Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam 15 éve...

Nem érzem jól magam 15 éve tartó házasságomban, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Elvileg boldog házasságban élek, 2 gyermekünk van, anyagi gondjaink sincsenek. Hónapok óta azt érzem, hogy valami hiányzik az életemből, szeretnék más férfiakkal ismerkedni. Pedig jól megvagyunk a férjemmel, én mégis valaki másra vágyom, és nem tudok mit kezdeni ezzel az érzéssel. Próbálok küzdeni ellene, de végül mindig azon jár az eszem milyen lenne valaki mással. Nagyon szenvedek legbelül, hogy mért vannak ilyen érzéseim, és nem tudom mit tehetnék, hogy jobb legyen. Elmúlik vajon ahogy jött?
2010. dec. 9. 08:32
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

A házasságok egy részében előfordul, amit írsz. De nem szabad (érdemes) egy egyébként jó házasságot kockáztatni avval, hogy esetleg megcsalod a férjed.

Ma már több megoldás is van arra, hogy átlendülj ezen a mélyponton. Ilyen a pszichológus lehetősége, párterápián is részt lehet venni, és ma még nem annyira ismert, mégis nagyon jó módszer a mediáció.

Az a fontos, hogy semmiképp se tartsd magadban a problémáid,magától nem fog elmúlni, csak legfeljebb megpróbálod elnyomni ezt az érzést. Ez sokszor fizikai betegségek okozója is lehet.

2011. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 JHVH válasza:

A feleségemmel azóta van igazán jó kapcsolatom mióta elkezdtük tanulmányozni a Bibliát.Ez sokat segít hiszen a benne leírt alapelvek segítenek hogyan tekintsünk tisztán a házastársunkra.Erkölcsi iránymutató és rendkívül megelégedettséget tud eredményezni. Csak ajánlani tudom!

Jehova Tanúi ingyen segítenek neked ebben. Nekünk csak a javunkra szolgált:))

2011. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Te dolgozol? A gyerekek hány évesek?
2011. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Utolért téged a monotonság, a megszokottság.

Mással is utolérne hidd el. Eleinte persze jó lenne, érdekes, izgalmas , ugyanakkor mégsem, mert nem helyes cselekvés. Értem a zavarodat, de szerintem egymással próbálkozzatok, ne mással. Mondd el neki hogy hiányzik a múlt, kicsit elevenítsétek fel. Beszélgessetek erről, csak úgy lehet változtatni. Mondd, hogy ez neked most nagyon fontos, mert nagyon kivagy érzelmileg úgy érzed. Szerintem elfog múlni, főleg, ha tesztek érte. Egyébként más is érez így, de mivel megfogadtuk, megtartjuk azt.

A bűntudattal rosszabb lenne élned, ha megcsalnád, vagy akár ha külön mennél is tőle. Remélem elmúlik, sikerül dolgoznotok, hogy szép pillanatokat felelevenítsétek. Fantáziálni szabad.

2011. ápr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. Férjem mondta, hogy oké, valószínűleg már sokat voltunk egymás szájában, menjek el kicsit többet, barátnőkkel, mozduljak ki.

Bár régebben nem voltam bulizós, belecsaptam a lecsóba. Flörtöltem is pasikkal, az egómnak jót tett (férjem tudtával), de más nem történt.

Három hét után olyan voltam, mint akit kicseréltek és magától megoldódott minden probléma is.

2011. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Sajnos azóta sem javult a helyzet,nekem nagyon hiányzik hogy elmehessek kikapcsolódni valahová egyedül, még ha csak vásárolni is, de ezt a párom soha nem nézi jó szemmel. Nem dolgozom már 4 éve, hiányzik a munka is. Gyötrődöm nagyon,és nem találom a megoldást....

2011. ápr. 29. 15:32
 37/47 anonim ***** válasza:

Teremtsd meg a lehetőségét egy jó beszélgetésnek. Lehet, hogy először mindketten furcsának és kényelmetlennek találjátok, mert gondolom elszoktatok az őszinte beszélgetésektől... De e nélkül nem fogsz előre jutni, max csak lejjebb.

Lehet, hogy a férjed is ugyanígy szenved. Próbáljatok egymásra hangolódni - de nem egymást hibáztatva a jelen helyzetért, hanem egymásra koncentrálva, megérve beszélgessetek róla.

Akár elmenve otthonról, akár otthon egy pohár bor mellett (nyugodt körülmények között.) Talán jobb előre "figyelmeztetni" a férjed, hogy szeretnél komoly dologról beszélgetni vele.


Lehet, hogy túl idillinek hangzik, DE ha meg se próbálod, nem lehet nyugodt a lelkiismereted, sőt...

Drukkolok Nektek!

2011. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Ja van egy elég jó film hasonló helyzetű párról. Youtube-on fent van, keress rá: Tűzálló, vagy Fireproof néven. Igazi "receptek" vannak benne! Könyvben is elérhető, nagyon jó!!! Akár nézzétek meg együtt és utána beszélgessetek!

(Előző voltam)

2011. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Én próbálok beszélni vele, de nem érti meg a helyzetemet. Ő állandóan dolgozik, itthon mindene megvan, ezt meg is érdemli, de az én vágyaim nem érdeklik. Nagyon közel állok hozzá hogy megcsaljam, pedig tudom hogy ez nagyon rossz megoldás, de annyi mindent megpróbáltam már.
2011. ápr. 29. 20:25
 40/47 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy arról van szó, hogy nem érdekli, hanem egyszerűen nem tudja átérezni. Az én férjem miután sokszor beszélgettünk, hogy mennyire várom, már gyerekek után, hogy dolgozhassak, egyszer még ezek után azt mondta, hogy Ó jövőre könyebb lesz, mert a gyerekek hosszabban lesznek már suliban, több szabadidőm lesz. Kiakadtam. Falnak beszéltem eddig ? Mondom épp erről van szó a sok szabadidőből van elegem. Tartalmasabb életre vágyok újra. Ugyanakkor mikor kiadásaim voltak akkor azt mondta, hogy a sok itthonlevés teszi. És ebben van valami. Nem tudsz, vagy miért nem dolgozol ? Pedig tényleg az ember ebben a szituban ahol most vagy már el sem hiszi, hogy csak az a baja, hogy sokat otthon van, begubózik. Ha dolgoznál mindjárt lenne szociális életed újra, lenne este miről beszélnetek, a te hangulatod visszatérne, és az kihatással van a férfiakra is. Én magam megtapasztaltam. De voltam nagyon borulátó is, de be kell lássam aki ezt mondta nekem, igazuk volt. Inkább dolgozni próbálj, megértetni ezt vele, hogy fontos, hogy emberek közt legyél nem megcsalni, hanem hogy az épészt fent tudd tartani. Beszélgetés !!! Ki lehet ebből jönni megcsalás nélkül !
2011. ápr. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!