Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nekem nem...

Miért van az, hogy nekem nem szabad idegesnek lennem, mindig csak másnak?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok. Ha anyám ideges,őrjöng,nekem esik,mások előtt is. Ha a párom ideges,elvonul,nem lehet hozzá szólni. Ha én vagyok ideges,és csak a hangom idegesebb,anyám rám ordít,hogy legyek normális,a párom meg elvonul,hogy majd ha normális leszek,akkor hozzámszól. Ha a szomszéd ideges,és én ezt megjegyzem otthon,nem a szomszédnak,akkor miért nem értem meg,hogy ő ideges. Illetve,hogy legyek 'kedves,mosolygóós' mindig,mert ha nem,áll a bál.
2010. dec. 23. 13:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ez többéves megfigyelésem. Ennyire tőlem függ a család hangulata?
2010. dec. 23. 13:54
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de mintha kicsit zsinóron rángatnának ezzel.
2010. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen a viszonyom anyámmal. Ha ő ok nélkül ordibál,akkor jópofizni kell órákat mert "felbasztam az agyát". Én meg alapvetően nagyon nyugodt ember vagyok,nehéz kihozni a sodromból,de ha megtörténik akkor már elvagyok küldve melegebb éghajlatra,hogy hogyan engedhetek meg magamnak ilyen stilust.

Mondjuk nálunk az egész család úgy mükődik,hogy anyám akarata mindenekfelett,őt mindig mindenért tisztelni kell akkor is ha nem tett érte semmit egész életében.

Ha nem értek vele egyet ,akkor már lázadok (21 éves vagyok és a hisztéria elég távol áll tőlem).

2010. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen,pontosan így érzem én is. Ez otthon elvárás lett,úgyhogy minden idegességet,dühöt lenyelek már. Ebben egyébként hasonlít a párom anyámra (meg még sok másban is,megértik egymást,ami jó dolog,de...)
2010. dec. 23. 14:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenki könnyebben viseli a saját idegességét, mint másokét.
2010. dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves 21 éves lány,nekem meg sikerült egy olyan palit kifognom,mint anyukád,szóval nekem még a leendő családomban se lesz szavam,hacsak meg nem unom egyszer,de akkor meg ott van anyám,és megvédi,engem meg letorkol.
2010. dec. 23. 14:04
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként olyan,mintha ezek a zsarnok természetűek a hetedik érzékükkel ráéreznének,hogy ki a nyugis,kivel lehet ezt megtenni,mert egy másik ugyanolyannal nem lehetne ezt megcsinálni.
2010. dec. 23. 14:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A pasidat lecserélheted, a szüleidet is szeretheted távolabbról.
2010. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy pasit cserélni nem olyan egyszerű,de persze nem lehetetlen. Apám szintén nyugis,mint én,bár benne az bánt,hogy még sosem védett meg anyám előtt. De legalább nem is bánt.
2010. dec. 23. 14:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Ugyanez van nálunk is. Anyám az, akinek a hangulatától függ minden. Neki lehet idegeskednie, neki fájhat a feje. Én, ha megemelem a szavam, akkor már megint 'dinka' vagyok. Ez úgy ment egy darabig, a végén aztán borítottam a bilit, és berekedtem, úgy üvöltöttem, de megérte. Vissza kell csattani, nincs más megoldás. Ha ronda dolog lesz, akkor is. Ne hagyd, hogy letorkoljanak. Olvass be egyszer neki, és ha a párod kivonul, hogy 'majd ha normális leszel', akkor tudatosítsd benne, hogy ez mostantól pedig így lesz, és vissza fogsz szólni. Ha nem tetszik neki? Pakoljon, menjen.


Ilyen emberrel nagyon rossz életed lesz, mert mindig a földbe fog taposni. De ha megszokja, hogy van szavad és véleményed, még fejlődhet is a kapcsolat, és megtanulhatja tisztelni, hogy neked is van életed, véleményed.

2010. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!