Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kínos? Hogy szólnál neki úgy,...

Kínos? Hogy szólnál neki úgy, hogy ne bántsd meg?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmnek 3 hónapja van egy "kapcsolata"! Ezzel nincs is gond, de három hónapja másról sem beszél, csak a pasiról. Megállás nélkül! Minden alkalommal amikor összeülünk a csajokkal, másról sem beszélünk, csak a srácról, meg a kapcsolatukról! Ami igazából nem is kapcsolat, mert a srác van,hogy 3 napig fel sem hívja. Szeretem a barátnőmet, mindig meg is hallgattam (hallgattuk), de amióta van ez a fiú, csak jön, kibeszéli magát, azt sem kérdezi meg,hogy kivel mi van! Kezdjük észrevenni magunkon, hogy már nem szívesen hívjuk a csajos estékre, mert nincs kedvünk azt hallgatni,hogy ő panaszkodik,hogy ez nem egy normális kapcsolat, de közben nem lép ki stb. Igazából mi sem tudunk beszélgetni, mert ő ugye folyamatosan beszél. Ha óvatosan másfelé akarjuk terelni a beszélgetést, egy percen belül valahogy visszahozza a témát.

Hogy mondjuk meg neki,hogy kicsit már sok? A férjem szerint ezt megbántás nélkül sehogy sem lehet. Mert ha még poénos szólunk is oda, hogy beszéljünk már másról, akkor is rosszul jön ki. De megbántani nem akarom, mert amíg nem jött ez a srác, nem volt vele "gond"!

köszi


2010. dec. 8. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyakran találkoztak egymással?Lehet egy kicsit hanyagolni,kihagyni egy-egy estéről és utána nektek arról elkezdeni beszélni.Akkor biztos megkérdezné,hogy őt akkor miért nem hívtátok,és akkor elmondanátok neki.Egy kis idő és elhanyagolás csodákra képes.Tapasztalat.
2010. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát márpedig valahogy szólni kell neki, mert ha nem oldódik meg, akkor mellőzni kezditek (akaratlanul is), és az végképp sértő, és félreérthető.

Nekem is van egy barátnőm, aki tképpen a legjobb barátnőm. Én fél éve külföldön élek, így msn-en érintkezünk hetente kb kétszer. Ő is nehéz helyzetben van, ami a pasikat illeti, jár valakivel, de nem lépett túl az exén. Én elhiszem, hogy ez nagyon nagy érzelmi válság, de gyűlölöm, hogy nekem két órán keresztül ezt kell hallgatnom-olvasnom msn-en, míg rólam azt se kérdezi meg, hogy élek-e. Ha mégis valamilyen infót benyögök magamról, akkor egy szmájli vagy egy "aha" a válasz, és nyomja tovább a magáét. Két olyan srácról van szó, akiket nem ismerek (nem voltam otthon, mikor járt velük), és azt gondolom, hogy azért csak nem normális az, hogy a "legjobb barátnőm" azt se kérdezi meg, hogy milyen vizsgáim voltak, stb. Pedig megemlítem neki őket, de nem reagál rá semmit.


Rosszulesik, de ez olyasmi, hogy észre sem veszi magát, csak azt mondja, ami neki fontos, mert valamilyen szinten szenved tőle, és megoldást akar találni.

Én a saját bn-mel nem erőltetem a dolgot msn-en, de nektek meg kellene mondanotok neki finoman, hogy mióta ebben a kapcsolatban van, mindegyikőtöket elnyom, és erre oda kellene figyelnie. Esteleg megbeszélhetitek vele, hogy 10 percig nyomja a nyavalygását, aztán témaváltás. 10 percet hallgattok, de többet nem, mert a többiek is szeretnének beszélni, és más témákról.

Rosszul fog neki esni, de ha értelmes, felfogja, hogy napokig az ő baját hallgatni uncsi nektek.

2010. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most két hétig hanyagoltuk! Erre tegnap bejött hozzám és megint hallgattam egy másfél órás monológot a faszijáról. Két után semmit sem tudott rólam, rólunk kérdezni! Előtte hetente többször beszéltünk!

Az a gond,hogy ha nem hívjuk,és megmondjuk neki,hogy azért,mert már nem akarjuk hallgatni, akkor abból is sértődés lesz! Pont most hétvégén akartunk beülni a csajokkal, erre rákérdezett,hogy mit csinálok, hebegtem-habogtam, de kinyögtem,hogy lehet,hogy beülünk, csak még nem biztos, azért nem szóltam. A lányok meg már ki vannak bukva,hogy megint hallgathatjuk egész este!

2010. dec. 8. 10:20
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is volt hasonló gondom az egyik barátnőmmel, csak ő pasi helyett a munkahelyéről beszélt, teljesen az töltötte ki az életét, olyan volt az a hely mint valami hit gyülekezete. Aztán kirúgták, új munkahelye lett, útólag elmondtuk neki hogy már a hócipőnk tele volt a témával, és most már együtt nevetünk rajta. Lehet hogy türelem rózsát terem, és ennek a kapcsolatnak is vége fog szakadni. Egyébként szerintem kerek perec mondjátok meg neki hogy ha van egy kis esze kilép ebből a "kapcsolatból", ezt az egy tanácsot tudjátok csak adni, hiába ragozzátok a témát napokig.
2010. dec. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát ez az! Hogy ő tisztában van vele,hogy ez nem normális! Egyébként a srác alkoholista. Nem hülye a barátnőm, alapjáraton okos nő, tudja,hogy ennek semmi értelme. Nem is kell neki mondogatni! De akkor sem lép ki, mert nyilván fél a magánytól!

2010. dec. 8. 10:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: ezek szerint már centikre voltatok a megoldától, hiszen mellőztétek. A végleges megoldás az lenne, ha az orrára kötnétek, miért. Igenis jöjjön rá, hogy nélküle mentetek valahova, és ha rákérdez (és igen, sértődött lesz, de nektek tán jólesik, hogy letoj titeket?), akkor meg kell neki mondani, hogy mostanában nem lehet egy normális beszélgetést lezavarni, ha ő is jelen van, de szeretitek, így azt kéritek tőle, hogy kicsit lépjen túl a témán, ha veletek van, mert szeretnétek továbbra is mindenkit meghallgatni, nem csak őt. És legyen szíves ő is vegye észre azt, hogy mostanában róla szólnak a közös programok, és ez nem fair a többiekkel szemben.

Ha értelmes, tuti megérti. Sérülés mindenképp lesz, ezen felesleges görcsölnötök. De meg lehet neki úgy mondani, hogy valóban leessen neki. És ha jó bnőtök, akkor sajnálni fogja, és valóban változtat.


Második voltam.

2010. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem kérdés!

Az igazi barát onnan ismerszik emg, hogy megmondja a negatív dolgokat is.

Legyetek igazi barátai, mondjátok meg neki, hogy nem bírjátok, hogy folyton csak a kapcsolatáról beszél.


Lehet, hogy elsőre megsértődik, de be fogja látni, hogy igazatok van.

Nem értem, felnőtt embereknél ez hogy lehet probléma... jobb most, hogy gyakorlatilag hazudtok neki? Én a helyében ezen borulnék ki, elvégre ha már a barátaim sem őszinték velem, akkor ki az, aki az?

2010. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát valószínűleg igazatok van, meg a férjemnek is,hogy ezt sértődés nélkül nem lehet rendezni. Csak annyira utálok megbántani egy barátot!:( Most még megvárom a hétvégét, beülünk, megpróbáljuk hanyagolni a témát, ha nem megy, akkor valahogy megmondom neki! Már csak az a kérdés, hogy hogy!

2010. dec. 8. 10:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézd, Ő nincs tekintettel rátok, lelki szemetesládának tart, kihasznál titeket. Nincs ebben semmi különös, egy csomó ember van, aki így él, vámpírként szívja ki mások energiáit, folyton magára irányítva azok figyelmét. A kérdés innen inkább az, miért is gondolod, hogy neked nem szabad megbántanod őt? Ha úgy veszed, sok kicsi gyilkosságot követ el ellened, amikor elvesz az életedből órákat. Ez csak akkor tűrhető, ha ad cserébe valamit, például Ő is meghallgat téged, Te hasonlóan kipanaszkodod neki a saját dolgaidat. Akkor egyensúlyba kerültök és dolog rendben van. Ha ez nem áll fenn, akkor akár meg is kell szakítani a barátságot, mert ez már nem az, ami esetleg korábban volt. Sajnos van ilyen.
2010. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én megmondanám neki,h hogy ne haragudj ,de már ununk ezt hallgatni ez a témát állandóan,de elsőre biztosan megsértődik ,de belátja majd ,h igazatok van. nem kell félnie a magánytól,van még annyi pasi még világon.
2010. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!