Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szabad egy alkoholistát...

Szabad egy alkoholistát egyedül hagyni?

Figyelt kérdés

Bátyám (40) alkoholproblémákkal küzd. Elvált, nálunk él. Tegnapelőtt elment, mert azt mondta kicsit magányra vágyik. Félek, hogy lesz valami baja, részegen elesik, vagy elalszik az utcán. Esetleg nagyobb baja történik. Beszéltem vele telefonon, megharagudott, hogy hülyének nézem. Én mégis aggódom, mert nem ez lenne az első eset, hogy az utcáról szedem fel. Annyi a különbség, hogy most nem a kapu előtt fekszik esetlegesen, hanem egy másik városban.

Szóval a kérdésem: szabad egyedül hagyni egy alkoholistát?


2011. aug. 12. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem adni kell neki egy kis teret,de én sem bírnám sokáig egyedül hagyni 4-5 óra magány legyen elég.
2011. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám mindig azt mondja, hogy a részeg embert nem éri baj, mert Szűz Mária köpenye védi. Ez nyilván metaforikus, de sajnos rengeteg alkoholistát ismerek, és tényleg nem esett még egyiknek sem baja az utcán. A bátyád felnőtt ember, nem lehetsz vele örökké, nem vigyázhatsz rá, mint egy kisgyerekre. És akárki akármit mond, az alkoholizmus az én szememben nem betegség, csupán akaratgyengeség.
2011. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Inkább nem is mondok semmit, mert hagynám megdögleni ott ahol van.
2011. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
:( nem úgy tűnik, hogy alkoholproblémákkal küzd. Inkább már nem küzd, és beletörődik... Ha viszont csak az elhatározás hiányozna, akkor mindenképp álljatok ki mellette, és segítsetek lejönni neki...
2011. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

40 eves, alkoholista! Meddig fogsz ra vigyazni, vagy tudsz ra vigyazni?

Te most nem egy reszeg emberrol beszelsz, hanem egy alkoholistarol! Beszeld ra az elvonora, az lenne a megoldas, nem az, hogy mindig orzod, hiszen az alkoholista, az mindig iszik, kiveve, ha alszik.

2011. aug. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vezetni nem engedném, de gyalog hadd menjen.
2011. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Volt elvonón, kétszer is. Fél évig tartott a jó élet utána, aztán visszaesett.
2011. aug. 12. 19:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Na még ha január lenne akkor érteném, hogy aggaszt ha elalszik az utcán.
2011. aug. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!