Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne mondanom anyunak,...

Mit kéne mondanom anyunak, hogy ne csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Valamilyen szinten önzőségnek hat, amit most itt kifejtek, de engem tényleg zavar. Anyu alapból elég szélsőséges ember, mindenben csak a naaagyon jót vagy a rettenetes sz*rt tudja meglátni. bipoláris.

De ami most épp (meg az elmúlt években is..) az idegeimre megy, hogy odáig van a nehéz sorsú emberekért. Mindig is csinálta, hogy piacon eladókkal/vásárló nyugdíjasokkal, aluljáróban kéregetőkkel elegyedett szóba... ami aztán azt eredményezte kivétel nélkül, hogy itthon egy héten át depiben volt és újra és újra felhozta, hogy milyen rettenetes azoknak az embereknek az élete.

Tényleg az. Sajnálom is őket. (gyakran gondolkozom is azon, hogyan lehetne megoldani a szegénység problémát Magyarországon) De ezt nem lehet csinálni!! Annyira lehúzza az embert.

A másokkal való törődés nem abban merül ki, hogy a meleg otthonomban az elegáns ruhámban, ölemben a friss vacsorával, sírok mások miatt.

Ma próbáltam utalni arra, hogy tényleg szörnyű nekik, de azért nem kéne ennyire megszomorodni. Erre én lettem leszúrva hogy nem vagyok érző lélek, ő legalább meglátja ezeket a gondokat.

Mit mondjak neki, hogy kicsit kizökkentsem végre ebből? Egyáltalán lehetséges ez?

Köszönöm


2010. dec. 18. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szép anyukádtól, hogy ennyire a szívén viseli az elesettebb emberek sorsát, mint ahogy sokan mások, pl. én is. Nagyon lelkis ember lehet anyud, és lehet, hogy lelkileg kéne erősödnie egy kicsit... Amúgy hasonló a szituációm nekem is, csak én próbálok erős lenni... De ahol tudok, segítek én is, ha csak egy jó szóval tudok, akkor is...
2010. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki,ha ennyire együttérez velük,akkor járjon el egy szegényeket segítő egyesületbe, (Karitász? Református vagy Baptista Szeretetszolgálat stb.)és ha mindenkinek nem is, de néhánynak segítsen. Ez nem feltétlern pénzkérdés,hanem jó szándék. Ennek van értelme,de a síránkozásnak semmi,mert az nem feltétlen együttérzés.
2010. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit ideírtál: panaszkodás helyett inkább segítsen.
2010. dec. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!