Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan utalnátok arra az...

Hogyan utalnátok arra az anyósotoknak, hogy jó lenne ha elköltözne?

Figyelt kérdés
Történet röviden: csak azért költöztem annak idején a páromhoz, mert anyós éveken keresztül azt hajtogatta, hogy addig nem költözik a párjához, amíg én oda nem megyek, mert ki fog főzni, mosni, bevásárolni a gyereknek. Én odaköltöztem, de ő valahogy nem akar elköltözni(3 éve). Egyébként jól kijövünk, csak kicsi a lakás, nincs magánéletünk, egy kis zugunk ahová elvonulhatnánk (hiába 2 szobás a lakás), és babát tervezünk. Ugye értitek a helyzetet? Ha ezt az elején tudtam volna, akkor inkább befizetek egy saját lakásra, aztán csináljon egyedül azt, amit akar. De most már baba v. lakás. Egyértelmű, hogy a gyereket szeretném minél hamarabb.
2009. jan. 22. 15:18
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak igaza van.Fiatalok vagytok még,vegyetek valahogy lakást magatoknak.Ha anyós meg támogatásra szorul,azt ne vállaljátok egyedül ha van több gyereke is.Lehet úgy is segíteni,ha nem lakik veletek.De szerintem ebben a korban már elég felnőtt hozzá,hogy boldoguljon egyedül.

Ne legyél naiv.Nagyon jólelkű ember lehetsz,de gondolj kicsit a saját jövőtökre is,és ha lesz babátok rá is.

2009. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Igazad van, kedves utolsó.
2009. jan. 22. 19:00
 33/42 A kérdező kommentje:
Bár a másik gyerekére nem számíthat, mert utálja a menye; de ez az érzés kölcsönös.
2009. jan. 22. 19:00
 34/42 A kérdező kommentje:
Mondjuk mostanában szerintem érzi, hogy kilóg a lóláb, mert mindig azt mondogatja, hogy hülye lenne napi 1,5 órát utazgatni, ha tőlünk 5 perces séta a munkahelye. Mondja ezt nekem, aki napi 5-6 órát utazik. Ja és őt a párja hozná-vinné, mert ő már nyugdíjas.
2009. jan. 22. 19:03
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az az érzésem, hogy ennek nem lesz jó a vége a sok bizonytalanság miatt. Szerintem a párodban is van a hiba (még akkor is ha megértitek egymást), nem eléggé határozott ahhoz, hogy önálló életet élhessen veled az anyjától távol. Úgy gondolja, maradhat ott veletek az anyja csak azért mert egyedül van, ez nem mentség. Inkább szeret irányítani a fiát, lehetetlenné teszi az életeteket. A párod szereti az anyai gondoskodást, pedig itt az ideje felnőni! Tudod, nem szeretem, ha az anyós azt gondolja ha a része benne van a házban, akkor biztos joga van beleszólni az életetekbe. Ez nem szeretet részéről. Ne haragudj! A legegyszerűbb elköltözni!!!!!! Még mindig jobb távolról szeretni, mint közelről utálni!
2009. jan. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem anyosnak kellene elkoltoznie a sajat tulajdonabol, a lakasabol, onnan, amiert o egesz eleteben megdolgozott.

Az nem volt szep tole, es szamomra teljesen erthetetlen, es a jogban nincs is ilyen, hogy egy lakas, ami 2 gyerek neven van, csak azert, mert a masik gyereknel kisbaba szuletik, megkapjak a lakast. Itt valami nem tiszta. Nekem is van testverem, de ilyenrol szo nem lehetne, hogy ami kettonk neven van, o megkapna!!!!!!!

Es ezt a lakast ki fogja megorokolni, a parod, ugye?

Szerintem a 3 ev mar rengeteg, amit anyosnal laktok. Mar 1 ev utan elkellett volna koltoznotok tole, ha nem tisztazodott volna a helyzet, ha tovabbra is csak hitegetett volna benneteket, hogy megy a baratjahoz. Igazabol nem akar o a baratjahoz menni, hiszen tudja, hogy akkor ebbol a lakasbol o kivan teve, es mi van, ha a baratjaval osszeveszik, akkor hova fog menni?????

Azert mondhatta szerintem neked, hogy koltozzel oda hozza, hiszen lelkiismeretfurdalasa van amiert a masik lakast a masik fiu kapta meg egyedul. Gondolta, bepaliz benneteket, azt mondja, elmegy, de tudta jol, hogy soha nem fog elmenni az o sajat lakasabol. Erre teljesen felesleges varnotok, o, a sajat tulajdonabol soha nem fog kikoltozkodni.

Szerintem mindharman hibasak vagytok.

Anyos azert, mert a masik lakast felezni kellett volna a ket testver kozott. Hibas azert is, mivel atvagott benneteket, hogy elkoltozkodik.

A parod azert hibas, mert jo neki a ucsorogni a keszbe, es csak var, var, var.

Es te pedig azert vagy hibas, mert nem veszed eszre, hogy anyosnak jo igy az allapot, es arra varsz, ami a mase.

Szerintem koltozzetek el a baratoddal, vegyetek fel hitelt, es kezdjetek el az eleteteket!!!!

Kulfoldre is kimehettetek volna mar mindketten a paroddal dolgozni, es mar lehetne 3 szobas gyonyoru, berendezett lakasotok!

2009. jan. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek albérletbe a pároddal, az anyóspajtás meg oldja meg a saját életét. (esetleg segítsetek neki, hogy ne mondhassa hogy magára hagytátok.)


Mindenkinek egyszerű lesz.

2009. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Hát azért ha havi 40e forintot kifizetek albérletre, akkor rá valahogy nem jut...
2009. jan. 23. 19:50
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Miert kellene hogy ra meg jusson kulon penz? Meg mindig dolgozik, azt irtad.
2009. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Havi 40-60e forint a lakás fentartása, évszaktól függően. 70e forintot keres, valamiből ennie, meg ruházkodnia is kell.
2009. jan. 24. 07:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!