Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan utalnátok arra az...

Hogyan utalnátok arra az anyósotoknak, hogy jó lenne ha elköltözne?

Figyelt kérdés
Történet röviden: csak azért költöztem annak idején a páromhoz, mert anyós éveken keresztül azt hajtogatta, hogy addig nem költözik a párjához, amíg én oda nem megyek, mert ki fog főzni, mosni, bevásárolni a gyereknek. Én odaköltöztem, de ő valahogy nem akar elköltözni(3 éve). Egyébként jól kijövünk, csak kicsi a lakás, nincs magánéletünk, egy kis zugunk ahová elvonulhatnánk (hiába 2 szobás a lakás), és babát tervezünk. Ugye értitek a helyzetet? Ha ezt az elején tudtam volna, akkor inkább befizetek egy saját lakásra, aztán csináljon egyedül azt, amit akar. De most már baba v. lakás. Egyértelmű, hogy a gyereket szeretném minél hamarabb.
2009. jan. 22. 15:18
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Nekem annyiban könnyebb, hogy a mi kapcsolatunk nem ilyen jó. Hát az az érzésem, hogy TE fog kelleni lépj, a párod nem biztos hogy elmondja neki, amit kéne. Esetleg elmondhatod neki, hogy úgy érzed, itt az ideje a gyerekszoba berendezésének, és hogy az elképzelésetek szerint az ő bútorai kikerülnének. De gondolod, ez ugye nem gond, mert ott a párja, és akkor átszállítanátok mindent oda.


Nem irigyellek. Légy ügyes!

2009. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

11 éve vagytok együtt a pároddal,és nincs közös lakásotok?

Hát bocs,de én ezt nem értem.Ha meg anyós is úgy szeretne benneteket,ahogy Te őt,akkor rátok,a Ti érdekeitekre is gondolna,nem csak önző módon a magára.Ezt értelmes ember tudja,hogy a fiataloknak külön életre van szükségük,és nem telepszik rájuk.Neki kellett volna már rendezni a dolgokat rég.Azért ez a helyzet bárminek nevezhető,csak rendezettnek nem.És ezt anyósod pont úgy tudja mint Ti.

2009. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és tulajdonjogod is van a lakásban,vagy csak a pénzedet költhetted rá?Mert nem mindegy.
2009. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Tulajdonjog nincs, csak a pénzem van benne; de ha mennem kellene, akkor mindent viszek. Szüleimre bármikor számíthatok. De ez nem fog előfordulni.
2009. jan. 22. 17:45
 25/42 anonim ***** válasza:
69%
Én a mumus vagyok, aki hagytam anyósomat fázni: a rokonok, akik picit nyitottabbak, megkérdezték tőle hogy ha neki van haszonélvezeti joga és semmit bele nem fektet a lakásba, nekem pedig tulajdonjog nélkül is minden pénzem ráment a felújításra, akkor miről beszélünk? Egyszerűen dobd ki. Tényleg észre kéne vegye magát. Ez nem normális, hogy ennyire ne érdekelje őt a TI életetek!
2009. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
A 17:37-nek: látod erre még nem is gondoltam. Mondjuk szüleim folyamatosan azt mondják, hogy képmutató, és sosem fog elköltözni. Lehet az is baj, hogy túl jól érzi magát itthon, mindent megteszünk neki érte, hisz szeretjük; de lehet hogy kár volt.
2009. jan. 22. 17:49
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Hát elgondolkodnék a helyedben pár dolgon az tuti.Én nem ismerem a párodat lehet,hogy szeret Téged,és jó ember,de akit szeretek annak az érdekeire is gondolok.Most képzeld el,ha szülnél egy babát,esetleg eleged lenne akár anyósból,akár a fiából,mehetnél haza a szüleidhez semmi nélkül.Vagy esetleg évekig pereskedhetnél velük.A Te életed sem ér kevesebbet az övükénél.És ha már együtt élitek,akkor legyen már jogilag is közöd a dolgokhoz.Anyósod azért nem akar lakást cserélni,mert akkor esetleg már neked is részed lenne benne.Alattomos szerintem.Beszélj a pároddal ezekről a dolgokról.11 éves kapcsolatba nem itt kellene tartanotok.


Remélem jól alakulnak a dolgaitok,üdv

2009. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Mondhatni diákszerelem, így nem vagyunk túl "öregek" 25-28; viszonylag későn költöztünk össze. Lehet abban valami, amit mondasz. Bár páromban teljesen megbízom. Neki sem lehet könnyű, hiszen az anyukája nevelte fel, miután apukája meghalt. Hát mindegy, most már rövidre kell zárni a történetet mielőtt összejönne a baba.
2009. jan. 22. 18:17
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg egyszerűen próbáljatok meg lakást venni,hitellel vagy anélkül.és ezt mondd meg anyósnak is,hogy úgy gondoltátok vesztek egy lakást és elköltöztök mert saját életet akartok,és ez így minden csak az nem.ha anyósnak van egy kis esze,kapcsol és lépni fog.ha meg nem,akkor igen is menjetek ti,és ne foglalkozz vele hogy hogyan él meg.őt érdekli egy percet is a ti sorsotok?gondol arra hogy van e magánéletetek?vagy hogy miből fizetsz mindent?hát nem!akkor te se foglalkozz vele.ahogy leírtad a dolgot,én úgy érzem hogy csak magával törődik.ha közlitek hogy költöztök,hidd el nem lesz olyan hülye hogy kockára tegye a megélhetését.csak egy járható út marad számára:a párjához költözik,ha csak nem akar éhen halni.én ezt tenném a helyedben.kezdd el körbe írni a dolgot:nézegesd előtte a lakáshiteleket,lakásokat,esetleg kérd ki a véleményét némelyikről,úgy is rá fog kérdezni.higgy nekem!!!majd írd meg mi lett!
2009. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Hát majd igyekszem, de holnapra még ne várd:)
2009. jan. 22. 18:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!