha ilyen lenne a parom, hanem cselekednek!

En egyutt erzek Veled, de a Mamadnak kell ezt elrendezni, sot mar elkellett volna, hogy Ti ne erezzetek igy jelenleg is.

Az elet az jatek, s a Mamadnak kell tudni azt, hogy hogyan lehet kezelni a parjat, de meg van a modja.

2010. dec. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát igen... ez igaz de ő sajnos nem mer vagy nem akar semmit csinálni :|
2010. dec. 25. 09:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!