Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most mire véljem?

Ezt most mire véljem?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeserdtem, mert úgy érzem, hogy nem számitok.

Apa és anya külön élnek. Nem vet meg minket a pénz, ahogyan apát sem. Pár hónapja viszont apa kapott egy bizonyos összeget. Úgy volt, hogy abból vesz nekem anyával közösen egy telefont.(a mostani elromlott) Viszont anya mondta nekem, hogy apa nem tudja kifizetni a telefont mert,hogy elfogyott a pénze. Nagy a valószinűsége annak hogy mindet a barátnőjére költötte. Nagyon rosszul esett ez, mert igy valószinű hogy semmit nem kapok karácsonyra, mert nekem csak a telefon lenne nagyon fontos. Direkt nem kértem semmi mást mert tudom, hogy nincsen pénzük. Anya egyedül nem tudja megvenni. A helyzet az, hogy vagy kapok pénzt mindenkitől karácsonyra, vagy nem.

Sosem volt még ilyen karácsonyom...

Ti hogyan reagálnátok ha megtudnátok, hogy nem kaptok semmit, mert az apátok elköltötte a pénzét egy nőre?


2010. dec. 12. 13:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Én nagyon szivesen vállalnék diákmunkát csak az a helyzet hogy reggel 5től délután 4.ig suliban vagyok. Másik városban tanulok.2óra az út. Hétvégén szintén nem nagyon érek rá. Viszont téli szünetben gondoltam rá, hogy keresek valami munkát.

Neten szoktam eladni dolgokat, bár nem sok pénz gyűlt össze eddig,3000ft.


Aki azt irta hogy gyerekes vagyok és önző, az miből gondolja hogy az vagyok? Direkt irtam, hogy nem kell más ajándék csak azért hogy vegyenek valamit. Majd szép apránként összejön a pénz rá. Nem kell semmi fölösleges dolog, mivel hogy alig van rá pénz. Ezért minden évben úgy volt hogy csak azt kértem amire valóban szükségem van.


Előfizetéses nem leszek, anya nem engedi.

2010. dec. 12. 13:43
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát... ez necces kérdés. Apukádtól elég gerinctelen dolog volt, ha tényleg a nőjére költötte el (mert azt mondod, valószínű, ergo nem biztos... az is lehet, hogy vmi hirtelen kiadása támadt, csak nem feltétlen akarta az orrotokra kötni, pl. elromlott náluk vmi, vagy vmelyikük megbetegedett, és gyógyszerre kellett a pénz... meg az is kérdés, hogy mekkora összegről van szó). De én is azt tudom ajánlani, hogyha olyan fontos neked az a telefon, akkor keresd meg rá a pénzt... menj el diákmunka-szövetkezethez, ott biztos találsz vmi munkát, valszeg olyat is, ami közel van a lakóhelyedhez... én eddig csak nyaranta dolgoztam, de amit az alatt a durván két és fél hónap alatt általában összeszedtem, abból már futotta pl. egy jobb, nem kínai táskára pl., szval annyi munkából egy telefont is simán ki lehet fizetni (mert gondolom, ha ilyen az anyagi helyzetetek, akkor nem okostelefonra meg többtízezres cuccokra fáj a fogatok...).
2010. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocs, amikor írtam, akkor még nem válaszoltál...
2010. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem:

1. az apja nem arra költi a pénzét amire akarja, mert van gyerek, köteles támogatni, ha akarja ha nem, ha nincs pénz, teremtse elő, az a dolga. Nem az anyja csinálta egyedül...már bocs.

2. egy mobil nem luxuscikk, a mai világban az a ritka ha valakinek nincs. Szerintem a szülők is nyugodtabban lennének, ha tudnánk, hogy mindig minden körülmények között el lehet érni a gyereket. Vagy ha valami baj történik, tud segítséget hívni. Nem viccből találták fel...

Különben sem azt mondta, h. 50 ezer Ft-ért szeretne mobilt, csak, h. szeretne egyet, nem létezik, h. anyu apu mama papa, nagynéni nagybácsi nem tudnák összedobni azt a néhány ezer forintot.

De előbb tényleg derítsd ki, h. biztosan a nőre költötte-e, utána kiakadhatsz:))

2010. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszoló irta, hogy meg kéne csapni mert hogy telefont kérek karácsonyra...

Ezt most te komolyan gondoltad? Miért olyan nagy baj neked, hogy azt kértem karácsonyra?


Egyébként anya mondta, hogy a nőjére költötte a pénz.

Többször volt már olyan, hogy rá költötte azt a pénzét....

2010. dec. 12. 13:48
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne hallgass rájuk! Gondolom nem egy 150 000 Ft-os telefont akarsz hanem csak egy szolidat amivel telefonálhatsz meg sms-est küldhetsz.Na igen Apukádtól ez nem volt szép dolog de szerintem a Te részedről ez csak egy feltételezés hogy a nőjére költötte el. Próbálj meg finoman kérdezgetni efelől.De az is lehet hogy közbejött neki valami váratlan kiadás vagy bármi. Abban viszont egyetértek az előttem szólókkal hogy próbálj valamit dolgozni akár csak kutyasétáltatás,hólapátolás vagy öregeknek bevásárlás de már az is több mint a semmi és ezzel Anyukádnak is segítesz.Boldog Karácsonyt kívánok neked még ha nem is szereted annyira.

2010. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
3000-ért már lehet venni prepaid telefont, ha nincs pénzed, ne flancol
2010. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, de igazából nem a telefonom van a hangsúly, hanem azon hogy apukám elköltötte a nekem szánt pénzt. Mert meg volt beszélve hogy karácsonyra anyával összedobják nekem a pénzt ajándékra. Igy direkt nem kerestem munkát, hogy megtudjam venni magamnak. Egyébként hamarabb meg akartam venni a telefont, csak anyáék mondták, hogy majd ők meg veszik nekem. És ezért esik ez rosszul nekem, mert úgy érzem, hogy a barátnője fontosabb mint én...
2010. dec. 12. 14:32
 19/19 anonim ***** válasza:

Van bizonyíték arra, hogy tényleg a barátnőjét helyezi előtérbe, nem téged?

Említetted, hogy anyukád mondta. Egy válás után többnyire a másik félről nem feltétlenül pozitív dolgokat mondanak. Nem lehet, hogy anyukád csak mérges apukádra és azért mondta?


Azért is gondolom, mert a férjemnek hasonló korú lánya van, mint te. Az anyja jól keres (meg jól költ:)), de természetesen a férjem is költ a gyerekre, ha bármit kér a lánya és nem baromságról van szó, akkor megvesz neki mindent.

Viszont volt olyan eset, hogy az anyuka magának kérte a pénzt (háttér: vett 1 misiért egy jacuzzit, viszont a lány iskolai tandíja, amiben a válásnál megállapodtak, hogy ő fizeti, egy éve nem volt befizetve). Ekkor mondtam a férjemnek, hogy neki ne adjon, hanem vagy direktben fizesse be a tábort/iskolát/különórát, vagy a lányát fogja kézen és ő mutassa meg, hogy mit szeretne. Ezért hívják gyerektartásnak és nem asszonytartásnak. Na ezen az exfeleség bedurrant és persze a lányhoz már úgy ért oda a történet, hogy én az apját pénzügyileg ellene hangolom.

Annyiból szerencsém volt, hogy a lány elég jól ismerte a helyzetet ahhoz, hogy fel tudja mérni - így nem is hitte el, pláne, hogy én is szoktam neki pénzt adni, ha kér.

2010. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!