Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam 15 éve...

Nem érzem jól magam 15 éve tartó házasságomban, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Elvileg boldog házasságban élek, 2 gyermekünk van, anyagi gondjaink sincsenek. Hónapok óta azt érzem, hogy valami hiányzik az életemből, szeretnék más férfiakkal ismerkedni. Pedig jól megvagyunk a férjemmel, én mégis valaki másra vágyom, és nem tudok mit kezdeni ezzel az érzéssel. Próbálok küzdeni ellene, de végül mindig azon jár az eszem milyen lenne valaki mással. Nagyon szenvedek legbelül, hogy mért vannak ilyen érzéseim, és nem tudom mit tehetnék, hogy jobb legyen. Elmúlik vajon ahogy jött?
2010. dec. 9. 08:32
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

"Elvileg boldog házasságban élek. Jól megvagyunk a férjemmel. Én mégis valaki másra vágyom."


Ez nekem sem jön valahogy össze. Ha másra vágysz, más pasira, akkor nem boldog a házasságod. Szerintem meguntad a banánt, ennyi. Hogy mit tehetnél? Elfojtani nem tudod az ilyen vágyakat, az biztos. Minél többet kapálózol ellene, annál jobban fog a mások utáni vágy felmerülni benned. Ha a helyedben lennék, akkor megpróbálnám a férjemben újra megtalálni azt, amiért hozzákötöttem az életem. Ha ez nem megy, akkor mérlegelned kell, hogy egy általad "boldog házasságként" említett köteléket egy szeretőért kockáztatsz-e.

2010. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Úgy írtam hogy "elvileg boldog", vagyis normális esetben ilyen körülmények között ahogy mi élünk, talán mindenki más boldog lenne, ezért is bánt nagyon,hogy én mért nem tudom élvezni ezt, ami nekem adatott.
2010. dec. 9. 09:38
 13/47 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok!De én nem pasikon gondolkozom,inkább azon,hogy elmenekülök jó messzire,mert már nem bírom!!Van 2 picink 2 éves meg egy 8 hónapos egész nap egyedül vagyok velük,minden rám hárul.De muszáj kitartanom,muszáj a gyerekekért!!Aki édesanya annak vannak kötelezettségei!!Ez van"aki másokat szolgál az lesz igazán boldog"
2010. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
Érdekes ez az élet, akinek meg van mindene mégsem boldog, aki meg küzd a mindennapokban, az meg lehet boldogabb. Nállatok szinte zökkenőmentesen mennek a hétköznapok, nincs benne izgalom, nem kell a célért küzdeni, monotonság alakult ki a házasságotokban. Igen vannak nők, mint én is aki mindent megtettem az első házasságunk megmentéséért még sem sikerült. Belerokkantam ideigileg, mert nem kaptam visszajelzést a férjemtől.És ez egy nagyon nagy hiba. Amikor egy nő azon van, hogy minden flottul menjen,és még azt sem mondják neki, köszönöm, vagy puszit kapjon érte, bele lehet ám fáradni. Én akkor sem a megcsalást választottam, hanem elváltunk. És rá négy évre egymásra találtunk a mostani férjemmel, akivel 10 éve élünk együtt, és értékeli azokat a tualjdonságaimat, amiket az első férjem inkább lerombolt.
2010. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
64%

Nincsenek anyagi gondjaid,unatkozol otthon,nincs semmilyen hasznos elfoglaltságod,ezért vágysz másra!

Az csak ma divatos mese,hogy a gyerekeknek jobb lenne,ha elválnátok! A válás jobban megviseli a gyerkeket,mintha a szülők nem turbékoló galamb módjára élnek!

Keress magadnak valamilyen hasznos elfoglaltságot,pl. menj el segíteni valamelyik karitatív szervezetbe. Ez az idődet is kitölti,és rádöbbensz,hogy neked milyen jó a sorsod. Ezt egy fellángolásért akarod tönkre tenni?

Az élet és a házasság nem mindig ünnep. De a hétköznapokat is lehet tartalmassá tenni,csak akarni kell!

2010. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
Csernus doktortól olvastam egyik könyvében, hogy ilyen esetben meg kell kérdeznünk önmagunktól, hogy mi az, amiért fel tudunk nézni a párunkra. És ha nincs válasz, akkor sajnos csak a biztonságérzet, a kényelem és a konfliktuskerülés nyugalma tart össze benneteket. De ezt a kérdést nekiszegezheted az uradnak is, hogy ő fel tud-e rád nézni. És annyira meg kell tisztelni önmagad és a párodat is, hogy az ő verziójával is tisztában légy.
2010. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem idővel találok valami megoldást amivel nem bántok meg senkit és nekem is könnyebb lesz..
2010. dec. 9. 09:57
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor jön a megszokott történet.

A férj már elkényelmesedett a kapcsolatban, a nő pedig unja az egészet. Egyikőjük sem képes felmérni, mi az amit veszítenek, ha a kapcsolat megszűnik. Számukra az adott pillanatban csak az új nő, az új férfi létezik, azt hiszik, hogy ha mindent felborítva új életet kezdenek, akkor minden jó lesz. Jönnek az afférok, persze ki is derül, elválnak... és pár hónap múlva a kényelmes és unalmas régi házasság felértékelődik. Rájönnek a felek, hogy az új pasi/nő is ugyanolyan, mint a régi volt, vagy rosszabb. Ugyanúgy kiderülnek a turpisságok róla, ugyanúgy nem képes elmosogatni maga után, ugyanúgy fadarab az ágyban, ugyanúgy zsörtölődik. Jön a kérdés: "Ezért borítottam fel 15 évnyi házasságot? Megérte?" De ekkor már késő. Na EZÉRT nem szabad 1-2 év kapcsolat után házasodni. Előbb meg kell nézni, el lehet -e viselni a másikat egy életen át? Szinte kötelező néhány komoly veszekedés, amit ha túlél a pár, már megmutatja, hogy nem futnak majd el a későbbi problémák elől sem. Ha pedig valaki mindenképpen ráunna az aktuális párjára 10-20 év után, az ne házasodjon soha. Annak nem való. Aki viszont képes úgy együtt élni valakivel, hogy az életük nem válik 30 év alatt sem egy dohos szennyes valamivé, azok örökre együtt maradnak majd. A többiek inkább vegyenek macskát.

2010. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
Ilyen eset előfordulhat, de te még mindig szereted a párodat nem? Ha igen, akkor ezt beszéld meg vele és próbáljátok meg feldobni valamivel a kapcsolatotokat nem hagyhatjátok beszürkülni az unalmas hétköznapokban. Passzoljátok le pl nagyihoz egy napra a gyerekeket és otthon legyen egy romantikus vacsitok, estétek, csináljatko együtt közösen dolgokat. Ha hagyjátok, hogy beszürküljön a kapcsolat, akkor nem csoda, hogy nem érzed azt amit régen. Ilyen maitt meg megcsalni nagyon önző és szsemét dolog lenne. Gondolkozz egy kicsit ő a gyermekeid apja ő az, aki rámondta, hogy igen annyira szeret téged, hogy az életét veled élné le. Pont ezzel az emberrel szeretnél kiszúrni? és a saját gyerekeiddel?? Amikor én azt érzem, hogy kezd a kapcsolatomba a régi tűz kialudni, akkor meglepem valamivel a páromat hisz az ő boldogsága nekem sokat jelent.:)
2010. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog, hogy Kínában az emberek még ma sem szerelemből házasodnak.. de nem elégedetlenebbek a Nyugat-Európai modellnél évek múltán sem, ahol illik eszerint választani férjet, feleséget... Mi ennek az oka? 3-4 év után lényegtelen, miért vagy a partnereddel. A lényeg, hogy tiszteld, szeressél vele együttműködni. Szóval a nők élete 80 %-ban a kötelleségeknek való megfelelésről szól, de attól még lehet élvezni!!! Szerintem is kösd le magad, mert ha megcsalod, akkor meg ott lesz a bűntudatod életed végégig. Ha viszont mégsem bírod ki, akkor lehet, hogy rájössz, hogy akivel megcsalod, az bizony mégsem jobb a férjednél. (Nem hiszem, hogy az ellenkezőjére jönnél rá.) Szóval ha mégis megcsalnád, akkor meg ne kösd a férjed orrára, mert utána sose fog már Rád nézni úgy, mint előtte...

Azonban nem hiszem, hogy el kell jutni odáig, hogy megcsald, mert egy-egy randi, chat vagy partnerkereső internetesoldal után rájössz már, hogy a többi férfi sem egy nagy kaland.

A másik szenvedő anyukának, aki otthon van a pici gyerekével meg azt üzenem... , hogy igen, ez rémes, hogy folyton 24 órás melód van... de hát gondolj arra, hogy még milyen cuki, hogy neked mosolyog, és Téged szeret a világon a legjobban!!! És gondolom az első lépteiről sem szeretnél lemaradni:) Amúgy meg persze, én is megőrülök a kisbabám mellett néha és a férjem is kiborító és még a váláson is gondolkozom egy-egy pillanatban.

De a gyerek szereti az apját, és tulajdonképpen velem sem rossz ember. Nem iszik, nem szerencsejátékozik, nem dohányzik, és szeret minket. És nem is impotens, pedig hány ilyen férfival is együttélnek. Ez már egy csomó jó tulajdonság...:D

2010. dec. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!