Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan utalnátok arra az...

Hogyan utalnátok arra az anyósotoknak, hogy jó lenne ha elköltözne?

Figyelt kérdés
Történet röviden: csak azért költöztem annak idején a páromhoz, mert anyós éveken keresztül azt hajtogatta, hogy addig nem költözik a párjához, amíg én oda nem megyek, mert ki fog főzni, mosni, bevásárolni a gyereknek. Én odaköltöztem, de ő valahogy nem akar elköltözni(3 éve). Egyébként jól kijövünk, csak kicsi a lakás, nincs magánéletünk, egy kis zugunk ahová elvonulhatnánk (hiába 2 szobás a lakás), és babát tervezünk. Ugye értitek a helyzetet? Ha ezt az elején tudtam volna, akkor inkább befizetek egy saját lakásra, aztán csináljon egyedül azt, amit akar. De most már baba v. lakás. Egyértelmű, hogy a gyereket szeretném minél hamarabb.
2009. jan. 22. 15:18
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
A párja évek óta könyörög, hogy költözzön oda. Jó a kapcsolatuk. 10 éve "együtt vannak". Jó, hogy nem raknám ki az aluljáróba. Meg sem fordult ilyen a fejembe. Szeretem, csak így most már sok, hogy semmi sem jó, pedig egy fillérjébe sem kerülne.
2009. jan. 22. 16:20
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ember kerül manapság utcára családi okokból, valószínűleg az anyósod is ettől fél. Ezt a kis lakást sajátjának tudja, biztos benne, hogy nincs jogalapotok arra, hogy kitegyétek. Ráadásul mivel még a házasságotok előtt vették, válás esetén is legfeljebb a felújításokba tett pénz egy részét követelhetnéd. Egy mostantól vásárolt lakás már közös tulajdon lenne, amit válás esetén felezni kellene, amiből újabb lakás már nem jönne ki. Tudod, az életben sokszor kell kompromisszumot kötni: vagy tanuld meg élvezni a társaságát (láttam én már egyszobás garzonban is szülőket két gyerekkel, nagyapával boldogan), vagy halaszd el a babázást, és vegyetek saját lakást. Más kárára ne akarj boldog lenni!
2009. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
ezt ugy kellett volna,hogy előbb ő költözzön el.nem halt volna éhen a fiacskája 1-2nap alatt.gáz helyzet,az biztos.és azt akarja,hogy a babát az ő szobájába altassátok?durva.én azt nem értem,akkor miért mondta az elején,hogy ha te odamész,akkor elköltözik?tényleg amnéziája van!
2009. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Na hát ez az. Ha nem mondogatta volna folyamatosan nekem meg az egész családomnak, hogy addig nem költözik, amíg én oda nem megyek, akkor eszembe sem jutott volna beköltözni. Akkor tényleg befizetek egy saját lakásra, és a párom jött volna hozzám. De ez így nagyon nem szép dolog. De látom sokak szemében én vagyok a rossz. Pedig nem én csaptam be őt.
2009. jan. 22. 16:40
 15/42 anonim ***** válasza:
85%
Az én anyósommal is kb ez volt a helyzet. Mi nagyon sokat segítettünk, hogy saját lakása legyen, a másik gyereke semmit, és eddig ahányszor bejött a városba, annyiszor aludt itt nálunk, rajtaütésszerűen közölte hogy akkor majd reggel hazamegy. Olyankor is, amikor a másik gyerekének a kislányára jött vigyázni. Egyszer megelégeltem, és amikor hazakerült a bébiszittelésből, úgy intéztem, hogy már ágyban legyünk, és "elfelejtettem" ágyneműt adni neki, így átfázta az éjszakát. Onnan kezdve többet nem zavart, igaz, ezt mindenkinek elmondta, és kissé mumusszinten vagyok számontartva a rokonság körében. Meg olyanokat mondott, hogy neki haszonélvezeti joga van (érdekes, csak az én páromnál, a másik gyerekénél nincs...) mire én kifejtettem, hogy márpedig a gyerekemet én nem a hszonélvezeti jogban fogom tartani, hanem gyerekszobában. Megkérdezte, hogy jön a gyerek? mondtuk, nem. de mikor jön? Mondtam, majd, amikor itt lesz az ideje. Azóta már engem nem is kérdez erről, csak szegény párom panaszkodik, hogy az anyja megint az unokáját firtatja. Sajnálom, hogy Neked is kijut az anyúsból. Harag úgyis lesz belőle, bármit csinálsz, de minél hamarabb, annál jobb, legyetek túl rajta! Szorítok!
2009. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából igaza van a 16,24-es válaszolónak.

Nem Te vagy a rossz,legalább is szerintem.Becsaptak téged én is úgy látom.De tudod ebben benne van a párod keze is,nem is kicsit.Mert ezek szerint elvárja,hogy az anyját tartozékának tekintsd.Ha nem így lenne,akkor nem lennétek együtt már 3 éve,hanem, ahogy megbeszéltétek Te odaköltözöl,a mama meg el.Ennyi.Ez nem tisztességes a párodtól sem.Mások is élnek egyedül,ne a fiával akarjon élni,főleg ha van társa.A lakáscsere pedig tudják mivel járna,ott már neked is részed lenne.Azért ez is nagyon aljas dolog,hogy azt várja,hogy Te úgy éld az életed vele meg a fiával,hogy bármikor semmi nélkül kelljen elmenned tőlük ha úgy alakulna.

Szerintem is halasszátok el a babaprojektet,lehet,hogy még a kapcsolatotok sem érett rá,ha a párod még a külön életeteket sem tudja vagy nem akarja biztosítani.Vegyetek lakást ketten,aztán majd meglátjátok hogyan alakul.Én így ebbe a helyzetbe,ilyen bizonytalanságra helyedben nem szülnék az biztos.

2009. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk az is elég durva, hogy volt egy másik lakás is, ami a párom és a bátyja nevén volt. Anyós közbenjárására bátyó megkapta a másik lakást. Párom nem akadékoskodott, hiszen nekünk itt lesz ez. Ezek után ez milyen dolog. "Akaszkodhatott" volna a másik gyerekre is ennyi erővel... Csak nekik hamarabb összejöttek a gyerekek. Hát érdekes dolog ez. Nem tudom mi lesz a megoldás.
2009. jan. 22. 17:06
 18/42 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzá tenném, hogy 11 éve alkotunk egy párt, és betonbiztos a kapcsolatunk.
2009. jan. 22. 17:09
 19/42 anonim ***** válasza:
91%
16:52 vagyok: PONTOSAN átérzem, átél(t)em a helyzetedet. Itt is a másik gyerek megkapta a másik lakást és a párom meg az anyósos tartozékos lakást, igaz, már többnyire nem itt lakott, hanem ilyen kétlaki volt, amikor összeköltöztünk. De én elmondtam a páromnak, és egyetértett sőt, mellémállt. Azt mondtam, ha anyós ideköltözik, én elköltözöm. Tudja, hogy hülye vagyok, és megcsinálom. És mondjuk, neki is terhes a véncsaj... de sikerült kipaterolni. Légy nagyon határozott, és csak előre menj, ne visszakozz, és igen, éreztesd anyóssal, hogy útban van.
2009. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Tudod ez azért nehéz, mert szeretem; nagyon megbántani nem akarom. Nagyon jókat szoktunk beszélgetni, de ezt a témát nem tudom hogy vezessem fel neki.
2009. jan. 22. 17:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!