Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leszek boldog valaha?

Leszek boldog valaha?

Figyelt kérdés

Ez hosszú történet lesz!És tudom,hogy legtöbben ezért el fognak ítélni,de én is tisztába vagyok ezzel és ezért senkit nem fogok lepontozni ha őszinte véleményét írja!

5 évig komoly kapcsolatom volt egy fiuval(Á)miután én meggondolatlanul egy kicsisségért szakítotam vele.Ez lassan már egy éve történt,de eközben követtem el életem legnagyobb hibáit!Amiután szakítottunk az egyik "barátnöm" elcsalt külföldre,mondván hogy van egy jó munkalehetősége a számomra annál a cégnél,ahol ő is dolgozik és ne kínlodjak tovább a szupermarketbe 170euroért mikor 700-at is megkaphatok szállással együtt.Még a repülő jegyemet is ő állta!Nem is tétováztam,neki estem a jónnak kínéző ajánlatnak,mivel othon én kerestem a megélhetősségre valót édesanyámnak és nekem,mert a jó édesapám,amit kereset,mindet ítalra költötte!Amikor kimentünk a "baratnöm"barátjánál(B) száltunk meg(nem is tudtam,hogy az is van neki)!Ültünk két napot othon,mire aztán rákérdeztem,hogy mikor kell kezdjek,erre azt a választ kaptam"-még nem tudom".Aztán kérdeztem tőle "-te mikor kell dolgoz?"a válasz ez volt"-ó,hát nem akarok ide vissza menni dolgozni,mert a régi munkások kihasználnak"(idövel kiderült,hogy nem is dolgozot)!Így teltek a napok,esténként kijártunk üditözni,ahova jött velünk B barátja is.4 nap után egy reggel azzal fogadott a "barátnöm",hogy ne haragudjak,de nem kapunk munkát és a barátját zavarja,hogy naluk lakom!"-de hova menjek?"kérdeztem,"este megyünk egy hotelba valaki ismerösökkel és megkérdezem,hogy átköltözhetsze hozzájuk"volt a válasz.Este elmentünk a hotelbe,hát a két ismerös két 40körüli férfi volt,na a kettő közül kellett volna egy nap alatt választanom,hogy kihez költözek.De a választás helyet megállás nélkül sírtam,hogy meg se tudtam szolalni.Aztán este jött megint B barátja C,akit már az elsö nap után rendes embernek tudtam jellemezni,meghalotta,hogy sírok és néhány kérdése után nem kapot kielégítő választ megkért,hogy menjek vele.Erre B mérges lett és nem akart engedni,mondván,hogy már van akihez költözem(szinte verekedés lett belőle)végül aztán elmentem vele,mert rájöttem,hogy el akarnak adni:(Nem is bántott,jol bánt velem,el meséltem neki mindent,hogy miért jöttem és hogy még othon is lemondtam a biztos munkahelyemről,erre ő megsajnálta édesanyámat és pénzt is küldött neki,így ment két hétig s miután ő sem talált nekem munkát,haza küldött evvel a búcsúval:"-Köszönöm,hogy takaritottál és főztél nekem,ha haza mész és ugy gondolod,hogy vissza akarsz jönni én szívesen vissza várlak,de akkor meg kell esküdj velem(ő muzulmán és addig nem szabad lányhoz nyuljanak,amíg meg nem házzasodnak)"Haza mentem,nem szoltam senkinek semmit,miután nem kaptam új állást sehol elhatároztam,hogy vissza megyek B-hez.(Othonlétem alatt nem is láttam A-t,mert más városba dolgozott)Vissza mentem és össze házassodtunk B-vel(nem szerettem,még csak nem is tetszett de más választás nem volt),nem dolgoztam,minden héten küldtünk pénzt édesanyámnak,pár honap után teherbe estem!De mindez idő alatt nagyon hiányoltam és sírattam A-t!Mikor a terhességem harmadik honapjában(jelenleg 5honapos terhes vagyok)jártam,haza voltam látogatoba,ahol szüreti bált tartottak.Én is elmentem a testvéremékkel és A az igazi szerelmem is ott volt,fel is kért táncolni,táncközbe fülembe sugta,hogy még mindig nagyon szeret és elkezdett könnyezni,majd bocsánatot kért tőlem és ki ment.Rá 5 percre a testvérem megkért,hogy menjek ki hozzá A-hoz és beszélgessek vele,de ahogy kimentem elhuzott egy árnyékos helyre(ne lássanak,mert már mindenki tudta,hogy férjnél vagyok és még terhes is)a karjaiba ragadott és így sírtunk megállás és szó nélkül kb.2oráig!!!Aztán még esténként találkoztunk és mondta,hogy ő vissza akar kapni,csináltassak abortuszt és menjek vissza hozzá,mert ő nem tud sehogy sem elfelejteni,sőt még jobban meg szeretett,de én is ugyanigy éreztem és érzek iránta!Bele is mentem a tervbe,igaz akartam is meg nem is hisz első gyermekemről van szó,de aztán végül nem lehetet,mert már nagy volt a baba és nem válalták a dokik!Aztán pár nap mulva,mikor mondtam neki,hogy megyek vissza a férjemhez,azt mondta,hogy ne menjek,mert ő így is elfogad gyerekkel csak velem lehessen!Aztán abban egyeztűnk meg,hogy még vissza megyek B-hez s mikor haza megyek szülni,akkor végleg othon is maradok,mert arra már édesanyám is intézheti a nyugdíját(legalább amíg nekem lesz munkahelyem,addig legzen miböl megéljünk!És így maradtunk el,én vissza jöttem a férjemhez,aki megvan bolondulva a gyermekért,alig várja,hogy már láthassa.Minden nap mig a férjem munkába van telefonon beszélünk A-val!(Ez nagy szemétség az én részemről,amit a férjemmel művelek,hisz teljesen kihasználom,de nincs más választásom, A-nak pedig nincs biztos munkahelye)Most gondolkodom ,hogy mit csináljak ha haza megyek szülni,vissza jöjek a férjemhez,aki íránt csak nagy hálát érzek,megszeretni nem tudtam,mert teljesen különböző a kulturánk,a gondolkás pl:nem vehetek föl rövid nadrágot és kivágott nyakú bluzot,olyanrol,hogy nyáron fürödjünk a tengerbe szó sem lehet...stb,stb!vagy maradjak othon avval akit igazán szeretek és akivel szabadnak érzem magam!Az utobbi-val az a baj,hogy a gyermek nem fogja megkapni mindazt amit a férjem adhat neki,de az sem lenne szerintem jó,hogy olyan családba nevelkedjen,ahol a szeretetnek semmi köze!Most nagyon megkönnyebültem,hogy végre ami a szivemet nyomta kimondhatam,mert senkinek nem merek semmit mondani,hogy mi is van a szivem mélyén,sokszor ugy érzem összeroskadom!Lehet a jó Isten teszi mindezt velem,azért amiket csinálok!Ha így megy továbbra is nem tudom mi lesz velem,de jó nem az biztos,mert nem birom a szenvedést!!!


2010. dec. 9. 21:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
nem
2010. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes és bonyolúlt szituáció! Én maradnék a férjem mellett, szeret és tisztel téged, szereti és törődik a gyereketekkel is.Mostmár amit főztél edd meg, jó!
2010. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehetni lehetsz. Csak ki tudja mikor.


Te a könnyebb utat választottad azzal, hogy hozzámentél ahhoz a férfihoz akit nem szeretsz, csak azért mert anyagi biztonságban vagy.

Most pedig gyötrődsz...

2010. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon érdekes történet!Szerintem probáld meg elfogadni ami most van hogy a férj és a pici ottvannak.

Ki tudja h az itteni udvarloddal müködne e a dolog hosszútávon,lehet h nem érné meg feladni érte mindent.

Amúgy nem lehet tudni h a férjednél mi a szokás,azt nem akarod gondolom h a kicsit elvegyék töled.Szerintem ne is nagyon tartzsd a kapcsolatot a régi fiuval mert ha kiderül lehetnek belöle bajok.Probáld meg a pozitiv dolgokat nézni akár azt h megvan a hátteretek és egy szeretö férj.Szerintem tarts ki és lehet idővel majd utánajársz dolgoknak és akkor tudsz lépni másfelé.

2010. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem biztos, hogy tökéletesen boldog lennél azzal, akit egyszer már elhagytál. Inkább a kényelem a férjeddel.
2010. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Hűűű, jó hosszú és kalandos a történeted. Én tuti hazajönnék a szerelmemhez. Csak abban nem vagyok biztos hogy a muzulmán vallású férjeddel ezt tutira élve megúsznád-e, ha elhagynád őt.

Ha a pénz miatt variálsz, akkor tuti nem olyan nagy az a szerelem, mint amilyennek elképzeled. Egy gyereknek nem elsősorban anyagi javakra van szüksége, hanem szeretetre. Innentől kezdve sztem tök mindegy, mit tud neki adna anyagilag a férjed....


lehetsz boldog, de sztem két módon:

1. elfogadod a férjed szeretetét, kultúráját, teljes szívedből, és viszonzod is azt

2. ha hazajössz a szerelmedhez, és a férjed erre áldását adja, nem fog terrorizálni, nem kötözködik a gyerekkel kapcsolatban, stb. stb. Amit kizártnak tartok.


Így kívülállóként is úgy gondolom, hogy mocsok helyzetben vagy. Megnyugtató válaszom sajnos nincs. Nem ítél el sztem senki, de segíteni se fogunk tudni. :S


Térj meg, és kérd Isten segítségét, adjon neked bölcsességet egy jó döntéshez.

2010. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előzővel...

Nem akarlak megsérteni, te egy jószándékú embernek tűnsz az írásod alapján(bár a helyesírásod és a fogalmazáskészséged szörnyű...), de olyan dolgokat teszel, hogy az eszem megáll...Gondolkodni vagy valami?? Nem szokás? Butaságot butaságra halmozol, és utána próbálsz kimászni abból, amiből nem lehet...

Saját terveid nincsenek, nincsen agyad?? Miért mindig azt veszed el, mait mások nyújtanak neked. Nem rendelkezel önálló döntéshozatali képességgel. A férjedtől meg az életben nem szabadulsz, ha olyan bigott vallásos. Pláne, hogy már útban van a gyerek.

A szerelmednek meg nincs semmije, mit gondolsz, miből élnétek majd meg? Ha neki több esze van/lenne, akkor talán.

Minden jót kívánok neked, de ha még a szerencse is eláll mellőled, neked nem lesz valami szép életed...

2010. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Remélem, ezt csak azért írtad le, hogy kiöntsd a szíved, és nem interneten, vadidegenektől vársz megoldást.

Amint látom, több nagy hibát is elkövettél egymás után. Pl. nem lett volna szabad kimenned külföldre egy olyan állás miatt, amiről semmit nem tudtál. Ha már kimentél, abban a pillanatban, amint kiderült, hogy valami nem stimmel, haza kellett volna jönnöd. Nem kellett volna visszamenned egy olyan férfihez, akit nem szeretsz, ráadásul ki is vagy neki szolgáltatva és még csak igazán jól sem érzed magad mellette és nem kellett volna hozzámenned. Ráadásul el akartad vetetni a közös gyereketeket a férjed beleegyezése nélkül? Ez tisztességtelen vele szemben! Nem tudom, hogy végtelenül naív és befolyásolható vagy-e, vagy csak felelőtlen, vagy egyszerűen képtelen vagy érett, felnőtt nő módjára gondolkozni. Nem ítéllek el, ne érts félre, én is sok hibát követtem el az életben, mint mindenki.

De most már itt az ideje, hogy felelősséget vállalj a tetteidért, és dönts az életedről és a gyereked életéről. Sajnos mindenképp össze fogod törni valaki szívét, de mindenképp döntened kell, én nem mondhatom meg neked, mit, de jól gondold meg, mert ez a kettős játék senkinek nem lesz jó hosszú távon.

2010. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
Bármelyik férfit választod, egyikkel sem lesz fenékig tejfel. Vagyis mindkét esetben lesznek nehézségek, ebben biztos lehetsz. Első körben próbáld megismerni jobban a férjedet, az a fontos, hogy az értékrendetek hasonló legyen, akkor le lehet küzdeni a különbözőségeket is. Akkor tudnál legjobban kijönni a helyzetből, és helyesen dönteni, ha külön lennél egy ideig, hogy át tudd gondolni a döntést. Egy pár napra haza tudsz menni a szüleidhez, hogy ne találkozz egyik pasival sem, és tiszta fejjel átgondold az egészet.
2010. dec. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Hát először is kedves barátnőd van, és remélem ez már a múlt, mert konkrétan neki is köze volt, hogy feladtad az itteni életed! Hagyd az ilyen barátokat!


A picit semmiképp ne hagyd el, ő nem tehet semmiről, és ha te nem tudod majd nevelni, rossz és szörnyű érzés, de hagyd az apjánál, és próbálj emberi kapcsolatot kialakítani a férjeddel, hogy válás után ne szakítsa el tőled a babát teljesen.


Viszont ami fontos, hogy férjeddel is és a szerelmeddel is beszélgess el. Kezd a szerelmeddel, és csak akkor kezd el lépéseket tenni, ha biztos vagy benne, hogy keres rendes munkát, nem ver át stb stb. Ha bízol benne muszáj leszel elmondani a férjednek, hogy mi a helyzet. Ha annak idején megértette a helyzeted talán nem annyira rossz ember, hogy ezt ne értené meg, konkrétan így ahogy nekünk leírtad mond el neki is. Őszintén. Gyerekelhelyezéssel tuti lesznek bonyodalmak, de arra támaszkodva hogy akkor kedves volt veled akkor megértő lesz. Legyél őszinte vele mégha esetleg nagyobb bonyodalom is lenne, hisz végülis segített rajtad és anyukádnak. Sok sikert!

2010. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!