Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik velem? Két énem van?

Mi történik velem? Két énem van?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok az egyetemen. A csoportban én vagyok a legőrültebb, a legbevállalósabb, az a személy, akire sokan felnéznek (ezt a barátaimtól hallottam). Néhány kevésbé érdekes személyiségű csoporttársam tőlem szokott idézgetni, az én poénjaimon nevetnek.

Pedig nem vagyok szép lány, egyszerűen csak élvezem az életet, igyekszem poénként felfogni.

Amikor azonban hazajövök és leülök tanulni, utána minden megváltozik. Ugyan az a fotelben ülős, halk szavú, szende lány vagyok, aki fiatalabb koromban voltam.

Mitől van ez? Amikor édesanyámmal erről beszéltem, ő azt mondta, hogy biztos a barátaim előtt megjátszom magam és azért furcsa itthon, mert itt már ismernek és nem kell megjátszanom magam. Én nem ezt érzem. Beszéltem erről az egyik gyakvezető tanárommal is, aki szerint az lehet a probléma, hogy otthon nem merem felvállalni a valódi énemet. Ki vagyok én? És most merre tovább? Két különböző ember él bennem?


2010. dec. 8. 16:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ember, akinek minden heyzetre egy arca lenne.
2010. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
valamilyen szinten mindenki megjátsza magát. van aki kevésbé, van aki jobban. én például ha megyek az utcán, szeretek erősnek, határozottnak látszani. pedig neméppen vagyok az. szerintem nálad csak úgy jelentkezik ez a megjátszás.
2010. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen szinten ez mindenkivel így van. Otthon egy 20 körüli fiatal még gyerek, ezért gyerek-szerepben viselkedik. Amikor kilép otthonról, akkor más szerepbe kerül. Ha valaki még nem elég érett személyiség, akkor felvesz egy álarcot, amiben eljátszhatja a kinti szerepét is. Lehet pl. "nagydumás", "szende szűz", "okostojás", "kockafej", "k..va", "barbibaba", "örök szerelmes" és még nagyon sok minden. Az otthoni és a kinti álarc szerintem tud ennyire különbözni, mint nálad. De ne aggódj, ahogy otthon is egyre inkább felnőtt pozícióba kerülsz (reméljük, ez megtörténik), ki fogsz lépni a gyerekszerepből, és ha érettebb leszel idővel, lesz annyi önbizalmad, hogy a kinti álarcot is elengedd. Remélem.
2010. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy megjátszod magad, csak éppen a személyiséged több rétegből épül fel, röb része van, és hol egyik kerül előtérbe, hol a másik. Sztem ez teljesen normális.
2010. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hatalmas köszönet minden egyes válaszolónak, aki megpróbált segíteni. Jobban érzem magam, a válaszokat olvasva. Tényleg nagyon köszönöm!
2010. dec. 8. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!