Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Identitásváltoztatás mit jelent?

Identitásváltoztatás mit jelent?

Figyelt kérdés
Ma voltam az egyik könyvesboltban és az előttem álló nő egy ilyen könyvet vett, hogy hogyan változtassuk meg az identitásunkat... nem értem, miről szólhat, és ez egyáltalán megváltoztatható dolog, ti mit gondoltok ? köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 22. 21:03
 1/2 szamóca. ***** válasza:
56%

a mai embereknek rengeteg "identitásuk" van, bő értelembe véve... nagyon elterjedt egyrészt a szerepek próbálgatása, mert lehetővé teszik a szolgáltatások. és egyébként is lényegében ma már szerepeket, identitást vásárolhatsz a boltokban... ez már nem úgy megy mint régen, hogy volt a józsi, aki apuka volt mellesleg kőműves... mostmár az, ami éppen szeretne lenni.

de nem tudom ehhez minek könyv.

2010. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ehhez szerintem el kéne olvasni a könyvet. Identitás ugyanis sokféle lehet. Lehet nemzeti, nemi, kulturális, politikai, vallási stb.


Lehetséges jelentései: 1. vál Azonosság. 2. Tud Két tárgy, fogalom, irányzat egyezése, lényegi egyformasága. 3. Fil Az a logikai törvény, amely szerint minden fogalomnak adott időben és vonatkozásban önmagával azonosnak kell lennie. 4. Lélt Az önmagunkkal való azonosság vagy valamely csoporttal való azonosulás érzése, élménye. [lat]


Itt bővebben olvashatsz róla: [link]


Hogy meg lehet-e változtatni? Nos, szerintem ha tegnap még katolikus közösségbe jártál, de ma már hívő buddhista vagy ennek minden velejárójával, akkor megváltoztattad a vallási identitásodat. De ez csak az én elgondolásom, nem olvastam arról, hogy hogyan zajlik az identitás-változtatás, de én valami ilyesminek képzelem...

2010. dec. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!