Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolkodhatnak így?

Miért gondolkodhatnak így?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja halt meg a sógorom. A feleségemmel megbeszéltük,hogy nem csinálunk nagy felhajtást a karácsonyból és fát sem állítunk. Az ok egyértelmű,hogy miért. Párom megemlítette a szüleinek,hogy mi mit gondolunk és elmondta nekik,a gondolatunkat. Az apósomék mintha összebeszéltek volna szinte egyszerre ordították le a páromat,hogy honnan vesz ilyen badarságot és miért beszél hülyeségeket! Már bántuk,hogy eléjük álltunk és elmondtuk nekik mit érzünk a sógorom és a feleségem bátyja iránt. Nem értettek velünk egyet és kikérték maguknak a hozzáállásunkat. Nem értem őket! A feleségem egyik kolléganőjének az édesanyja kórházban van,nagyon beteg és ő is mondta,hogy nem fog karácsonyozni akkor amikor az anyukája bent van a kórházban és erős fájdalmai vannak. Te hogyan gondolod ezt?
2010. dec. 23. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Minek teszed fel a kérdést mégegyszer? 1 órája írtad ki
2010. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy semmi közük, hozzá s nem kéne így hozzáálniuk. A karácsony a szeretetről szól d ha valaki gyászol s bánata van azt úgy fejezi ki ahogy nek jól esik hisz nem árt vele senkinek. Nekik kéne szégyelni amiért ilyen dologból így lekiabálnak.
2010. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az,hogy ti a gyászotokban hogyan karácsonyoztok a saját otthonokban a ti magánügyetek. Igazán felesleges volt "kitálalni" anyóséknak ha nem is kérdezték. Ha meg igen elég annyit,hogy nálunk egyszerű lesz és kész.
2010. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg miért kellett újra kiírni a kérdést? Szó szerint ugyan ezt kiírtad ma már egyszer.
2010. dec. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy dönt ahogy jónak látja.. Ti nem akartok ünnepelni karácsonykor (a szeretet ünnepén) helyette inkább gyászoltok.

Az apósodék viszont ünnepelni akarnak,mert szerintük így is lehet jó szívvel,szépen emlékezni az elhunytról..

Miért baj ha ők így gondolják?

Eltelt másfél hónap..Volt idő rendesen elgyászolni,elbúcsúzni tőle..A karácsony arra is jó,hogy ilyenkor egy családi beszélgetésnél szóba jöjjön,és emlékekről beszélgessetek..

Egyébként is ti mit fogtok csinálni? Ültök a sötét szobában,és keseregtek??Mert ugye akkor tévét se nézzetek,és ne egyetek finom kajákat,hiszen ezek is hozzá tartoznak az ünnepekhez..Az élet megy tovább..Van egy ünnep ami arra is jó,hogy talán végleg elengedje az ember a halott rokonát/barátját.

De ti a gyászra hivatkozva,nem állítotok fát,nem főztök hagyományos karácsonyi ételeket,nem süttök beiglit..

Itt szerintem nem a gyászról van szó..ugye?

Egyébként részvétem a sógorod miatt..

2010. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez csak a ti döntésetek. Nem kell rájuk hallgatni, csak a saját érzéseitekre. Bár nem tudom mennyi idősek vagytok, szerintem egy házaspár már el tudja dönteni, hogy szerintük mi helyes, és mi nem. Viszont ha van már egy gyerkőc, akkor én mindenképpen állítanék fát.


Nyilván a szülők is szenvednek a sógorod halála miatt, de lehet hogy ez nekik ez pont fordítva jön le, és esetleg pont karácsonykor szeretnének jobban megemlékezni róla, elővenni a vele kapcsolatos szép emlékeket veletek együtt.

2010. dec. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit megbántani, de nekem ez egy kicsit olyan képmutatásnak tűnik. Nincs annál rosszabb, ha valaki látszólag és tudatosan, tesz azért, amit érez és ezzel túlspinézi a dolgokat. Nem kifele kell mutatni, hogy hú nekem milyen rossz én most gyászolok, Szerintem ő nekik kevésbé fáj, mint aki szép csendben gyászol.

Tapasztalatból mondom. 4 év után sem tettem túl magam apukám halálán, de senkivel nem éreztetem, hogy mái napig úgy fáj, mintha tegnap történt volna. Ha sírni akarok sírok magamban.

Ismételten mondom, hogy bocs ha kicsit durva volta, de ez csak az én véleményem. Ettől ti még azt csináltok amit akartok, nem kell foglalkozni mással. De én az ilyen eseteket így látom és értelmezem. Bocs

2010. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csak hogy tisztázzuk: a megkérdezett szülők, ha jól értem az elhunyt szülei voltak (Kérdező sógora halt meg).

Én biztosan képtelen lennék karácsonyozni, de nem kérnék mást arra, hogy lemondjon az ünnepről. Az is biztos, hogyha rá tudnám magam venni, akkor az csak azért lenne, mert az elhunyt sem akarná, hogy szomorkodjak karácsonykor. én biztosan nagyobb családi körben kívánnék aznap lenni.

Egyébként megdöbbennétek, ha tudnátok, hogy hány ember nem ünnepli a karácsonyt. Sok igazán hívő katolikussal találkoztam, akik azt mondták, hogy ez nem katolikus ünnep (elmondták a logikájukat is), ezért nem tartják meg. És sok más vallás hívei sem tartják meg. És ezek az emberek itt élnek köztünk, MO-n. És azért tudnak csinálni mindenfélét, nem a falat bámulják otthon. Tehát a kérdezőnek sem kell búsan a falat bámulnia, ha nem akar karácsonyt. Amúgy anyósomék sem tartanak idén karácsonyt, mert nincs rá pénzük, és fa/faág és ajándék nélkül nem akarják megtartani. Ezért náluk is "bojkott" van, és minket is arra kértek, hogy ne is csináljunk az ő irányukba felhajtást, menjünk, töltsünk velük pár órát, de ne adjunk semmit és nem lesz ünnepi kaja sem. Ilyen is van.

2010. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!