Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nagyon rosszul...

Mit tegyek ha nagyon rosszul esik?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve vagyunk együtt.És már iszonyatosan kezd zavarni,hogy sose kapok tőle semmit. Se szülinapomra,se karácsonyra,soha év közbe se.Még egy szál virágot, vagy egy csokit se.Úgy volt,hogy most vmit kapok tőle karácsonyra,erre pár napja közölte,hogy mégse, mert másra kell a pénze.Persze a családjából mindenkinek vett valami szép dolgot,ott mutogatja nekem,és közbe eszébe se jut,hogy nekem rosszul esik.Én meg pont aznap mentem volna neki ajándékot venni karácsonyra,de mostmár eldöntöttem,hogy én se fogok,tavaly karácsonykor is én adtam neki szép ajándékot,ő meg semmit.Igaz szülinapján nekem se volt pénzem, de azért a kedvenc, hatalmas tortáját elkészitettem.Ő meg akkor is semmit.Ő ráadásul dolgozik,én meg tanulok, most is az ösztöndijamból vettem volna neki.És tök rosszul érzem magam,hogy én most ajándékon akadok fel,tudom,hogy a karácsony nem az ajándékokról szól,de akkor is,egyszerüen nem tudok vele mit csinálni,de már olyan rosszul esik,hogy ennyit nem érdemlek,közbe meg állitólag én vagyok az élete szerelme.Nem hiszem el,hogy soha még az ünnepeken sem érdemlek meg egy icipici apróságot se.Szeretem mindennél jobban,amit tudok megteszek érte,sose csalnám meg stb.Nem szeretnék és nem is fogadnék el nagy dolgot,csak akkor is jól esne legalább karácsonykor egy apróság.Magának persze állandóan van pénze mindenre(hifi,szgép,bulizás,póker stb.)

Egyszerüen kezdem azt érezni,hogy nem is szeret igazán.

Tudom,hogy hülyeség ajándékok miatt igy kiakadni,szégyenlem is de már nem tudok mit csinálni ezzel az érzéssel =(

Van még valaki hasonló helyzetbe?


2010. dec. 23. 20:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ennyire rossz pasit fogtál ki, mert elgondolkodtam, hátha csak viccből mondta, hogy nem vett neked semmit, de egyre inkább az a meggyőződésem, hogy valóban a többségnek van igaza, és te csak egy... bocsánat a kifejezésért, nem akarlak megbántani, de egy "maszek punci" vagy neki. Én azt hiszem, nem szeret. Írtad, hogy szenvedélyes. De erre nem lehet egy kapcsolatot alapozni. És bizony, már csak udvariasságból is vehetne valami kis dolgot, vagy meglephetne. Még azt is kinézem belőle, hogy direkt fájdalomokozásként dicsekedett a többi ajándékkal, hogy 'látod, te ennyit se érsz nekem'


Persze, nem az ajándékokról szól, de valahol bizony arról is. Én azt mondom, várd ki a karácsonyt, hátha mégis kapsz valamit. Ha nem... add ki az útját, mert ez a férfi téged csak bántani fog. Hiszen kevesebbre becsül, mint a szüleit, vagy a testvérét..

2010. dec. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Hát ahogy gondoltam semmi nem volt idén se.=(

Áh komolyan nem tudom mit kezdjek vele,mert nagyon szeretem,de,hogy valaki ennyire figyelmetlen legyen.

De neki fel se tünik,most is vidáman ecsetelte mindenki mennyire örült az ajándékának.Még én éreztem egész nap kellemetlenül magam,hogy most én se vettem semmit se.Rettegtem,hogy valami rokon megkérdezi(nagy családi összejövetel volt amin mindketten ott voltunk),hogy mit vettünk egymásnak és meg kell mondanom,hogy semmit.

Nekem ez rosszul esik.:S

2010. dec. 26. 20:05
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy apróságot már 500 vagy 1000 forintból is lehet venni, szóval nem pénz, hanem szándék kérdése a dolog...
2010. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Na meg saját készítésű ajándékot is csinálhatna, de ez sem jut eszébe... :(
2010. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Te, ne haragudj, de a barátod nem figyelmetlen, hanem tahó. Szimplán tahó. Neked meg lehetne gerinced is, és sarkad is, amire ráállsz, mert ez, hogy így csendben szipogva nyeled a könnyeidet három éve, majd idejössz panaszkodni, ez így nem megoldás.


1. először is a többi rokonának vett ajándékot, akkor itt hol a figyelmetlenség? Nem figyelmetlen. Szimplán le vagy szarva.

2. ha nem szólsz, akkor honnan kapcsoljon, hogy 'ja, hoppá..'

3. Nincs pénz ajándékra. De a többieknek volt? Kár hogy nem kérdezett rá valami rokon, és nem borítottad a bilit sírva-üvöltve, hogy a barátodnak még csak annyit se érsz, mint egy k.rva az út széléről, azt legalább megfizetik dugás után, te meg egy rohadt szál virágot se kaptál soha.



De egy férfiban lehetne ennyi. És egy nőben is lehetne ennyi. Hogy szól, hogy 'édesem, megértem, hogy nincs sok pénzünk, de valami jólesett volna, hiszen a többiek is kaptak.'


Szerintem egyszerűen nyuszi vagy váltani, vagy szólni. Neki meg így kényelmes, hiszen olyan p.na vagy, amelyik nagymértékben önellátó, sőt kiadni se kell rá. Hiszen ez remek!


Ha neked ez így jó - hát szeresd továbbra is nagyon. Ez a srác a férfi nem szégyene!

2010. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%

Van az öt szeretetnyelv:

-minőségi idő

-elismerő szavak

-szívességek

-ajándékozás

-testi érintés


Ebből nála kihúzhatjuk az ajándékozást, melyik az, amilyen nyelven mégis kifejezi a szeretetét?


És te hogyan viszonzod?


Mondtad már neki, hogy mit szeretnél? Ő szokta mondani, hogy mit szeretne?


Lehet, hogy a családja részéről elvárás az ajándékozás, de őt egyáltalán nem érdekli, és azt hiszi, hogy téged se.


Erre az egyre legalább válaszolj: _mondtad_ már neki, hogy te szeretnél tőle ajándékot kapni?

2010. dec. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mondta. Túl nyuszi.
2010. dec. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a pasi lehet, hogy szenvedéllyel fordul feléd, de

nem tisztel meg az ajándékozással,és nem is tisztel egy kicsit sem, az teljesen biztos.

Vérmes reményeket nem fűznék egy ilyen kapcsolathoz.

2010. dec. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire én nem vagyok ilyen helyzetben,de karácsonykor én is örülnék,ha csak egy rozsdás szöget adna nekem,amit éppen a falból húzott ki.A szülinapomat nem felejti el,ilyenkor kapok virágot és 2-3 éve valentin-napra is kapok virágot,de a karácsony.Én nagyon szeretek adni ajándékot,akinek tudok.Mivel anyagilag nem tehetjük meg,hogy mindenkinek veszünk,így abban egyeztünk meg,hogy csak a lányunknak veszünk valamit.Mivel úgy adódott,hogy a főnöke év végi plusz pénzt adott az alkalmazottaknak,így volt pénzünk.Én vettem is páromnak ajándékot,de ő nem.Minden évben áltatom magam,hogy talán most csak blöfföl,hogy nem ad nekem semmit,de aztán az adott pillanatban koppanok.Most arra hivatkozott,hogy amit ő kinézett nekem túl drága és most nem tudja megvenni.Így arra gondolok,hogy sose kapok majd semmit.De azért a lányom most pótolta ezt a hiányt,hogy annyira örült annak,amit kapott.

Csak tényleg az,hogy mindenki kap vmit és te ott állsz és csak te vagy az aki nem kap semmit...:(

2010. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy tényleg szeret-e a párod, de arra ne számíts, hogy valaha is kapsz tőle valamit. Hiszen elfogadtad egyetlen rossz szó nélkül, ahogyan mennek a dolgok, és ő bolond lenne változtatni ezen a kényelmes helyzeten. De te se vegyél neki semmiképpen semmit! Nyugodtan mondd neki ünnepeken, hogy úgy vetted észre, ő nem szereti az ajándékozgatást, úgyhogy nem akarod erőltetni..

Ha a saját szórakozására van pénze, csak rád nincs, akkor tényleg leginkább kényelemből és megszokásból van melletted. Vagy szoktatok közös programokat csinálni, eljárni szórakozni, kirándulni, nyaralni, színházba, moziba? Mert ha így van, akkor lehet, csak nem érzi fontosnak, hogy ezen felül kötelező felesleges dolgokra költse a pénzét.. Ha viszont nem, akkor nem érdekled igazán.

Emberileg - empátiára gondolok - pedig abszolút ismeretlen lehet számára a lelked, ha nem veszi észre, és még csak nem is gondol rá, hogy számodra rosszul esik nézegetni a másoknak szánt ajándékokat. Tényleg tapintatlan alak. Hol van itt a figyelmesség?

2010. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!