Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszra gondoljak? Ti ezt...

Rosszra gondoljak? Ti ezt hogyan értelmeznétek?

Figyelt kérdés

Párommal minap beszélgettünk, egy rég betegségéről, amire mái napig nem jöttünk rá honnan volt. Jött és ment. x év elteltével is azt vallja, hogy talán jobb lett volna, ha megcsalt volna, mert akkor tudott volna magyarázatot adni erre az egészre, de így nem tudja, hogy mire gondolhatok. Bántja, mert nem tudja megmagyarázni mi volt, így csak az övtáskára tudunk gondolni. Nyár volt, meleg. Felhozódott ez a téma, és rákérdeztem, ha úgy adódna elmondaná e nekem, ha megcsalna. Annyit mondott rá, hogy észre venném.

Nem tudom, de valahogy én nem ezt akartam hallani. Valami olyasmire gondoltam, hogy úgysem tudná megtenne, vagy valami ilyesmi.

Most gondolhatok arra, hogy én jobban szeretem, mint ő engem, mert én tuti nem tudnám megtenni.

Lehet hogy ő sokkal könnyebben megtenné mint gondoltam, elmondaná egyáltalán?


2010. dec. 22. 09:56
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Barna :)

Bocs de dolgozom. Nem nagyon tudom jobban kifejteni, de mégis van aki így is érti.

2010. dec. 22. 10:16
 12/39 anonim ***** válasza:

Össze-vissza beszélsz. mert száz éve egyszer kipállott a gatya alatt, attól hogy jut eszedbe, hogy megcsalt?


Mi baja volt? AIDS, szifilisz, kankó? Még ezeket is el lehet kapni több úton - módon, nem csak nemi érintkezéssel. Az is lehet, hogy tőled kapta, csak te tünetmentes maradtál.


Nem mindegy, milyen betegség, mert van amit elkap egy nyilvános WC-n, és van, amit könnyebb nemi érintéssel.Mi a betegség neve?

És hogy jutott most eszedbe?


Én pl úgy kipirosodtam a nejlonbugyiban, hogy a nőgyógyász alig tudott rendbe hozni. Nem is a bugyi volt nejlon, hanem alatta a szoknya, amin egész nap ültem.

2010. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Nem volt vele orvosnál, nem tudom mi volt, mert egy hét alatt elmúlt. nem lehetett rávenni, hogy menje el. Soha nem megy orvoshoz semmilyen betegségével sem.
2010. dec. 22. 10:30
 14/39 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod hallani, hogy nem lenne képes megcsalni, akkor ezt mondd neki:

- "Mondd nekem, hogy sohasem tudnál megcsalni! Úgy szeretném ezt tőled hallani! Mert én nem lennék képes rá, úgy szeretlek."

ha összevissza hadoválsz betegségekről, meg táskákról, akkor sose fogja tudni , mit akarsz. Nyolcból hány válaszadó értett meg ebből amit írtál? Mennyi ez %-ban kifejezve? Talán ő sem ért meg ennyiből.

2010. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ennyire érthetetlen voltam, mivel nem egyszer fejtettem már ki hogy mi a helyzet, csak végig kellett volna olvasni. Párommmal meg tudjuk értetni egymást.
2010. dec. 22. 10:33
 16/39 anonim ***** válasza:

az nem nemi betegeség volt. A nemi betegségek súlyosak, és nem múlnak el maguktól. Már rokkant lenne, ha nem kezelteti.

"A szifilisz (luesz, vérbaj) klasszikus nemi betegség. Okozója egy baktérium. Terjedhet vérrel, szexuális úton, de a fertőzött anyáról a gyermekére is átszállhat.


Kezelés nélkül a betegségnek különböző státuszai jelenhetnek meg, mindegyik jellegzetes tünetekkel.

Korai szifilisz


A korai szifilisz, fertőző. A kórokozó a behatolás helyén kialakít egy gyulladásos területet, ami később kifekélyesedik, majd körülbelül 6 hét elteltével heget hagyva maga után eltűnik. A korai szifilisz jelentkezhet a nemi szerveken kívül még a szájban és a végbélnyílás körül is. Ebből a sebből a testen nagyrészt egy van, és szinte mindig kíséri a nyirokcsomó fájdalmatlan duzzanata.


Jellemző még a korai szifiliszre a pénisz duzzanata. A korai szifilisz második szakaszában ezek a tünetek már nem jelentkeznek, sokkal inkább előtűnnek a bőrön különböző kiütések. Ezek a fertőzéstől számított 2 hónapon belül fejlődnek ki.

Késői szifilisz


A késői szifilisz a betegség nem fertőző, évek múltán kialakuló változata. Napjainkban azonban a fejlett diagnosztika, és antibiotikumok miatt nagyon ritka a kialakulása. Erre a szakaszra jellemző a hegesedő, de fájdalmatlan sebek, a keringési és idegrendszert érintő eltérések, változások.


Ha a fertőzés terhesség közbe történik, gyakori lehet a vetélés, a halva születés vagy a gyermek fertőzötten való születése. Nagyon ritkán fordul elő, hogy a magzat nem kap fertőzést. A kismamákat folyamatosan szűrik, és akiknél találnak szifiliszt, kötelezően végzik el a HIV és egyéb tenyészeti vizsgálatokat. Hiszen ilyenkor nincs kizárva más nemi betegségek elterjedése sem.


A betegség első napjaiban a Treponema nem kimutatható. A kimutatást tovább nehezíti, ha előtte a beteg valamilyen penicillin tartalmú antibiotikumot szedett. A szifiliszt ugyanis nagy adagú penicillinnel kezelik. A kezelés ingyenes a beteg körzetében lévő bőr- és nemibeteg gondozó intézetben, ahol díjmentesen elvégzik a partner/partnerek kivizsgálást, és ha kell, kezelését is. Penicillinre allergiásokat más antibiotikummal kezelhetnek.


Kontaktus-kutatásnak hívják azt, ahol megpróbálják megállítani a fertőző láncot, és azt, hogy további emberekre terjedjen a betegség."



"Gonorrhea


A gonorrea (kankó, tripper) a Neisseria gonorrhoeae nevű baktérium által okozott, nemi úton terjedő betegség, amely megfertőzi a húgycső, méhnyak, végbél és a garat nyálkahártyáját vagy a szem kötőhártyáját.


A kórokozó a vérkeringéssel szétterjedhet a szervezetben, majd főleg a bőrben és az ízületekben telepszik meg. Nőknél a nemi szerveken felfelé haladva megfertőzheti a medence képleteit, medencefájdalmat és termékenységi zavarokat okozva.

Tünetek


Férfiaknál az első tünetek a fertőzést követő 2-7. napon jelentkeznek. A panaszok a húgycsőben enyhe kellemetlenség-érzéssel kezdődnek, majd néhány órával később a vizelést enyhétől súlyosig terjedő fájdalom és a hímvesszőből genny ürülése követi. A férfi betegnek gyakori és sürgős vizelési kényszere van, mely rosszabbodik a folyamatnak a húgycső felső szakaszára terjedésével. A húgycső nyílása vöröses és duzzadt lehet.


Nőkben a tünetek 7-21 nappal a fertőződés után jelentkeznek. A fertőzött nőknek gyakran hetekig-hónapokig nincs panaszuk, és a betegségre is csak férfi partnerük betegségének felismerése után derül fény. A megjelenő tünetek általában enyhék, bizonyos esetekben azonban súlyos panaszok is előfordulhatnak, gyakori vizelési kényszer, vizeléskor fájdalom, hüvelyi folyás és láz formájában. Fertőzött lehet a méhnyak, méh, petevezetékek, petefészkek, húgycső és a végbél, amely medencei fájdalommal jár, és közösüléskor fellépő nyomásérzékenység formájában jelentkezhet. A genny, amely látszólag a hüvelyből származik, valójában a méhnyakból, húgycsőből, esetleg a hüvelynyílás körüli mirigyekből is eredhet.


Az anális nemi életet élők végbele is fertőződhet. A folyamat a végbélnyílás körüli kellemetlenség érzéssel és váladékozással járhat. A végbélnyílás körüli terület vörössé és nyirkossá válik, a széklet nyákkal és gennyel festenyzett lehet.


Fertőzött egyénnel történt orális szex a garat gonorreájához vezethet. A fertőzés általában tünetmentes, néha azonban torokfájással és nyelési nehézségekkel járhat.


Ha fertőzött nedv kerül a szembe, külső szemfertőzés alakulhat ki. Az újszülöttek születés közben fertőződhetnek anyjuktól, ami mindkét szemhéj gyulladásával és genny ürülésével jár. Felnőtteken is hasonlóak a tünetek, de általában csak egyik szemen jelentkeznek, ha nem kezelik, vakságot okozhatnak."


stb.



Ha te nem vagy beteg, akkor nem nemi betegség volt. Észre vennéd, ha beteg lennél.

2010. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Ha te nem vagy beteg, akkor nem nemi betegség volt. Észre vennéd, ha beteg lennél.
2010. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt semmi bajom. Neki fájt nagyon
2010. dec. 22. 10:40
 19/39 anonim ***** válasza:
Inkább ne gondolkozz:)
2010. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Hol fájt neki pontosan?

Más panasza is volt? Mi volt az?

2010. dec. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!