Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam 15 éve...

Nem érzem jól magam 15 éve tartó házasságomban, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Elvileg boldog házasságban élek, 2 gyermekünk van, anyagi gondjaink sincsenek. Hónapok óta azt érzem, hogy valami hiányzik az életemből, szeretnék más férfiakkal ismerkedni. Pedig jól megvagyunk a férjemmel, én mégis valaki másra vágyom, és nem tudok mit kezdeni ezzel az érzéssel. Próbálok küzdeni ellene, de végül mindig azon jár az eszem milyen lenne valaki mással. Nagyon szenvedek legbelül, hogy mért vannak ilyen érzéseim, és nem tudom mit tehetnék, hogy jobb legyen. Elmúlik vajon ahogy jött?
2010. dec. 9. 08:32
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy egyedül,én ugyanebben a helyzetben vagyok,de màr 31 éve.En is azt érzem,hogy tul sokat tettem ebbe a hàzassàgba,nagyon is sok àldozattal,amit én nem éreztem annak.Aztàn ràjöttem,hogy nincs értékelve egyàltalàn.Hiànyzott és hiànyzik mindig valami az életembõl,amit ugy érzem soha nem kaptam meg.Nem tudok mit tenni,belül ugyanugy szenvedek,és sok embert boldognak làtok,làttam magam körül.Szeret a férjem,de nekem valahogyan màs igényeim vannak.Egy szóval ugy érzem nem érdemelt meg engem.Ha még hûségesek is voltunk egymàshoz mindig.Az évek elszàlltak és a gyerekek kiszàlltak,én egyre jobban üresnek érzem magam.Sportban,zenében keresem a helyemet,mindig is igy volt.A màsik a nyugalom,elegem lett abból, hogy csak én tegyek és feleljek meg.Képtelen vagyok vàltoztatni több ok miatt,de hàzassàgban megcsalni sem tudnàm,nem birnà ki a lelkiismeretem és szerintem a férjem sem.
2010. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
65%

AZ "unalmas férj" vért izzadva eltartja a családot,

míg az asszony egész nap csak unatkozik és a különböző szappanoperákat nézi a tévében...

...miközben álmodozik José Padrafosról...


Ennyire hogy lehetsz önző, hogy azért mert viszket odalent,

felrúgnád a gyanútlan családodat, egy ismeretlen f@sziért!!


Ráadásul innen vársz megerősítést hozzá...


Pedig egyszerűen orvosolható a bajod,

az a neve, hogy UNALOM !!!


Recept:


1) Menj el dolgozni!

2) Vegyél új vibrátort!!

2010. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

11:02

Igaza van!

2010. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
51%

Az iménti kettőt gondolom férfi írta. Aki mondjuk 8 órát dolgozik... míg otthon az asszony kimossa a ruháit, vasal, mosogat, neveli a gyereket, takarít, porszívóz és még vásárol is... ja, és éjjel fölkel a pici babához 3 óránként... Reggel elkészíti a reggelit, a tízóraiját a férjnek, a gyerekeknek, majd kezdődhet a házimunka és csörgőzés...

Máskülönben meg ne kicsinyeljük le más problémáit. Van aki szívesen elmenne dolgozni, ha hagyná a férje, vagy ugye nem az lenne, hogy a pici gyereket valakinek fel kell nevelni és nem feltétlenül a bölcsis néninek...

Segítsünk egymásnak és ne fikázzunk. Általában a tv-t bekapcsolni sincs ideje egy nőnek... és indexet olvasni se. Míg a férj hazajön a napi 8 órájából és pihen..., de tisztelet a kivételnek, van ilyen.

És lehet valaki gazdagon is depressziós meg szegényen is. Ugyanúgy lelki gond mindkettő... és a megcsalás gyökere mindig önbizalomhiányból keletkezik. Akit otthon folyton megerősítenek, hogy ő a legcsodálatosabb teremtény, az nem keresi máshol is ezt... én voltam megcsaló és megcsalatott is házasságom előtt... és tudom, hogy amikor megcsaltak én is hibás voltam (én túl sokat adtam... és már nem kellett neki se a sztriptíztánc se semmi, hanem egy másik nő, akit meg kellett hódítani). Amikor meg én voltam a megcsaló, azt hallgattam, hogy miért nem vagyok vékonyabb... amúgy pedig mindig nagyon vékony sportos voltam... úgyhogy erről ennyit. L26

2010. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
A kérdezõ ha elmegy dolgozni,vagy vibratort vesz,akkor meg van oldva az unalma?Pontosan azok akik dolgoznak,sokkal több esélyük van a megcsalasra,mert a munkahely sokszor ismerkedéssé alakul at.Több a lehetõség,mint a napi monoton otthon létben.Azok a nõk,akik otthon vannak,nem jut idejük ismerkedésre.A dolgozó "vért izzadó férjeknek"viszont igen.
2010. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
27%
Őszintén? Kef.lj félre!
2010. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Talan nem torodsz magaddal eleget, s igy nem ismered onmagadat sem, hiszen az erzelmeiddel sem vagy tisztaban.

Sajnos tul monoton eletet elsz, es ugy eled meg az eletedet, mint egy haztartasi robot, s ez volt a hiba!

A htb-i munkat ellehet vegezni, de lehet mellette "elni" is, es torodni onmagunkkal.

En sem panaszkodhatom arra, hogy rossz anyagi korulmenyek kozott eltem, s a Ferjem is elhagyta azt a tulajdonsagat, vagy szokasat, hogy naponta megdicserje a kulsomet, viszont ez nem is volt fontos, mivel tudtam azt, hogy igazi es oszinte szeretet az, ami kettonket osszekotott.

En nyitottan eltem, megtalaltam a hobbimat, torodtem onmagammal es tarsasagba jartam, olyan baratokat kerestem, Akiknek szinten vannak gyermekeik, igy kozosen csinaltunk programokat pl., de mindig ugy szerveztem ezt, hogy a csaladunk egyutt legyen, de foleg ugy, hogy a gyermekeimet ne hanyagoljam el.

Amikor uszodaba jartam, akkor mar a gyermekeimet is vittem, s Ok is usztak, de En mar a baratnoimmel is lehettem, mig a gyermekeink mozoghattak.

Te valoban unatkozol, de a parod az dolgozik, s hidd el, hogy Neked a szeretet hianyzik, a gondoskodas, de Te vagy az, Aki nem tud gondoskodni onmagadrol, talald meg onmagad es ismerd meg onmagad.

A parod az mindent megtesz a csaladjaert, hiszen dolgozik es megteremtette azt, hogy otthonotok legyen es ne nelkulozzetek semmiben, ezt Neked ertekelni kellene, hiszen nezz korbe, s meglatod, hogy hany embertarsad kuszkodik a mai korszakban, ne legy kenyelmes, de halatlan sem.

Gondolkozz, es merlegelj, s aztan mar latni fogod azt, hogy igazabol mi az, amire szukseged van, de hidd el, hogy amire Neked most szukseged van, azt csak Te tudod megadni onmagadnak!

Ha a parod szeret, akkor vigyazz erre, mert Te hiaba akarnal megismerkedni mas ffiakkal, de kozben mar a csaladodnak fogsz artani, s Te Edesanya vagy.

Ne hidd azt, hogy a masik ffi 10-15 ev mulva is csak a bokjaval fog elarasztani, mert nagyon ritka az ilyen.

Az elet, a hazassag nem errol szol.

2010. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! A társaság valóban nagyon hiányzik, de a férjem nem nézné jó szemmel ha eljárnák a barátnőimmel, mindig megszól érte ha valahová egyedül szeretnék menni. Az egyetlen kikapcsolódásom, hogy heti kétszer aerobikra járok, és ez valóban nagyon jól esik, de szívesen mennék máshová is. Máris könnyebb hogy ezt itt elmondhattam, és a sok válasz mind hasznos volt, még azok a durvábbak is, azokban is van igazság...
2010. dec. 10. 08:56
 29/47 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok!De én nem pasikon gondolkozom,inkább azon,hogy elmenekülök jó messzire,mert már nem bírom!!Van 2 picink 2 éves meg egy 8 hónapos egész nap egyedül vagyok velük,minden rám hárul.De muszáj kitartanom,muszáj a gyerekekért!!Aki édesanya annak vannak kötelezettségei!!Ez van"aki másokat szolgál az lesz igazán boldog"


Ezzel nem teljesen értek egyet. Ha valaki anya, akkor tényleg a legfontosabbak a gyerekek. De nem szabad teljesen alárendelni magát a családnak. Milrt jó az, ha a gyerekek úgy nőnek fel, hogy egy megkeseredett, életunt csapzott anyuka neveli fel Őket? És elítélem azt, amikor az apa nem veszi észre, hogy a Nő, aki otthon van egész nap a picikkel éveken át, nem veszi észre, hogy az anyukának is pihenni kell és kikapcsolódni. Sajnos sok ilyen pasi van.

A kérdezőnek meg annyi, amit már korábban is írtam, hogy mielőtt lépne, gondolja meg mit eszít. Egy családban meg lehet találni a boldogságot, ha valaki hajlandó rá. El lehet menni időnként egyedül is kikapcsolódni, ki lehet próbálni új dolgokat, hobbikat.

2010. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

[link]


Érdemes elolvasni, eléggé hasonló helyzetekről íródott cikk!

2011. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!