Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjemet?

Hogyan vegyem rá a férjemet?

Figyelt kérdés

Nagyon agilis ember, sokat dolgozik, mellette egy egyetemet is bevállalt, pedig nem huszonéves már.

Sok jó fej külföldi (de itt élő) barátom van. Ő is kedveli őket, de nem beszél angolul, így félig-meddig érti a beszélgetéseket, nekem pedig állandóan figyelnem kell, hogy mindent fordítsak neki. A kevéske angoltudását se használja, pedig már a barátaim is bíztatták. Mondták, hogy ha kiröhögnék az angolja miatt, nyugodtan kiröhögheti ő is őket a magyarjuk miatt (kb ugyanannyira beszélnek magyarul, mint ő angolul - keveset és hibásan, de mégis használják és próbálkoznak).

Mindemellett magánban angolt is tanítok, számtalan alkalommal ajánlottam, hogy ha már együtt él egy angoltanárral és ingyen tanulhat - bármikor zaklathatna vele, de mindig kihúzza magát alóla.

Majd egy-egy összejövetel után panaszkodik, hogy nem érezte jól magát, bár aranyos volt mindenki, zavarja, hogy nem tud bekapcsolódni a beszélgetésbe.

Egy év múlva külföldre költözünk - ottani nyelvtanfolyammal kezdünk (nem angol az ország nyelve), de addig se ártana legalább angolul tudnia.


Mindenki támogatná, a külföldi barátaim is (nekik lelkesen segít a magyarban), én bármilyen lehetetlen időpontban állnék a rendelkezésére. De zavarja, hogy nem beszél jól... hja, én se így születtem, megtanultam. Soha senki nem szólta le, ha hibásan mondott valamit, inkább bátorították, dicsérik, ha csak egy szót is kimond.

Mi a fenét csináljak vele?


2010. dec. 16. 03:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kellene erőltetni...


Ha úgyis külföldre költöztök, ott majd rákényszerül a hétköznapi életben megtanulni angolul! Meg fogsz lepődni, milyen hamar megtanulja majd.


Itt most az a baj, hogy gátlásos megszólalni, külföldön ez a gátlás hamar feloldódik majd és előjön mindaz a szókincs, amit eddig tanult, de nem használt!


Én is pont így voltam!... :-D

2010. dec. 16. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne eroltesd Ot. Majd amikor kint fogtok mar lenni kulfoldon, akkor hidd el, hogy nagyon gyorsan megfogja tanulni a nyelvet, mivel ra lesz kenyszerulve.

Jelenleg sem kellene Neki leforditani a beszelgetest, ezzel Te rontottad el pl.

Ha nem erti meg, akkor kerdezzen meg Teged, de ne fordisd le neki a beszelgetest!

En igy tanitottam meg a paromat magyarul!

2010. dec. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy rákényszerülve érzi majd magát külföldön, hogy megtanulja a nyelvet, hiszen most is fordítasz és tolmácsolsz neki mindent. Meg hát, hallottam én évek óta Németországban élő magyarokról, akik még most is csak annyit tudnak kb., hogy "guten morgen".

Szerintem jó lenne a mindennapokba belevinni az angol tanulást. Pl. mintha egy gyereket tanítanál. Ki lehet post-ittel rakni a tárgyak nevét, reggel kérj tőle angolul kávét, vagy bármilyen egyszerű tőmondatot (pl. amit gyakran mondasz, köszönés)mondj csakazértis csak angolul.

Hátha bejön.

2010. dec. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!