Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a jó meny? Anyósok...

Milyen a jó meny? Anyósok írjatok, menyeknek okulására!

Figyelt kérdés
Azért írom ki a kérdést, mert mindig csak a mi menyek panaszkodunk, de lehet azért, mert nem is tudjuk igazán mit vár el tőlünk az anyós.
2010. dec. 11. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

szia!


Én csak leszek anyós, de megfogadtam hogy tanulok az anyósok hibáiból, és csakis egy lesz a lényeg: szeresse a fiamat , (tisztelje, ne használja ki )illetve a fiam is szeresse. Emellett lehet alacsony, magas, kövér, sovány, féllébú, szemüveges....mindegy!

2010. dec. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Én ugyan meny vagyok, de azt hiszem, tökmindegy, milyen egy meny.

Egy hónapig laktunk anyóséknál. Hiába vagyok neki az "egyik kedvenc menye", elismeri, hogy jó párja vagyok a fiának, mégis amikor ott laktunk, nem értette, hogy miért nem viszem neki ágyba a reggelit. Mert ő mindig ezt csinálta és a fia ehhez szokott hozzá.

Mondtam, hogy azért nem, mert nekem nem a fiam, majd a fiamnak talán én is ágyba viszem a reggelit. Láttam rajta, hogy nem érti.

Sok hasonló dolog volt, elég nehéz természetű a párom és az anyukától mindig azt hallom, hogy hagyjam rá, csináljam meg neki, stb. Egyszerűen olyan szemmel látja a fiát, ahogy senki más a világon.

Azért költöztünk el egy hónap után, mert éreztem, hogy ha ez így megy tovább, utálni fog. Így most minden rendben.


Szerintem ez a meny-anyós dolog eléggé kibékíthetetlen ellentét, tökmindegy, mit csinál a meny, van egy nagyon rossz cselekedete: "elvette tőle a fiát". Ezzel meg nem tudsz mit kezdeni..

2010. dec. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Nem igaz, hogy minden anyód rossz. Én már alig várom, hogy valaki "elvegye" tőlem a 30 éves fiamat. Engem sem érdekel, hogy milyen a külseje, diplomás vagy takaritónő, sőt az sem hogy előzőleg mig nem ismerte a fiamat mit csinált. Én tőlem lehetett hivatosásos "K" is, ha megbecsüli és szereti a fiamat, és engem sem utál csak azért mert anyós vagyok. Volt egy menny jelöltem, akivel 6 évig voltak együtt. Eleinte jól kijöttünk, aztán ki tudja miért még köszönni sem igen akart. Pedig soha egy rossz szót nem szóltam rá, még a háta mögött sem. Szerintem felébredt benne, hogy az anyóst utálni kell.
2010. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző feleségnek annyira kibírhatatlan stílusa volt, hogy nekem már ki volt aranyozva az út, szerintem bármilyen nőnek örültek volna utána, csak ő menjen :)

Nem keressük egymást túl gyakran (nem utálat miatt, csak így alakult ki), így nincs is min összekapni. Az esküvőnél az anyósom próbált egy-két dologra rábeszélni, de az inkább konstruktív vita volt, mint veszekedés. Mindketten elmondtuk az érveinket,a sarkallatosabb dolgoknál én kicsit elpoénkodtam. Végül félig nevetve mondta, hogy velem nem lehet komolyan beszélni, inkább felhívja apámat. Apám - akit hasonló dologgal győztem meg korábban - meggyőzte az én álláspontomról. (Amikor megtudták, hogy összeházasodunk, kíváncsiak lettek a szülők egymásra és azóta is nagyon barátkoznak, telefonálgatnak egymásnak.)

2010. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!