Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan utalnátok arra az...

Hogyan utalnátok arra az anyósotoknak, hogy jó lenne ha elköltözne?

Figyelt kérdés
Történet röviden: csak azért költöztem annak idején a páromhoz, mert anyós éveken keresztül azt hajtogatta, hogy addig nem költözik a párjához, amíg én oda nem megyek, mert ki fog főzni, mosni, bevásárolni a gyereknek. Én odaköltöztem, de ő valahogy nem akar elköltözni(3 éve). Egyébként jól kijövünk, csak kicsi a lakás, nincs magánéletünk, egy kis zugunk ahová elvonulhatnánk (hiába 2 szobás a lakás), és babát tervezünk. Ugye értitek a helyzetet? Ha ezt az elején tudtam volna, akkor inkább befizetek egy saját lakásra, aztán csináljon egyedül azt, amit akar. De most már baba v. lakás. Egyértelmű, hogy a gyereket szeretném minél hamarabb.
2009. jan. 22. 15:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

(Ez úgy hangzik, mintha cselédnek költöztél volna oda.)


Szerintem úgy utalj rá, hogy kezdjétek el tervezni a gyerekszobát abban a szobában, ahol ő lakik. Rajzoljatok vázlatot, véleményeztessétek anyós pajtással, hogy jó lesz-e itt a kiságy, meg ilyenek.

2009. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Ki vette a lakást, amiben laktok? Mert ha anyóspajtás, vagy akár csak ő tartotta el a fiát, hogy az lakásra gyűjthessen, akkor nemigen van alapod kitenni onnan. Amúgy is ilyesmire legfeljebb a fia kérhetné meg, te nem, hiszen nincs közöd a lakáshoz. Az is lehet, hogy az anyósnak nem olyan felhőtlen a viszonya a párjával, hogy oda merjen költözni, fél, hogy esetleg két szék közül a pad alá esik. A szavaidból meg arra következtetek, hogy saját otthona nincsen (vagy esetleg hivatalosan az, ahol most laktok).
2009. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
92%
Osztom az elottem szolo velemenyet. Ki vette a lakast? Ez amugy sem a te dolgod, hanem a parode. Neki kell ezt a dolgot helyretenni az edesanyjaval. De mindenkeppen ovatosan kozelitsetek a temat, nehogy utalkozas legyen belole.
2009. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Soha nem tartott el minket, ez inkább fordítva van. Annak idején, amikor felújítottuk a lakást, azt a szobát amiben lakik, már gyerekszobának terveztük (úgy lett a szín kitalálva, kapcsolók, dugajok elhelyezése).
2009. jan. 22. 16:03
 5/42 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk tök jó, hogy mindenki azt kérdezi ki vette a lakást. Annak idején ők vették. Most mi újítjuk fel, szépítgetjük, tartjuk fent. Mi már abban is benne lennénk, hogy nagyobb lakásba költözzünk, de neki ez nem megfelelő. Egyedül nem akarjuk hagyni, mert nem tudná magát,a lakást fentartani.
2009. jan. 22. 16:06
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Na jó,de kié a lakás?Mert ha anyósodé,akkor nektek kell elköltözni ha külön életet szeretnétek ez egyértelmű.Ha a párodé,akkor anyósod költözzön haza ha a párjához nem akar,gondolom csak lakott valahol régebben is ahol a párod felnőtt.Ha neki kell költözni,akkor is a párodnak kell ezt megbeszélni vele.Ha nektek,akkor meg beszéljétek meg Ti ketten.Mindenképpen jobb külön lenni,ha szeretitek egymást akkor is.Jobb távolról szeretni,mint közelről gyűlölni.Persze,hogy egy 2 szobás kis panel nem alkalmas arra,hogy több generáció együtt éljen.
2009. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Miért tök jó?Nem egyértelmű,hogy akié a lakás az van otthon benne?Ha meg annak idején megbeszéltétek hogy legyen,akkor most min agyaltok?Akkor egyértelmű nem?Nem értem az egészet bocs.Emlékeztessétek anyóst ha esetleg amnéziája lenne.
2009. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Hát ez az, csak ő ezt nem érti, érzi. Már azzal jött, hogyha lesz gyerek, majd berakjuk az ő szobájába. Hát persze... A lakás a kettőjük nevén van, de az én pénzemből újítottuk fel, meg vettünk berendezéseket.
2009. jan. 22. 16:14
 9/42 A kérdező kommentje:
Elég rossz helyzetbe hoz minket, mert elköltöltözni nem akar, de azt sem fogadja el, hogy veszünk egy nagyobb lakást, ahol mindenki kényelmesen elfér. Egyedül hagyni nem akarjuk, mert a fizetéséből nem tudja eltartani magát, meg a lakást. Értitek? Ebben a helyzetben ti mit tennétek?
2009. jan. 22. 16:17
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint az anyósé is a lakás. Ismered a párjával való kapcsolatát? Lehet, hogy már nem is költözhetne oda, azért hallgat róla. Az aluljáróba meg nyilván nem fog menni, csak hogy neked kényelmesebb lehessen.
2009. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!